ویزای سرمایه گذاری در انگلیس

ویزای سرمایه گذاری در انگلیس یا Investor visa برنامه ­ای است که هدف آن جذب افراد بااستعداد و صاحبِ ثروت به انگلستان است. تحت این برنامه، یک سرمایه گذار می‌تواند با حضور در بازار سرمایه کشور انگلستان، در کنار کسب سود، صاحب اقامت سرمایه گذاری انگلستان سه سال و چهارماه شود که با دو سال تمدید به دریافت تابعیت و پاسپورت می انجامد.

بازار سرمایه در انگلیس در دو بخش دولتی و خصوصی پذیرای سرمایه می‌باشد. بدیهی است سرمایه گذاری در انگلستان و در بخش دولتی با سود کمتر (۳٪ تا ۶٪) بوده و ریسکی ندارد و سرمایه گذاری در بخش خصوصی با سود بیشتر همراه بوده(۸٪ تا ۳۰٪) و مقادیری ریسک بالاتری دارد.

بیشتر بخوانید: طریقه خرید ملک در فرانسه چگونه است؟

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در انگلیس

شرایط لازم برای واجد شرایط شدن یکسان است اما در سطح سرمایه ­گذاری مالی موردنیاز تفاوت­ هایی وجود دارد. برای تضمین اعطای موفق اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری، متقاضی موظف می­ شود به سرمایه گذاری:

 • مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ پوند (دومیلیون پوند) در اوراق قرضه دولتی و یا خصوصی در کشور انگلیس؛
 • متقاضی نباید شهروند منطقه شینگن و سوئیس باشد؛
 • متقاضی سرمایه گذاری در انگلیس می‌بایست ثابت نماید که سرمایه مد نظر او وجود دارد و چگونه آن را به دست آورده است.

گزینه های پرداخت

مبلغ دو میلیون پوندی حداقل سرمایه گذاری محسوب می‌شود. در صورتی که مبلغ سرمایه بیش از ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ پوند باشد دریافت پاسپورت در دو سال، اگر بیش از ۵.۰۰۰.۰۰۰ پوند باشد پس از سه سال و اگر همان ۲.۰۰۰.۰۰۰ پوند باشد پس از ۵ سال دریافت پاسپورت محقق خواهد شد.

ویزای سرمایه گذاری در انگلیس

نحوۀ پرداخت و برنامۀ زمانی هزینه ها

به منظور واجد شرایط شدن برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلیس ، به جز موارد دیگر، یک کارآفرین باید اثبات کند که به 2.۰00.000 پوند دسترسی دارند و این وجوه به مدت 90 روز توسط متقاضی یا شخص ثالث در یا خارج از بریتانیا به حساب معینی واریز گردد و اینکه متقاضی قابلیت مدیریت کامل این سرمایه را در اختیار دارد. پس از تایید موارد فوق ویزایی به مدت سه سال (و چهار ماه برای ورود به انگلیس هنگام درخواست در کشور مبداء خود) صادر می­ شود. طیّ شش ماه از تاریخ صدور ویزا، سرمایه گذار باید در ادارۀ ثبت لیست چگونگی سرمایه گذاری خود را ثبت کند.

به طور کلی ، پس از پنج سال از دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس مشروط به حداقل شش ماه در هر سال تقویم انگلستان، متقاضی قابلیت دریافت اقامت دائم انگلیس را خواهد داشت.

در اینوسپات ما راهنمایی­ های کاملی را در مورد شرایط لازم در مورد گزینه­ های سرمایه­ گذاری و تسویه­ های زودهنگام در انگلستان ارائه می دهیم.

بیشتر بخوانید: مراحل خرید ملک در ترکیه

روال اجرای برنامه سرمایه گذاری

هر متقاضی که قصد دارد به عنوان یک سرمایه گذار بالقوه وارد انگلستان شود، موظف است اسنادی را به عنوان مدرک مکمل و شواهد پشتیبان از سرمایه‌ی خود و تحقق شرایط مورد نیاز برنامه ارائه دهد. بر این اساس قبل از هرچیز می‌بایست سرمایه مورد توافق در ایران و یا در انگلیس وجود خارجی داشته باشد. اگر متقاضی مایل باشد و تحت نظر خزانه داری در انگلیس افتتاح حساب برای سرمایه گذار انجام خواهد شد. اگر هم سرمایه در ایران و یا کشور ثالثی باشد ایرادی ندارد. سرمایه مذکور می‌بایست در اختیار متقاضی و یا همسر و فرزندان او باشد.

بر اساس این روش، بهتر است متقاضی در سال ۶ ماه را در انگلیس سپری کند و حداقل باید در ۵ سال ابتدایی ۴۵۰ روز را در انگلیس باشد تا قابلیت دریافت پاسپورت انگلیس را داشته باشد (هر سال حداقل ۳ ماه).

در این ویزا نیازی به تسلط خاص به زبان انگلیسی نیست، هرچند که توصیه با داشتن مدرک زبان می‌کنیم. متقاضی برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و یا بالای ۱۸ سال اما وابسته به والدین اش می‌تواند درخواست اقامت دهد.

مراحل درخواست ساده و به دور از پیچیدگی است و وقتی مدارک در انگلستان ثبت و درخواست ارائه می­شود، روال بررسی و پردازش حدوداً شش هفته طول می­ کشد و هر مورد بین دو روز تا سه هفته بسته به کشور مبدأ فرد متقاضی زمان لازم دارد. برنامه شامل یک فرم درخواست و ارائۀ مدارکی است که باید به آژانس مرزی انگلیس ارائه شود. به طور معمول اسناد زیر مورد نیاز است:

 • پاسپورت
 • سند سوء پیشینه؛
 • اسناد اثبات داشتن سرمایه؛
 • اگر در سه ماه اخیر سرمایه را به دست آورده است، اسناد چگونگی دریافت این پول؛
 • موافقت نامه های اولیه از سوی دولت انگلیس(ما اخذ می‌کنیم)؛
 • مدارک مربوط به بیمه متقاضی و خانواده اش.

لطفاً توجه داشته باشید که اینوسپات فرم­ های درخواست مورد نیاز را تهیه و ارائه می­ دهد و به متقاضیان در انتخاب مدارک پشتیبان و شواهد مکمل صحیح کمک می­ کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوۀ اجرای روال کار با ما تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در انگلیس

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

 • اقامت در انگلستان؛
 • تحصیل در دانشگاه ها؛
 • امکان دریافت ویزای کار؛
 • امکان راه اندازی کسب و کار؛
 • وابستگان فرد پذیرفته می­شوند؛
 • دسترسی به NHS برای افراد وابسته؛
 • دسترسی به سیستم آموزشی بریتانیایی برای افراد وابسته؛
 • روند سریع برنامه.

راهکارهای دیگر دریافت اقامت انگلیس

اگر سرمایه فوق را در اختیار نداشته باشید، می‌توانید همچنین از طریق ویزای نمایندگی و یا ویزای نوآوران نیز اقامت انگلیس را دریافت کنید.

همچنین بسیاری از تجار مایل به سرمایه گذاری در بخش املاک و یا بازار سرمایه انگلیس هستند که این میزان سرمایه گذاری را در نظر ندارند. باید در نظر داشته باشید که ما در این فرآیند نیز به شما کمک خواهیم کرد. ما با تهیه زیرساخت های مناسب زمینه ساز ارتباط چند سویه شما با کارگزاری های بورس و اوراق قرضه در انگلیس خواهیم بود. وکلای انگلیسی ما شما را در مسیر سرمایه گذاری در انگلیس راهنمایی خواهند کرد.

شما همچنین قادر به خرید ملک در انگلیس خواهید بود.

تماس با ما این امکان را به شما می‌دهد تا با سطح و شیوه ای متفاوت از فرآیند مشاوره آشنا گردید.

مشتاق کسب موفقیت در کنار شما هستیم.

سوالات پرتکرار
[wp-faq-schema accordion=1][kkstarratings]