گلدن ویزای اسپانیا یا ویزای طلایی اسپانیا به متقاضیان غیر اتحادیۀ اروپا فرصت می­ دهد تا حقّ زندگی در اسپانیا را کسب کنند و راحت تر اقدام به خرید ملک در اسپانیا کنند و از این کشور به عنوان پایگاهی برای سفر در قالب طیف وسیعی از گزینه ­های سرمایه گذاری بهره ­مند گردند. آن دسته از سرمایه­ گذاران و افراد وابستۀ آنها (از جمله کودکان تا 18 سال) که هزینۀ لازم برای زندگی را داشته باشند و سرمایه­ گذاری لازم در این کشور را به انجام برسانند، از ویزای ویژه برخوردار می­ شوند که به آنها اجازه می ­دهد 1 سال در اسپانیا بمانند. اعطای ویزای طلایی اسپانیا، یک مجوز اقامت است که برای یک دورۀ چهار ساله هر دو سال یکبار نیاز به تمدید دارد. در صورت واجد شرایط بودن برای سرمایه گذاری‌ها، سرمایه­ گذار و وابستگانش حق دارند در اسپانیا زندگی کنند و به طور دائم سفر کنند.

به منظور واجد شرایط شدن برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا از طریق سرمایه­ گذاری، متقاضی مکلف است یکی از شرایط زیر را اجرا کند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرتی

شرایط مورد نیاز دریافت ویزای طلایی اسپانیا

حداقل سرمایه گذاری نقدی به ارزش 500.000 یورو در یک ملک واحد برای حداقل 5 سال یا چندین ملک به ارزش حداقل 500،000 یورو برای مدت 5 سال

حداقل سرمایه گذاری به ارزش 2،000،000 یورو در اوراق قرضۀ دولتی

حداقل سرمایه گذاری 1000،000 یورو در سهام شرکت یا سپرده های بانکی

ایجاد کسب و کاری که در اسپانیا توسعه یابد و منجر به به حداقل ۱۰ شغل شود

اقامت از طریق گلدن ویزای اسپانیا

مسیر اخذ حقّ اقامت از طریق سرمایه­ گذاری در اسپانیا با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری آغاز می­ شود. متقاضی ویزای طلایی اسپانیا را از طریق گزینۀ سرمایه­ گذاری منتخب خود دریافت میکند. این مجوز اقامت که معتبر در کل منطقه شینگن است، طیّ یک دورۀ چهار ساله هر دو سال یک­بار تمدید می­ گردد. پس از 5 سال، متقاضی می ­تواند برای اجازۀ اقامت دائم اقدام کند. پروندۀ درخواست تابعیت اسپانیایی را می ­توان پس از 10 سال اقامت در اسپانیا به جریان انداخت.

به منظور واجد شرایط شدن برای اقامت در اسپانیا از طریق سرمایه ­گذاری، متقاضی مکلف است یکی از موارد زیر را اجرا کند.

گزینۀ 1- املاک اقتصادی

گزینۀ 2- انتقال سرمایه

گزینۀ 3- ایجاد 10 شغل

گزینه 4 – ایجاد کسب وکاری که در اسپانیا توسعه یابد

گزینۀ 1- املاک اقتصادی

متقاضی اصلی املاک و مستغلاتی به ارزش حداقل 500.000 یورو خریداری می­ کند و برای سال اول ویزای طلایی اسپانیا 5.000 یورو در وجه صندوق دولت پرداخت می­کند. هر بار تمدید منوط به واریز 3.000 یورو در وجه صندوق دولت است.

علاوه بر پرداخت­های متقاضی اصلی که در بالا ذکر شده، هزینه­ های دیگری برای وابستگان فرد متقاضی در برنامه هست:

هر دو متقاضی اضافی در این برنامه 10،000 یورو در وجه صندوق دولت برای سال اول ویزای شینگن می­پردازند. هر بار تمدید منوط به واریز 5.000 یورو در وجه صندوق دولت است.

هر یک از متقاضیان اضافی 16.000 یورو در وجه صندوق دولت برای سال اول ویزای شینگن پرداخت می­کنند. هر بار تمدید 8000 یورو هزینه به همراه دارد که باید در وجه صندوق دولت واریز گردد.

هر چهار متقاضی اضافی برای سال اول ویزای شینگن 20،000 یورو در وجه صندوق دولت پرداخت می­کنند. هر تمدید بعدی منوط به پرداخت 10،000 یورو در وجه صندوق دولت است.

هر پنج متقاضی دیگر 25،000 یورو برای سال اول ویزای شینگن در وجه صندوق دولت پرداخت می کنند. هر تمدید بعدی متعاقباً پرداخت 13.000 یورو هزینه در وجه صندوق دولت را شامل می­ شود.

گزینۀ 2- انتقال سرمایه

متقاضی اصلی حداقل 1،000،000 یورو در بورس، سهام و شرکت­ های اسپانیا انتقال سرمایه انجام می­ دهد و مدرک این سرمایه ­گذاری از طریق گواهی به­روزی که از سوی ادارۀ ثبت تجاری صادر می گردد انتقال وجه سرمایه را تایید می­ کند. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ واریزهای مازاد این برنامه با ما تماس بگیرید.

گزینۀ 3- ایجاد 10 شغل

متقاضی اصلی حداقل 2،000،000 یورو در اوراق قرضۀ دولتی اسپانیا سرمایه­ گذاری می ­کند و این سرمایه­ گذاری از طریق گواهی به­روزی که توسط مرجع مالی مربوطه صادر می­ گردد و سرمایه­ گذاری مزبور را تایید می­ کند به رسمیت شناخته می­ شود. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ واریزهای مازاد این برنامه با ما تماس بگیرید.

گزینه 4 – ایجاد کسب وکاری که در اسپانیا توسعه یابد

متقاضی موظف است کسب و کاری ایجاد کند که در اسپانیا توسعه یابد. برای حمایت از ایجاد این کسب و کار، گواهینامه مؤید «منافع عمومی» پروژۀ کسب و کار مربوطه ارائه می ­گردد. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ واریزهای مازاد این برنامه با ما تماس بگیرید.

مزایای گلدن ویزای اسپانیا

 • تا زمانی که شرکت در محدودۀ معافیت مالیاتی مستقر نباشد سرمایه گذاری ها می تواند از طریق یک شرکت محقق گردد و یک متقاضی واحد کنترل کامل شرکت را در اختیار خواهد داشت.
 • ملک می تواند متعلق به یک شرکت، قابل فروش یا اجاره باشد.
 • سرمایه گذاری در املاک می تواند از چندین ملک مسکونی، توریستی، روستایی، تجاری یا صنعتی و زمین های روستایی، زمین توسعه یافته، ساختمان های در حال ساخت یا ساختمان های قدیمی ساز تشکیل شده باشد.
 • تأمین اعتبار ملک از طریق وام بیش از حداقل کفِ 500.000 یورو مجاز است به شرطی که سرمایه گذار حداقل 500.000 یورو از ارزش کلّ بودجۀ خود را استفاده کند.
 • اقامت دائم بعد از 5 سال
 • تابعیت مادام العمر بعد از 10 سال اقامت
 • مسافرت بدون ویزا در منطقۀ شینگن با ویزای شینگن
 • تابعیت دوگانه مجاز است
 • دسترسی بدون نیاز به ویزا به 172 کشور

روال اجرای ویزای طلایی اسپانیا

مراحل درخواست مجوز اقامت ساده و مشخص است و با اخذ ویزای طلایی اسپانیا به مدت 1 سال شروع می­ شود. متقاضی موظف است از طریق بازدیدهای دیپلماتیک در دفاتر کنسولی اسپانیا اقدام کند و در مرحلۀ اول ویزای 90 روزه دریافت کند تا بتواند برای یافتن ملک مناسب به اسپانیا سفر کند. از طرف دیگر، متقاضی می­ تواند از طریق دفتر اسناد رسمی وكیلی را مامور کار خود كند تا در صورت عدم تمایل به سفر به اسپانیا، خرید ملک در اسپانیا در غیاب وی اجرا شود.

در طول مدت ویزای شینگن، سرمایه­ گذار مجاز است 90 روز از 180 روز مهلت خود را بدون ویزا به محدودۀ شینگن سفر کند.

زمان بررسی و پردازش یک برنامۀ ویزای شینگن در حال حاضر حدود 10 روز کاری است. بعد از اتمام ویزای شینگن و به محض سرمایه ­گذاری، سرمایه­ گذار می­تواند به وزارت امور خارجۀ اسپانیا درخواست مجوز اقامت بدهد، مشروط بر اینکه حداقل یک بار در دورۀ ویزای شینگن وارد اسپانیا شده باشد. به عنوان بخشی از مراحل اخذ مجوز اقامت، از متقاضی خواسته می­ شود داده­ های بیومتریک خود یعنی امضا، عکس و اثر انگشت را ارائه کند و پس از آن ظرف 20 روز اجازۀ اقامت فرد صادر می­شود.

مجوز اقامت تا زمانی که سرمایه ­گذاری در بخش املاک محفوظ باشد قابل تمدید است و متقاضی می­ تواند ثابت کند که حداقل یک بار طیّ 12 ماه گذشته به اسپانیا سفر کرده است. پس از 5 سال اقامت پیوسته، اقامت دائم قابل دستیابی است و پس از 10 سال اقامت دائم، فرد می­ تواند برای اخذ تابعیت اسپانیا درخواست بدهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا

به طور معمول مستندات و مدارک زیر مورد نیاز است:

– شواهد سرمایه گذاری:

 • به عنوان نمونه گزینۀ املاک و مستغلات ،
 • تایید قولنامه و سند تاییدیۀ ثبت ملکی
 • گواهینامۀ به­روز و صادره از سوی ادارۀ ثبت املاک
 • تحت گزینۀ انتقال سرمایه، اظهارنامه­ ای از سوی موسسۀ مالی ارائه می­ شود که انتقال سرمایه به حسابی را که متقاضی تنها مالک آن است اثبات می­ کند و یا سرمایه ­گذاری در سهام شرکت­ ها را تایید می­ نماید.
 • یک گواهی به ­روز از ادارۀ ثبت شرکت­ ها که تأیید می­ کند متقاضی صاحب سهام شرکت است
 • تحت گزینۀ خرید اوراق قرضۀ دولتی اظهارنامه ای از سوی مؤسسۀ مالی جهت تأیید خرید اوراق قرضه صادر می شود.
 • تحت گزینۀ ایجاد یک پروژۀ کسب و کار، مجوزی که ماهیت کلی پروژۀ کسب و کار را گواهی کند
 • گذرنامه
 • گواهی سابقۀ کیفری تأیید شده از سوی کشور محل سکونت فعلی فرد متقاضی
 • گواهی سابقۀ کیفری تأیید شده از سوی مراجع مربوطه در کشور اسپانیا
 • اظهارنامه ­ای از سوی ادارۀ مالیاتی مبنی بر اثبات دیون به سازمان امور مالیاتی
 • اظهارنامه ­ای از سوی تأمین اجتماعی مبنی بر اثبات عدم وجود دیون به این سازمان
 • اظهارنامه­ ای از سوی سرمایه­ گذار كه تطابق خود با الزامات مربوط به این سرمایه ­گذاری را تایید کند
 • گواهی بیمه پزشکی
 • عکس پاسپورتی

لطفاً توجه داشته باشید که اینوسپات فرم­ های درخواست مورد نیاز را تهیه و ارائه می دهد و به متقاضیان در انتخاب مدارک پشتیبان و شواهد مکمل صحیح کمک می­ کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوۀ دریافت گلدن ویزای اسپانیا با ما تماس بگیرید.

دربارۀ اسپانیا

پادشاهی اسپانیا با 4994 کیلومتر خطّ ساحلی و 8000 کیلومتر سواحل، در شبه­ جزیرۀ ایبری واقع شده است. اسپانیا با فرانسه و پرتغال مرز مشترک دارد و از 17 منطقه در سرزمین اصلی و جزایر محبوب بالار در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس تشکیل شده است. اسپانیا به دلیل نزدیکی به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، در تمام طول سال از خورشید همیشگی و روزهای گرم آفتابی برخوردار است. ترکیب آب و هوا و اقلیم این کشور، خطوط ساحلی محبوب، تاریخ و فرهنگ و همچنین زیرساخت­های عالی، اسپانیا را به یک مکان گردشگری محبوب بین ­المللی تبدیل کرده است.

اسپانیا درآمد خود را از تعدادی بخش­های مهم مانند تجارت عمده ­فروشی و خرده ­فروشی، حمل و نقل، انرژی (اعم از تجدیدپذیر و غیرقابل تجدید) و بازار املاک و مستغلات کسب می­ کند. بزرگ­ترین شرکای صادراتی و وارداتی این کشور فرانسه ، آلمان و ایتالیا هستند.

قبل از رکود اقتصادی ، اسپانیا شاهد سودهای سربه ­فلک کشیده در بازار پُر رونق ملک و مستغلات بود زیرا قیمت هر متر مربع برای املاک تازه­ساز فقط در سال 2007، 182 درصد افزایش داشت. در طول رکود اقتصادی سال 2008، اسپانیا بدترین ضربه­ ها را خورد و در نتیجه، بازار املاک به سرعت در مناطق خاصی تقریباً 50٪ کاهش پیدا کرد. با این حال، این امر به سرمایه ­گذاران خارجی اجازه داده تا بازار معاملۀ املاک را فریب دهند و سرمایه­ گذاری در املاک نمونۀ کارهای خود را متنوع گردانند.

به عنوان ابزاری برای تحریک بازار املاک و مستغلات، دولت اسپانیا از سرمایه­ گذاران خارجی دعوت کرده تا در ازای سرمایه ­گذاری در بخش املاک و مستغلات ، (گذرنامۀ دوم خود را دریافت کنند) سرمایه گذار غیر اتحادیه اروپا پس از چنین سرمایه ­گذاری و مواجهه با ضوابط اضافی، می­ تواند تابعیت مادام ­العمر اسپانیا و در نتیجه حقّ اقامت در 28 کشور عضو اتحادیۀ اروپا را به دست آورد.

 

برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا از کجا شروع کنم؟

با استفاده از خدمات مشاوره ای موسسه مهاجرتی اینوسپات می توانید این فرآیند را به آسانی و بدون دغدغه انجام دهید. موسسه مهاجرتی اینوسپات با سال ها تجربه در زمینه گلدن ویزای اسپانیا، می تواند شما را در این مسیر یاری رساند. برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما در خصوص دریافت این ویزا با شماره ۰۲۱۸۷۷۰۰۹۱۳ تماس بگیرید.

سوالات متداول

خیر. تمرکز این برنامه صرفاً روی شهروندان خارج از قلمرو اتحادیۀ اروپاست.

این برنامه شامل شهروندان کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا و یا آن دسته از اتباع خارجی که تحت حمایت قوانین اتحادیۀ اروپا می باشند و از حقوق اقامتی و تردد رایگان در محدودۀ نفوذ اتحادیۀ اروپا برخوردارند نمی شود.

 • اگر متقاضی خارج از خاک اسپانیا باشد، می ­تواند درخواست خود را به كنسولگری اسپانیا در كشور محل اقامت خود ارائه و آن را ثبت کند که از این طریق یک سال اجازۀ اقامت و كار در اسپانیا دریافت می­ کند («ویزای اقامتی»).
 • اگر متقاضی به صورت قانونی در اسپانیا باشد، می ­تواند درخواست خود را در واحد شرکت­ های بزرگ و بخش­ های اقتصادی استراتژیک در سرپرستی کل مهاجرت متعلق به ادارۀ کل امور مهاجرتی مستقر در دبیرخانۀ کل مهاجرت درون مرزی و برون مرزی وزارت کار و تأمین اجتماعی به ثبت برساند. در این صورت، حقّ اقامت و کار در اسپانیا به مدت 2 سال به وی داده خواهد شد.
 • هر نوع دارایی املاک و مستغلات نظیر زمین­ های روستایی، قطعات شهری، ساختمان ­ها، خانه­ ها، اماکن تجاری، دفاتر، پارکینگ­ ها و …
 • خارجیانی که ویزای اقامت طولانی­ مدت یا مجوز اقامت آنها از یکی از کشورهای عضو اتحادیه صادر شده باشد، می­ توانند با آن مجوز و همچنین مدارک مسافرتی معتبر در هر دورۀ 6 ماهه، 3 ماه و نه بیشتر در قلمرو کشورهای عضو تردد کنند البته در صورتی که از ضوابط مندرج در کُدهای مرزی شینگن پیروی کنند و در  سیاهۀ ورود ممنوع ملی کشور عضو میزبان دیده نشوند.

شرایط ورودی عبارتند از:

 • در اختیار داشتن مدارک مسافرتی معتبر که به دارندۀ آن حقّ عبور از مرز بدهد.
 • مدارک فرد باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • در اختیار داشتن اسنادی که موضوع سفر، شرایط اقامت فرد و داشتن اسباب و شرایط کافی معاش وی را چه برای مدت اقامت پیش بینی شده، چه برای بازگشت به کشور مبدأ یا ترانزیت به کشور ثالثی که پذیرش ایشان در آن خاک تضمین شده توجیه و تایید نماید، یا اینکه فرد در موقعیتی باشد که بتواند به طور قانونی اسباب و شرایط مزبور را به دست آورد.
 • در سیستم اطلاعات شینگن به عنوان غیر قابل پذیرش ثبت نشده باشد.
 • تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت داخلی، بهداشت عمومی یا روابط بین­ الملل هیچ یک از کشورهای عضو محسوب نشود یا به ویژه ، به دلایل مزبور در پایگاه داده های ملی هر کشور عضو نامش در سیاهۀ افراد غیرقابل­ پذیرش قید نشده باشد.
 • اخذ ویزای اقامت یا اجازۀ اقامت نیازی به اقامت مفید در اسپانیا ندارد (متقاضی باید بیش از 183 روز در سال مقیم اسپانیا باشد).
 • طبق قانون 14/2013 متقاضی باید حداقل یک بار در طول دورۀ اجازۀ اقامت خود از اسپانیا بازدید کند.
 • 5 سال اقامت قانونی، محرز و پیوسته در خاک اسپانیا.
 • در صورت غیبت از خاک اسپانیا تا 6 ماه پیاپی، و به شرط اینکه جمع کل غیبت­ ها در هر 5 سال از 10 ماه تجاوز نکند، مگر اینکه متقاضی به دلیلی غیرمعمول و فورس ماژور قلمرو اسپانیا را ترک کرده باشد.