در اسپانیا از کجا می توان املاک پیدا کرد؟ یکی از مهمترین سوالاتی است که ذهن متقاضیان خرید ملک در اسپانیا را درگیر می کند. در این مقاله سعی شده تا اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همرا شوید.

از آنجا که خرید املاک در اسپانیا برای خارجی­ ها روند مشخص و پیش بینی پذیری دارد، وبسایت ها و آژانس ­های املاک تقریباً به هر زبان و ملیتی خدمات خود را ارائه می ­دهند. اینوسپات هم هم اکنون به زبان فارسی این امکان را برای ایرانیان سراسر دنیا مهیا کرده است. برخی از درگاه ­های آنلاین هزاران گزینۀ متنوع از املاک در اسپانیا را ذکر کرده ­اند. با این حال، این موارد بیشتر شامل خانه ویلایی در اسپانیا هستند، هرچند که در اینوسپات گستره‌ی بزرگی از خانه های ویلایی، آپارتمان ها، املاک تجاری و اداری و حتی کلبه در اسپانیا برای فروش ارائه شده است. این حجم از دسترسی به بازار اسپانیا بدون حضور موثر در اسپانیا میسر نبود.

در اسپانیا از کجا می توان املاک پیدا کرد؟

فرم ارزیابی رایگان مهاجرتی

مزایا و معایب پیگیری کار از طریق بنگاه معاملات ملکی و کارگزاران املاک

از آنجا که هزینۀ مشاورۀ بنگاه­ های معاملات ملکی یا کارگزاران املاک را طرف فروشنده پرداخت می­ کند، بهره­ مندی از خدمات افراد و واحدهای مزبور برای خریداران مزیت بزرگی محسوب می­ شود.

بنگاه­ های املاک اطلاعات زیادی در مورد منطقه ارائه می ­دهند، دو زبانه هستند و اغلب با خریداران خارج از کشور سر و کار دارند. با این حال، مقررات حاکم بر آنها نسبتاً کم است و بنگاه ­ها و آژانس ­های املاک بسیاری نیز وجود دارند که در اوج بی­ اخلاقی و بدون اصول کارشان را پیش می ­برند، بنابراین حواس­تان خوب جمع باشد و اگر کسی پیش از عقد قرارداد رسمی طلب پیش ­پرداخت کرد و یا به دلایل مختلف مدام طلب پول کرد، شما با یک کلاهبردار روبرو شده اید. در اینوسپات قراردادهای رسمی تک زبانه و یا دو زبانه به انتخاب شما با شما بسته خواهد شد. و از قبل مسیر و جزئیات فرایند به اطلاع شما خواهد رسید.

املاک غیرقانونی

مدت­هاست که اسپانیا در بین خریداران خارج از کشور که به دنبال خانه های تعطیلات هستند محبوب بوده است. از اینرو به تکرار پیش آمده که شمار کثیری از خریداران بی ­تجربۀ خارجی، فرصتی برای توسعه­ دهندگان بی ­پروا و بنگاه­ های املاک طمع­کار فراهم کرده­ اند تا املاکی را بهشان بفروشند که قانونی و مشروع نیستند. در بعضی موارد، حتی پیش از ساخت بنا مجوز برنامه­ ریزی و احداث هم اخذ نمی ­شوند و سبب می گردند ملک مزبور در انتها از سوی مجریان دولت محلی تخریب گردد.

در برخی موارد دیگر، کیفیت مصالح مورد استفاده برای ساخت ملک از بدو کار در پایین­ تر حدّ خود بوده و یا پایین ­تر از حدّ استاندارد تعیین ­شده از سوی متولیان مربوطه که در نتیجه سبب می ­شود ملک مزبور در انتها تعمیرات پرهزینه ­ای روی دست مالکش بگذارد.

کارشناسان رسمی اتحادیه املاک اسپانیا با صدور اطلاعیه­ هایی به خریداران خارجی هشدار داده است که محتاط باشند و بی ­دلیل ریسک نکنند و کارهای پرخطر انجام ندهند. آنها توصیه می­ کنند، خریداران حداقل موارد زیر را مورد بررسی دقیق قرار دهند

 • مدارک ثبت زمین (Registro de la Propriedad)

 • که ثابت کند مجوز برنامه ریزی شهری و ساخت مناسب اخذ شده باشد

 • که ملک مزبور هیچ گونه بدهی معوقه نظیر وام مسکن نداشته باشد

 • که ملک مزبور همان چیزی است که فروشندۀ آن توصیف می کند و از نظر ساختار بنا مناسب است

بیشتر این اطلاعات را می­ توان با رهگیری شمارۀ ثبت زمین ملک مزبور به دست آورد و با درخواست از طریق ایمیل، تلفن، نمابر یا مراجعۀ حضوری به آنها دسترسی پیدا کرد. با مراجعه به وبسایت ملی می­ توانید دفتر ثبت اسناد و املاک مناسب را پیدا کنید: www.registradores.org (فقط اسپانیایی). ما در اینوسپات قبل از هرچیز داده های فوق را در خصوص هر ملک پیشنهادی به شما بررسی می کنیم.

خرید یک خانۀ در دست ساخت یا نوساز در اسپانیا

خرید یک خانۀ در دست ساخت یا نوساز در اسپانیا

بدترین کلاهبرداری املاک در اسپانیا، مانند هرجای دیگر ، شامل املاک ناتمام یا ساخته­ نشده است. هرچند ­که چنین نیات بدخواهانه ­ای نادر است، هنگام خرید ملکی که هنوز وجود ندارد باید احتیاط ­های لازم را انجام داد. شما حداقل باید:

 • پیشینۀ شرکت پیمانکار و سازندۀ مزبور را بررسی کنید و می­ توانید برای این کار به صورت آنلاین به www.registradores.org (فقط اسپانیایی) مراجعه کنید

 • از ثبت پروژه در دفتر ثبت اراضی اطمینان حاصل کنید

 • با اخذ استعلام از شهرداری منطقۀ مربوطه بررسی کنید و ببینید که آیا مجوز برنامه­ ریزی شهری آن زمین داده شده باشد؛

 • برای هر ترجمه از طرف مستقل از جریان معامله کمک بگیرید؛

 • برای تمامی مبالغ (نظیر پیش ­پرداخت) پرداختی به طرف مقابل (سازنده) و اینکه چطور خرج یا حفظ می­ شوند رسید و فاکتوری جهت اثبات مخرج آن هزینه طلب کنید؛

 • حتماً مدرک معتبر و امضاشده از طرف مقابل بگیرید تا درصورتی­که به هر دلیلی خانۀ شما ساخته نشد بتوانید کلّ پول­تان را پس بگیرید؛

 • شما به عنوان یک فرد غیرمقیم می­ توانید همچنین زمین بخرید و ملک خودتان را بسازید. در این حالت، مشاورۀ حقوقی مناسب بیش از پیش از اهمیت برخوردار است زیرا حتماً باید مطمئن شوید که قرارداد سفت و سختی برای احداث بنا با سازندگان و پیمانکاران بسته شود و به قول معروف حسابی محکم­ کاری شود.

در هر صورت شما برای همه ی موارد فوق می‌توانید به ما اتکا کنید. ما فقط و فقط وکلای شما هستیم و نه پشتیبان فروشندگان.

انتقال بدهی با ملک

در اسپانیا، هرگونه رهن یا بدهی مربوط به ملک هنگام فروش آن ملک به مالک جدید منتقل می­ شود. بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید ملک موردنظر هنگام فروش بدهی نداشته باشد، یا در صورت وجود بدهی، ارقام مربوطه تحت پوشش قرارداد قرار گیرند. بدهی­ ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • رهن

 • پرداختهای مربوط به هیأت مستاجران ساختمان مربوطه

 • مالیات بر املاک (impuesto sobre bienes غیر قابل فروش)

اینوسپات در این راه چگونه به شما کمک می کند؟

موسسه مهاجرتی اینوسپات با سال ها تجربه در زمینه خرید ملک در اسپانیا، می تواند به شما در تمام مراحل این فرآیند کمک کند. ما می توانیم به شما در انتخاب نوع فعالیت مناسب، ساختار سازمانی، اخذ مجوزهای لازم و رعایت سایر الزامات کمک کنیم.

برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید:

شماره تماس: ۰۲۱۸۷۷۰۰۹۱۳

درباره این نویسنده: root

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری.