برنامه گلدن ویزای پرتغال توسط وزارت امور خارجۀ پرتغال در اکتبر 2012 و به منظور ارتقاء سرمایه­ گذاری خارجی و ایجاد فرصت برای شهروندان غیر اتحادیۀ اروپا برای زندگی و مسافرت در یک کشور امن و با ثبات اتحادیۀ اروپا تنظیم شده است.

مطابق مقررات قانونی فعلی، از سرمایه­ گذاران خارجی دعوت می ­شود تا از طریق واگذاری سرمایه، ایجاد شغل یا خرید ملک در پرتغال و مستغلات در ازای دریافت مجوز اقامت پنج ساله که دارندگان آن را قادر می سازد در کشورهای شنگن زندگی، کار و تحصیل کنند و بدون نیاز به ویزا به کشورهای شنگن سفر کنند، در پرتغال فعالیت­ های سرمایه ­گذاری انجام دهند. علاوه بر این، و با توجه به شرایط ساده، تابعیت و گذرنامۀ پرتغال می­ تواند پس از 6 سال اقامت دائم در پرتغال به فرد متقاضی اعطا شود.

با ما همراه باشید تا با شرایط و مراحل دریافت گلدن ویزای پرتغال بیشتر آشنا شوید…

مزایای دریافت گلدن ویزای پرتغال

 • اقامت دائم بعد از 5 سال
 • اخذ تابعیت مادام­ العمر بعد از 6 سال
 • سفر بدون ویزا در منطقۀ شینگن تنها با داشتن اجازۀ اقامت
 • دسترسی بدون ویزا به 172 کشور
 • برنامه ه­ای ساده و بدون پیچیدگی و سرراست

شرایط مورد نیاز گلدن ویزای پرتغال

برای دریافت مجوز اقامت، سرمایه ­گذار خارجی باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهد:

 • سرمایه گذاری در ملک سرمایه گذاری 5 ساله در املاک و مستغلات بیش از 500،000 یورو
 • سرمایه گذاری در ملک سرمایه گذاری 5 ساله در املاک و مستغلات به ارزش 350،000 یورو برای توانبخشی و بهبود شهری
 • سرمایه گذاری ارزی انتقال وجه بالای 1 میلیون یورو (شامل سرمایه گذاری در سهام و سهم یک شرکت)
 • بودجۀ سرمایه گذاری حداقل 50000 یورو برای سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط
 • سرمایه گذاری حداقل 350،000 یورو در بخش فعالیت های پژوهشی؛ در بخشی از سیستم علمی و فناوری ملی
 • سرمایه گذاری 250.000 یورو در تولیدات هنری یا میراث ملی
 • اشتغال زایی ایجاد حداقل 10 شغل

الزامات دریافت ویزای طلایی پرتغال

مسیر شهروندی از طریق سرمایه­ گذاری در کشور پرتغال می ­تواند پیچیده باشد و با سرمایه ­گذاری در ملک اقامتی شروع می­ شود. متقاضی پس از پرداخت هزینه های گزینۀ سرمایه­ گذاری انتخاب­ شده، ویزای شینگن معتبر یک­ساله تحت برنامۀ مجوز اقامت طلایی (که به عنوان ویزای طلایی پرتغال (گلدن ویزای پرتغال) نیز شناخته می ­شود) دریافت می­ کند. منوط به رعایت اصول مرتبط و پس از گذشت یک سال از ویزای شینگن، مجوز اقامتی صادر می­ شود و هر بار دو بار به مدت دو سال قابل تمدید است. پس از پنج سال، متقاضی می­ تواند برای مجوز اقامت دائم اقدام کند. حقّ شهروندی پرتغال را می ­توان پس از شش سال اقامت در پرتغال درخواست کرد.

برای واجد شرایط شدن در برنامۀ اقامت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت گلدن ویزای پرتغال ، متقاضی موظف است یکی از پرداخت های زیر را تسویه کند. لطفاً توجه داشته باشید که این رقم ممکن است بدون اطلاع قبلی، به استثناء هزینه­ های حرفه­ ای تغییر کند، و در این مقاله صرفاً به عنوان راهنمایی شما قید شده است. لطفا برای کسب اطلاع دقیق ­تر در رابطه با گلدن ویزای پرتغال با ما تماس بگیرید.

گلدن ویزای پرتغال
گزینۀ 1- املاک و مستغلات
گزینۀ 2- انتقال سرمایه
گزینۀ 3- ایجاد 10 شغل
گزینۀ 1- املاک و مستغلات

متقاضی اصلی املاک و مستغلات را با حداقل ارزش 500.000 یورو خریداری می­ کند، 5000 یورو در وجه هزینه ­های دولت برای سال اول ویزای شینگن پرداخت می­ کند. هر دورۀ بعدی تمدید منوط به پرداخت 3000 یورو در وجه هزینه ­های دولت است.

علاوه بر تصفیۀ پرداخت ­های متقاضی اصلی که در بالا ذکر شده، هزینه­ های بیشتری درمورد هر فرد وابسته که در این برنامه شرکت می ­کند منظور می گردد.

دو متقاضی در این برنامه برای سال اول ویزای شینگن 10،000 یورو هزینه در وجه دولت پرداخت می کنند. هر دورۀ بعدی تمدید منوط به پرداخت 5.000 یورو در وجه هزینه­ های دولت است.

سه متقاضی برای سال اول ویزای شینگن 16.000 یورو هزینه در وجه هزینه های دولت پرداخت می کنند. هر دورۀ بعدی تمدید منوط به پرداخت 8.000 یورو در وجه هزینه ­های دولت است.

چهار متقاضی برای سال اول ویزای شینگن 20،000 یورو در وجه هزینه های دولت پرداخت می ­کنند. هر دورۀ بعدی تمدید منوط به پرداخت 10،000 یورو در وجه هزینه­ های دولت است.

پنج متقاضی برای سال اول ویزای شینگن 25،000 یورو در وجه هزینه­ های دولت پرداخت می­کنند. هر دورۀ بعدی تمدید منوط به پرداخت 13،000 یورو در وجه هزینه­ های دولت است.

گزینۀ 2- انتقال سرمایه

متقاضی اصلی حداقل 1،000،000 یورو در بورس، سهام و شرکت­ های پرتغال سرمایه­ گذاری می­ کند و مدارکی را در این زمینه از طریق تاییدیۀ صادره توسط ثبت تجاری که انتقال سرمایه را گواهی می ­کند، ارائه می­ دهد. لطفاً برای کسب اطلاعات دقیق­تر در مورد نحوۀ تسویه پرداخت های اضافی با ما تماس بگیرید.

گزینۀ 3- ایجاد 10 شغل

متقاضی موظف است ده شغل ایجاد کند و کارمندان را برای بهره ­مندی از خدمات بیمه در وزارت تأمین اجتماعی ثبت­ نام کند. یک گواهینامۀ ارائه­ شده توسط وزارت تأمین اجتماعی به عنوان مدرک ایجاد شغل به منظور کسب اجازۀ اقامت کفایت خواهد کرد. لطفاً برای کسب اطلاعات دقیق تر در زمینۀ مراحل اداری با ما تماس بگیرید.

لطفاً توجه داشته باشید که برای واجد شرایط بودن برای اولین بار تمدید مجوز اقامت، متقاضی موظف است در طول سال اول 7 روز و طیّ دو دورۀ تمدید بعدی 14 روز در خاک پرتغال اقامت داشته باشد.

مراحل درخواست مجوز اقامت ساده است و با ثبت تقاضای ویزای شینگن از طریق ارائۀ شواهد و مدارکی که پیش­ نیازها یا شرایط ایجاد شغل محسوب می ­شوند آغاز می­ گردد. متقاضی موظف است مدارکی را به SEF (وزارت امور داخله از طریق خدمات مهاجرت و مرزی) ارسال کند. از طرف دیگر ، متقاضی می­ تواند مدارك را به پست­ های دیپلماتیک یا كنسولی پرتغال ارسال كند.

زمان بررسی و پردازش در حال حاضر حدوداً بین یک تا دو هفته است. پس از پردازش برنامه، SEF با متقاضی تماس گرفته و برای جمع­ آوری داده­ های بیومتریک، یعنی امضا، عکس و اثر انگشت موردنیاز جهت صدور مجوز اقامت او را به مقرّ خود فرامی­ خواند. در بعضی موارد، متقاضی ممکن است قبل از تحقق سرمایه­گذاری و یا ارائۀ مدارک مستند، برای جمع آوری داده ­های بیومتریک در سفارت حاضر شود.

مراحل دریافت گلدن ویزای پرتغال

 به طور معمول مستندات زیر برای دریافت گلدن ویزای پرتغال مورد نیاز است:

 • شواهد و مدارک اتمام مراحل سرمایه گذاری

1- تحت گزینۀ املاک و مستغلات، یک گواهینامه یا قولنامه برای خرید ملک و نامۀ تایید یک موسسۀ مالی معتبر در محدودۀ ملی کشور که آن تملک یا پرداخت اولیه را تأیید کند کرده است،ارائه می­گردد.

2- گواهی معتبر صادره از سی ادارۀ ثبت املاک و مستغلات.

3- تحت گزینۀ انتقال سرمایه، تاییدیۀ موسسۀ مالی در محدودۀ ملی کشور که انتقال سرمایه به حساب را تأیید کند و اثبات کند که متقاضی تنها مالک آن است یا گواهی تأیید سرمایه­گذاری در بورس و سهام شرکت­ها.

4- گواهی معتبر از ادارۀ ثبت تجاری که تأیید کند فرد متقاضی صاحب سهام شرکت است.

5- تحت گزینۀ ایجاد فرصت­های شغلی، تاییدیۀ بیمۀ یکی از کارمندان که توسط وزارت تأمین اجتماعی صادر گردد.

 • گذرنامه و ویزای شینگن
 • گواهی سابقۀ کیفری از کشور محل اقامت
 • گواهی سابقۀ کیفری از کشور پرتغال
 • اظهارنامۀ دپارتمان مالیاتی مبنی بر اثبات دیون به سازمان امور مالیاتی
 • اظهارنامۀ تأمین اجتماعی مبنی بر نبود دیون معوقه به سازمان تأمین اجتماعی
 • اظهارنامۀ سرمایه گذار در تأیید انطباق با پیش نیازهای سرمایه گذاری
 • گواهی بیمۀ پزشکی
 • عکس پاسپورتی

لطفاً توجه داشته باشید که ما کلیۀ فرم­ های درخواست گلدن ویزای پرتغال را تهیه و ارائه نموده و به مشتریان در انتخاب مدارک پشتیبان و مکمل صحیح کمک خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی روال کار دریافت گلدن ویزای پرتغال ، لطفا با ما تماس بگیرید.


تماس با کارشناسان اینوسپات
اگر در رابطه با گلدن ویزای پرتغال سوالی دارید هم اکنون از کارشناسان ما بپرسید.
021-87700913

حقّ تابعیت

منطبق بر قوانین پرتغال، هر شخصی می­ تواند براساس ضوابط تعیین­ شده در صورتی که اقامت موقت یا دائمی داشته باشد برای اخذ تابعیت پرتغالی اقدام کند. به طور معمول تابعیت پرتغالی در شرایط زیر حاصل می شود:

اقامت

 • اگر متقاضی حداقل 6 سال در پرتغال اقامت داشته باشد و
 • حداقل 18 سال سن داشته باشد (یا حداقل 16 سال دارد اما متاهل یا دارای مسئولیت قانونی است)
 • سابقۀ کیفری ندارد
 • درک پایه از زبان پرتغالی (سطح A2) دارد

تولد

 • اگر کودکی از والدین غیر پرتغالی اما در پرتغال به دنیا بیاید و والدینش به مدت 5 سال در پرتغال اقامت داشته باشند، کودک واجد شرایط اخذ تابعیت پرتغالی است؛
 • اگر کودکی خارج از کشور پرتغال به دنیا آمده اما یکی از والدینش دارای تابعیت پرتغال باشد، کودک واجد شرایط تابعیت پرتغالی است؛

ازدواج و اتحاد مدنی

 • کسانی که بیش از 3 سال با یک شهروند پرتغالی ازدواج کرده اند واجد شرایط اخذ تابعیت پرتغال می باشند.
 • فردی که بیش از 3 سال با یک شهروند پرتغالی زندگی کند، واجد شرایط اخذ تابعیت پرتغال است.

روند دریافت ویزای طلایی پرتغال

بیشتر بخوانید: برای خرید آپارتمان در استانبول چه اقداماتی باید انجام شود؟

دربارۀ پرتغال

پرتغال، کشوری با پیشینۀ فرهنگی و تاریخی جذاب، کشوری است که در موقعیتی مناسب و در تقاطع اروپا، آفریقا و آمریکا قرار دارد. کوچک بودن پرتغال، آب و هوای معتدل، 300 روز آفتاب در سال، شهرهایی با فرهنگ ­های بین ­المللی، سواحل زیبا، افراد مهمان ­نواز و سیاست­ هایی که طرفدار تجارت افراد خارجی است، سبب گردیده که این کشور به مقصدی بسیار مطلوب مبدل گردد. علاوه بر این، پرتغال فرصت­ های شغلی جذابی برای سرمایه ­گذاران خارجی فراهم می ­کند که به آنها امکان زندگی و کار در کشوری با کمترین میزان جرم در اروپا را ارائه می ­دهد.

موقعیت جغرافیایی مناسب آن امکان انجام امور سیاسی، دیپلماتیک و تجاری در سراسر جهان را فراهم می ­آورد. پرتغال همچنین به عنوان یکی از اولین اعضای اتحادیۀ اروپا که از سال 1986 عضو کامل و رسمی این اتحادیه است، از امکان دسترسی به بزرگ­ترین بازار اقتصادی جهان با 450 میلیون نفر مصرف­ کننده در همۀ 28 کشور عضو اتحادیۀ اروپا برخوردار است. عضویت آن با اتحادیۀ تجارت آزاد اروپا (EFTA) و بانک بین­ المللی بازسازی و توسعه (بخشی از گروه بانک جهانی) به پرتغال اجازه می ­دهد تا با سایر دولت­ ها برای تأمین اعتبار پروژه ­ها ، سیاست­ های طراحی و ارائۀ برنامه به کشورهایی مشارکت کند.

توسعۀ گستردۀ زیرساخت­ ها و سرمایه­ گذاری در ارتباطات و حمل و نقل، باعث شده كه این كشور از اتكا به كشاورزی و تولیدات صنعتی به عنوان تنها محرك اصلی اقتصادی خود فاصله بگیرد. گردشگری، تجارت خرده ­فروشی، املاک و مستغلات، بانکداری و دارایی اکنون بیشترین سهم را در اقتصاد این کشور ایفا می­ کنند.

پرسش و پاسخ
چه نوع سرمایه گذاری برای دریافت گلدن ویزای پرتغال مورد نیاز است؟

 • ویزای طلایی پرتغال آزادی قابل توجهی را در هر نوع سرمایه­ گذاری در اختیار متقاضیان می­ گذارد. رقم این سرمایه­­ گذاری حداقل 250،000 یورو می ­باشد و شما می­ توانید از بازۀ گسترده ­ای از مسیرهای سرمایه­ گذاری گزینۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید. عمدۀ سرمایه­ گذاران گزینۀ سرمایه ­گذاری در املاک و مستغلات را انتخاب می­ کنند (فهرستی از گزینه ­ها را در زیر می­ آوریم).
 • یکی از مزایای اصلی ویزای طلایی پرتغال «پیش نیازهای حضور در کشور» بسیار اندکی دارد. برای اینکه بتوانید اقامت ویزای طلایی پرتغال خود را حفظ کنید، فقط باید 7 روز در سال اول و 14 روز در سال­های بعدی (به طور پیاپی یا مقطعی) در پرتغال سپری کنید. بنابراین این گزینه مخصوصاً مناسب شماست اگر قصد ندارید به طور دائم در پرتغال زندگی کنید، اما همزمان می خواهید از مزایای داشتن اقامت در قلمرو اتحادیۀ اروپا و در نهایت اخذ حقّ شهروندی و تابعیت کشور دیگری بهره ­مند شوید.
 • سرمایه­ گذاری در املاک:
 • خرید یک یا چند ملک
 • تمام انواع املاک مجازند
 • امکان مالکیت شراکتی
 • آزادی استفاده، اجاره یا رهن

در املاک و مستغلات پرتغال سرمایه ­گذاری 500،000 یورویی است. ملک مزبور را چه مسکونی و چه تجاری، می­ توان برای کسب درآمد اجاره داد. می­ توانید تعدادی ملک داشته باشید که جمع کل ارزش­شان حداقل 500000 یورو سرمایه ­گذاری موردنیازتان را تشکیل دهد. خریداران شراکتی می ­توانند سرمایه ­گذاری های خود را به یک ملکِ واحد تبدیل کنند. می­ توان برای هر میزان از سرمایه ­گذاری که بیش از حداقل مورد نیاز است ملک را به رهن داد. سرمایه­ گذاری کمتر از 350،000 یورو برای املاکی که نیاز به نوسازی دارند امکان­پذیر است.

اگر ملک در «منطقه ای با تراکم کم» باشد، حداقل سرمایه ­گذاری موردنیاز به عدد 280،000 یورو کاهش می یابد.

280،000 یورو، یک سرمایه­ گذاری 20٪ کاهش ­یافته می­ باشد اگر موضوع سرمایه ­گذاری در سطح سوم سیستم جغرافیایی NUD و در جایی باشد که در هر کیلومتر مربع آن کمتر از 100 نفر سکونت داشته باشند و یا تولید ناخالص ملی آن منطقه کمتر از 75٪ میانگین ملّی باشد. این قانون سرمایه­ گذاری برای اخذ ویزای طلایی تابعیت پرتغال متقاضیان را تشویق می­ کند تا در مناطق کمتر شناخته­ شده واقع در شمال لیسبون، داخل و حومۀ الگاروه سرمایه­ گذاری کنند. اگرچه این مبلغ اساساً می­تواند 20٪ کاهش یابد و سرمایه گذاری به کلاً همان 280،000 یورو باشد اگر که سرمایه گذاری با خرید ملک در مناطقی با تراکم کم واقع شده باشد (در سطح سوم سیستم جغرافیایی NUD و در جایی که در هر کیلومتر مربع آن کمتر از 100 نفر سکونت داشته باشند و یا تولید ناخالص ملی آن منطقه کمتر از 75٪ میانگین ملّی باشد).

 • واریز وجوه سرمایه
 • حداقل سرمایه ­گذاری 1 میلیون یورو
 • وجوه از خارج از پرتغال به بانکی در پرتغال واریز شوند
 • آزادی کامل برای سرمایه گذاری وجوه
 • امکان استفاده از وجوه برای سرمایه ­گذاری در سهام شرکت ­ها
 • ایجاد شغل
 • ایجاد حداقل 10 شغل
 • بدون پیش­نیاز ارزش سرمایه گذاری
 • بدون محدودیت در زمینه ­های شغلی یا فعالیت­ های کاری
 • الزام انطباق بر تعهدات و ضوابط تأمین اجتماعی

آیا برای سرمایه گذاری می توانیم از وجوه وام استفاده کرد؟

 • بله، این امکان وجود دارد که وجوهی با ارزش بیش از حداقل سرمایۀ مورد نیاز برای ویزای طلایی وام گرفت. به عنوان مثال، برای سرمایه­ گذاری 600،000 یورویی، شما می توانید 100،000 یورو از یک بانک پرتغالی وام بگیرید. اگر وجوه در پرتغال وام گرفته نشده باشند، می­ توانید از آنها برای پرداخت هزینۀ کامل سرمایه ­گذاری استفاده کنید.

هزینه های دریافت ویزای طلایی پرتغال چقدر است؟

 • هزینه ­های متداول به حساب خدمات مهاجرت و مرزهای پرتغال (SEF) بابت ویزای طلایی پرتغال واریز می­ شوند.
 • ثبت درخواست اولیه- 90/533 یورو
 • صدور اجازۀ اقامت سرمایه گذار یا اعضای خانوادۀ وی- 40/5،336 یورو
 • تمدید اجازۀ اقامت سرمایه گذار یا اعضای خانوادۀ وی- 20/2،668 یورو
 • بررسی درخواست­های اعضای خانواده- 30/83 یورو
 • بیمۀ درمانی- نزدیک به 400 یورو

بررسی تقاضای ثبت شده چه مدت زمان می برد؟

1- تکمیل برگه درخواست ویزا : طبق قانون 3 ماه

2- درخواست تائید : 4 تا 8 هفته

3- صدور کارت اقامت با اعتبار 2 ساله : سال اول 7 روز بمانید

4- تمدید سال دوم تا چهارم : 14 روز بمانید

5- درخواست اخذ تابعیت و شهروندی سال پنجم : 14 روز بمانید

6- درخواست اقامت دائم

آیا باید برای رسیدگی به درخواستم وکیل استخدام کنم؟

 • استخدام وکیل پرتغالی خیال­تان را در طول زمان پردازش ویزای طلایی پرتغال راحت می­ کند و شما را از انجام امور مالی مازاد بر قیمت عرف در امان نگه می دارد. طبق قانون مالیات پرتغال تعیین نمایندۀ مالیاتی پرتغالی الزامی است. 
 • به خاطر داشته باشید که کارگزاران املاک و مستغلات در پرتغال برای فروشنده کار می ­کنند. آنها دچار تناقض منافع­شان هستند. حقّ کارگزاری آنها در قیمت فروش لحاظ شده است. کارگزاران املاک و مستغلات به شدت دوست دارند تا جایی که ممکن است ملک بفروشند. اما اینوسپات در بازار املاک و مستغلات پرتغال شرکایی دارد که به ما امکان می­ دهد کارگزاران املاک و مستغلاتی را معرفی کنیم که نمایندۀ شما در معامله باشند و از منافع­تان دفاع کنند.
 • احتمال مواجهه با یک معاملۀ بی­ دلیل خیلی گران بسیار بالاست. پول پس­ انداز کردن آن هم با عدم استخدام وکیل کارآمد می­ تواند سرانجام برای­تان به هزینۀ سنگینی تمام شود. شما به یک راهنمای بومی احتیاج دارید که با بازار املاک و مستغلات این کشور آشنا باشد زیرا تقاضا برای املاک و مستغلات بسیار زیاد است. شما به شخصی احتیاج دارید که انحصاراً به نفع شما اقدام کند.
 • در صورت درخواست، اینوسپات یک وکیل املاک و مستغلات قابل اعتماد پرتغالی را که در رابطۀ مستقیم و فعال با شرکت ماست، به شما معرفی می­کند. اگر به کمک یک وکیل پرتغالی منصف، کارآمد و مستقل نیاز دارید، باعث خرسندی ماست که شما را به یک متخصص مناسب ارجاع دهیم. قیمت احتمالاً رقابتی ­تر خواهد بود و شما می­ توانید انتظار حمایت شخصی ­تر و بهتری را داشته باشید.
 • داشتن یک نمایندۀ بومی مستقل برای یافتن بهترین گزینۀ سرمایه­ گذاری در املاک و مستغلات برای تحقق یک سرمایه­­ گذاری موفق اکیداً حیاتی است. شما چند یورو جلوتر پیش پرداخت می­دهید اما احتمالاً با خرید ملکی بهتر و خوش قیمت­ تر، پول بیشتری را حفظ خواهید کرد.

برای ثبت درخواست تابعیت و دریافت گذرنامۀ پرتغالی باید چه مدت صبر کنم؟

 • در سال 2018، دولت پرتغال قانون تابعیت پرتغالی را تغییر داد و مدت زمان اقامت مورد نیاز را از 6 سال به 5 سال کاهش داد.
 • پس از پنجمین سال از استمرار سرمایه ­گذاری و اجازۀ اقامت­تان در پرتغال، شما می ­توانید برای اقامت دائم یا حقّ شهروندی اقدام کنید و درخواست بدهید. اگر نمی­ خواهید برای اجازۀ اقامت یا گذرنامۀ پرتغالی اقدام کنید، باید در سال ششم دوباره اجازۀ اقامت خود را تمدید نمایید.
 • گذرنامۀ پرتغالی یک مدرک سفری درجه یک است که اجازۀ سفر بدون ویزا به 182 کشور را به دارندۀ آن می دهد.

آیا برای گرفتن تابعیت پرتغالی باید زبان پرتغالی را بیاموزم؟

 • هدف اصلی بسیاری از متقاضیان ویزای طلایی کسب تابعیت پرتغال است. بخشی از تایید درخواست شما، شامل اثبات مهارت های ابتدایی زبان پرتغالی است. متقاضی باید توانایی تعامل و برخورد با اطلاعات ساده و سرراست را از خود نشان دهد و در حال آموختن شیوه­ های ابراز خود در زمینۀ مفاهیم آشنا باشد.
 • دستیابی به این سطح کاملاً آسان است و با شرکت در دوره­ های آنلاین یا دوره هایی در کشور فرد سرمایه گذار قابل دستیابی است. برای مثال می­ توانید در یکی از مراکز سنجش زبان پرتغالی (CAPLE) خارج از پرتغال این دوره را بگذرانید تا بدین ترتیب دیگر نیازی به سفر به پرتغال برای اخذ گواهینامۀ زبان پرتغالی نداشته باشید.
 • دانش زبان پرتغالی را همچنین می توان به یکی از روش های زیر ثابت کرد:

الف) گواهینامۀ تایید صادره از سوی یک مؤسسۀ آموزشی دولتی، خصوصی یا تعاونی که در ضوابط حقوقی شناخته شده باشد، مشروط بر اینکه دارندۀ آن حداقل 2 سال تحصیلی در یک دوره/رشتۀ پرتغالی شرکت کرده و آن را با موفقیت به اتمام رسانده باشد.

ب) گواهی تأیید در آزمون زبان پرتغالی برگزارشده در مدارس دولتی وقتی در خاک کشور انجام شود یا در مؤسسه­ های معتبر و مورد تایید Camões – مؤسسۀ و تعاونی زبان، IP، وقتی در خارج از خاک کشور انجام شود. اعضای دولت متولی و مسئول  موضوعات و زمینه ­های امور خارجه، ادارۀ کل داخلی، دادگستری و آموزش آئین ­نامه ­ای دارند که طبق آن روال کاری در این مورد را تنظیم و کنترل می کنند.

ج) گواهینامۀ تسلط به زبان پرتغالی به عنوان یک زبان خارجی که با شرکت در آزمونی که در یک مرکز سنجش زبان پرتغالی به عنوان یک زبان خارجی برگزار شده باشد، و به استناد به یک پروتکل (به وبسایت مرکز ارزیابی زبان پرتغالی CAPLE مراجعه کنید) و از سوی وزارت علوم و آموزش معتبر شناخته شود.

د) گواهی احراز صلاحیت که اعلام کند سطح A2 یا بالاتر  با موفقیت به اتمام رسیده و از سوی یک مؤسسۀ آموزش عمومی، مراکز اشتغال و تربیت و مراکز پروتکل IEFP- موسسۀ اشتغال و آموزش حرفه­ای، I.P. (IP, IEFP)

آیا می توانم خانواده ام را با خود به پرتغال بیاورم؟

 • همزمان با ثبت درخواست خود، شما می ­توانید برای اعضای خانوادۀ خود به شرح زیر تقاضای ویزای طلایی بدهید:
 • همسر یا شریک حقوقی
 • فرزندان زیر 18 سال
 • فرزندان زیر 26 سال البته در صورتی که مجرد باشند و به عنوان دانش ­آموز تمام وقت در مدرسه ثبت نام کنند
 • والدین هر یک از همسران اگر بیش از 66 سال سن داشته باشند (یا 55 ساله باشند و و وابستگی مالی داشته باشند)
 • خواهر و برادر زیر 18 سال همسر یا شریک زندگی اگر به صورت قانونی تحت تکلف آنها باشند

آیا همسرانی که به طور رسمی ازدواج شان را ثبت نکرده اند می توانند برای این برنامه تقاضا بدهند؟

 • بله، می­ توانند، اما الزامی است که آنها پیوند خود اثبات کنند.

آیا خواهران/برادران متقاضی اصلی می توانند با هم درخواست بدهند؟

 • خیر، خواهران و برادران باید درخواست ­های خود را به صورت جداگانه تنظیم کنند.

آیا می توان از طریق شرکت با مسئولیت محدود (LLC) سرمایه گذاری کرد؟

 • این سرمایه ­گذاری را می­ توان یا به صورت فردی محقق کرد و یا از طریق یک شرکت با مسئولیت محدود پرتغالی که سرمایه­ گذار در پرتغال تأسیس می­ کند انجام شود.

آیا باید در پرتغال مالیات پرداخت کنم؟

 • اینکه به مقیمی که در پرتغال مالیات پرداخت می کند تبدیل شوید نیز گزینۀ خوبی است، زیرا هم برای افراد مقیم و هم برای شهروندان، قانون مالیات پرتغال یکی از بهترین قوانین در سراسر اروپاست. اگر متقاضی یا مقیم در مدتی که ویزای طلایی دارد کمتر از یک نیمۀ سال را در پرتغال بگذراند، آنها تقریباً از کلیۀ ارقام مالیات بر درآمدی که در خارج از پرتغال به دست می ­آورند، معاف خواهند بود.
 • گزینۀ تبدیل به یک مقیم غیر ساکن پرتغال وجود دارد که بدین ترتیب به مدت 10 سال هیچ مالیاتی پرداخت نمی ­کند و یا مالیات اندکی می پردازد. ثبتِ نام خودتان به عنوان یک مقیم مالیاتی در پرتغال می ­تواند مزایای بسیاری برای­تان به همراه داشته باشد و به شما کمک کند تا مزایای مربوط به درآمد جهانی خود را به حداکثر برسانید.

مزایای کلیدی رژیم مالیاتی NHR چیست؟

 • مقیمان غیرساکت در پرتغال از مزایای زیر برخوردار می باشند:
 • عدم پرداخت مالیات بر ثروت
 • برخورداری از معافیت مالیاتی بر روی هدایای اعضای خانواده
 • برخورداری از حوالۀ رایگان وجوه به پرتغال
 • برخورداری از اقامت مالیاتی در قلمرو قضایی لیست سفید اتحادیۀ اروپا
 • 0٪ مالیات بر درآمد کسب شده در خارج از پرتغال (البته به جز 10٪ نرخ مالیات بر درآمد بازنشستگی کسب شده در خارج از پرتغال ، از اول آوریل 2020)
 • پرداخت یک مالیات ثابت 20 درصدی روی انواع درآمدهای کسب ­شده در پرتغال.

مراحل ثبت درخواست برای وضعیت مقیم غیرساکن در پرتغال به چه ترتیب است؟

 • مرحلۀ 1: ابتدا باید به عنوان مقیم پرتغال ثبت نام کنید و شمارۀ مالیاتی پرتغال را از طریق ادارۀ مالیات مربوطه دریافت کنید.
 • مرحلۀ 2: برای ثبت نام جهت ورود به وبسایت ادارۀ مالیات پرتغال، فرم آنلاین را از طریق پورتال مالی تکمیل کنید.
 • مرحلۀ 3: رمز ورود از طریق پست ارسال می­ شود، پس از آن می­ توانید از طریق این وبسایت خود را به عنوان یک مقیم غیرساکن ثبت نام کنید. روال پردازش برنامۀ شما را می ­توان در این وبسایت دنبال کرد.
 • مرحلۀ 4: پس از تأیید، برگۀ تأیید خود را دانلود و در جای امنی حفظ کنید.
 • شما همچنین می ­توانید از یک پیشخوان خدمات حرفه ای کمک بگیرید تا شما را در ثبت درخواست فوق همراهی کند.
 • در اینجا لیستی از انواع درآمدهایی که ممکن است واجد شرایط معافیت مالیاتی باشند آمده است:
 • سود سهام
 • علاقه
 • درآمد املاک و مستغلات
 • سرمایۀ حاصل از واگذاری املاک و مستغلات
 • حقوق بازنشستگی شغلی
 • مزایا و امتیازها
 • سود حاصل از مشاغل تجاری یا خود اشتغالی که از محل حرفه­ های واجد شرایط کسب شده باشد (اما مراقب باشید در این زمینه به توافقنامه­ های مربوط به مالیات مضاعف توجه داشته باشید)
 • به­ علاوه، هرگونه درآمد کسب­ شده در پرتغال طیّ 10 سال اول شامل مالیاتی با نرخ ثابت 20٪ می ­شود و همچنین این توانایی در بین است که ثروت خود را به همسر یا فرد تحت تکلف یا وابستۀ خود منتقل کنید بدون اینکه شامل مالیات بر ارث یا هدایا شوید.

آیا باید به تأمین اجتماعی در پرتغال بپردازم؟

 • خیر، نیازی به پرداخت هزینه­ های تأمین اجتماعی ندارید. پرتغال به مقیمان خود اجازۀ دسترسی به خدمات درمانی و سلامتی ملی را می ­دهد و این امکان را برای ذینفعان فراهم می­ کند تا با حداقل هزینه درمان کنند. همچنین، اقامت پرتغال برای متقاضی و خانوادۀ خود حق تحصیل، کار در داخل کشور، تأمین اجتماعی، تحت پوشش قرار گرفتن از سوی اتحادیه های صنفی و مزایای بسیار بیشتری را فراهم می ­آورد. تمام آنچه نیاز دارید اجازۀ اقامت و ثبت نام برای تأمین اجتماعی پرتغال است.
 • با این حال، در صورت عدم ثبت نام، مقیم پرتغال باید کلیۀ هزینه ­های تأمین اجتماعی، از جمله مراقبت های بهداشتی را پرداخت کند. بنابراین، در پایان، ممکن است هزینه ­تراشی در این زمینه منطقی نباشد.

لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده برای پاسخ به سؤالات متداول تحت هیچ شرایطی توصیۀ حقوقی به خواننده ارائه نمی­ دهد.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامۀ ویزای طلایی پرتغال با ما در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار
[wp-faq-schema accordion=1][kkstarratings]