در سال های اخیر برنامه اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در خاورمیانه بسیار پر طرفدار بوده است. عراقی ها، ایرانی ها، روس ها و بسیاری از کشورهای حوزه آسیای مرکزی و حتی مصر در شمال آفریقا در این برنامه شرکت کرده اند و اقامت و یا پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نموده اند. کشور ترکیه قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می‌توانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند. در این روش میزان ارزش ملک خریداری شده اهمیت چندانی ندارد. بر این اساس حتی اگر شما خانه ای بسیار ارزان را با حدود ۱۵۰.۰۰۰ لیر هم خریداری کنید، اقامت ترکیه را تا زمان در اختیار داشتن این ملک خواهید داشت.

اما راهکار دیگری هم در این فرآیند وجود دارد. اخذ پاسپورت کشور ترکیه با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار. شما از این طریق به جای در اختیار داشتنِ اقامت های یکساله که تا پنج سال باید تکرار شود تا به پاسپورت برسد، ‌از همان ابتدا پاسپورت را دریافت می‌کنید. دولت ترکیه با این قانون یک محرک واقعی در مسیر رشد قیمت املاک در این کشور ایجاد کرده است. به صورتی که قیمت آپارتمان های پروژه ای در بازه زمانی تابستان ۱۳۹۷ تا تابستان ۱۳۹۹ با رشدی ۹۰٪ همراه بوده اند. از این نظر خرید ملک در ترکیه حتی سودی فراتر از خرید املاک در کشورهای اروپایی را به همراه خواهد داشت.

تلاش تیم اینوسپات بر آن است که دریافت پاسپورت ترکیه ساده‌تر از همیشه در دسترس شما باشد. در تمامی پروسه‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرتی داشتن اطلاعات کافی یکی از مهم‌ترین اصول برای تصمیم‌گیری است. گرفتن پاسپورت ترکیه نیز مانند هر روش دیگری از این قاعده مستثنی نبوده و لازم است تا شما قبل از اقدام، اطلاعات جامعی در این زمینه جمع‌آوری کرده باشید. با خدمات ویژه ما در دوره‌های سرمایه گذاری که شرح آن رفت، اخذ پاسپورت ترکیه رویایی کاملا در دسترس شماست

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است؟

سایت passportindex به صورت مداوم اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف را رتبه‌بندی و گزارش می‌کند. طبق آخرین گزارش این سایت، رتبه پاسپورت ترکیه در جایگاه 65 مین پاسپورت معتبر دنیا قرار گرفته. همچنین ارزش پاسپورت ترکیه در 26 امین دسته از پاسپورت‌های ارزشمند جهان قرار دارد با در اختیار داشتن آن می‌توان به 99 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کرد. همانطور که این رتبه‌بندی تأیید می‌کند، پاسپورت کشور ترکیه از پاسپورت‌های معتبر جهان محسوب شده و به اعتبار پاسپورت کشور  ترکیه می‌توان سفرهای بدون محدودیت زیادی را تجربه کرد.

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه چگونه است؟

همانگونه که پیش‌تر ذکر شد با در دست داشتن پاسپورت کشور ترکیه می‌توان به 96 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد. بسیاری از کشورهای اروپایی نیز در بین این 96 کشور هستند. بنابراین کسی که شهروندی ترکیه را به دست آورده بدون نیاز به درخواست و گرفتن ویزا می‌تواند به کشورهای اروپایی سفر کند.

قیمت پاسپورت ترکیه چقدر است؟

ترکیه در حال حاضر از معدود کشورهای جهان است که امکان خرید پاسپورت را فراهم آورده. خرید پاسپورت ترکیه نسبت به بسیاری کشورها آسان‌تر و ارزان‌تر بوده و هزینه اخذ پاسپورت ترکیه صرفا انجام سرمایه‌گذاری در حوزه املاکِ این کشور است.

هزینه پاسپورت ترکیه نیز صرفاً مشتمل بر مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری و همچنین انجام امور قانونی و حقوقی آن است. اینوسپات و تیم آن در تلاش اند تا قیمت خرید پاسپورت ترکیه را تا حد ممکن کاهش داده و در این مسیر به هموطنان متقاضیِ این خدمت یاری برسانند.

انواع پاسپورت ترکیه

آشنایی با انواع پاسپورت ترکیه

ترکیه نیز مانند سایر کشورها قواعد خاصی برای ارائه پاسپورت به متقاضیان دارد، که مهم‌ترین شرط لازم برای دریافت آن گذشت چند سال از اقامت و حضور هر فرد در این کشور است. اما در ترکیه امکان دریافت پاسپورت به صورت مستقیم و بدون نیاز به گذراندان زمان طولانی (که در اکثر کشورها از الزامات دریافت پاسپورت است) وجود دارد. این امکان از طریق خرید ملک فراهم شده و در حال حاضر گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید ملک امکان‌پذیر بوده و در دسترس متقاضیان است.

با پاسپورت کشور ترکیه به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

سوال بسیاری از افراد این است که در نهایت با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟ و این سفرها دقیقا چه شرایطی خواهند داشت؟ به اعتبار پاسپورت ترکیه می‌توان به نزدیک به 100 کشور جهان سفر کرد. به صورت دقیق در حال حاضر 55 کشور بدون نیز به روادید، و 41 کشور با صدور روادید فرودگاهی در بدو ورود به فرودگاه پذیرای شهروندان ترکیه هستند.

سؤال دیگر احتمالا درباره چگونگی گرفتن این پاسپورت است و این که چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم. برای اخذ تابعیت ترکیه و رسیدن به شهروندی این کشور تنها لازم است سرمایه‌گذاری 250 هزار دلاری در بازار املاک این کشور انجام شود. پس از آن با طی کردن مراحل قانونیِ این روند، شما به پاسپورت کشور ترکیه خواهید رسید.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه به لحاظ شرایط قانونی و نیازمندی‌های پیشین نسبتا ساده بوده و عملاً انجام سرمایه‌گذاریِ به میزانِ مورد نیاز تنها پیش‌شرطِ لازم برای اخذ شهروندی ترکیه است. کارشناسان اینوسپات به شما کمک خواهند‌کرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به این هدف دست یابید.


021-87700913

الزامات مورد نیاز برای دریافت اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه

تفاوت اصلی بین دو شیوه ای که درباره آن صحبت کردیم در همین موضوع است. اگر صرفا به دنبال اقامت باشید با حداقل هزینه ( ۱۶۰.۰۰۰ لیر یا در حدود ۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان) نیز قابلیت خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه را خواهید داشت. اما اگر به دنبال دریافت پاسپورت ترکیه باشید از همان ابتدا می‌بایست در نظر داشته باشید که ارزش ملک خریداری شده بالای ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد.

خرید ملک و دریافت  اقامت و یا پاسپورت به شما پیشنهاد می‌شود به این دلیل که که عملا هیچ کشور معتبر دیگری وجود ندارد که با خریدن املاک کم هزینه (حتی با خرید ملک ۵۰۰ میلیون تومانی) بتوان در آن اقامت دریافت کرد. حداقل هزینه ها در کشورهای دیگر از ۲۵۰.۰۰۰ یورو به بالاست و دلیل دوم این است که با توجه با نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی ایران و ترکیه، خیلی از متقاضیان خرید ملک در ترکیه نه فقط به خاطر هزینه های اندک که به خاطر گرایش های فرهنگی و یا زبانی نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام می‌نمایند.

مراحل اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

 • در ابتدا با تعیین میزان هزینه مد نظر شما، برنامه ریزی کاملی برای بازدید از املاک در شهرهای مد نظر صورت می پذیرد؛
 • شما به ترکیه رفته و در آنجا ما برای شما افتتاح حساب بانکی انجام می‌دهیم؛
 • در ترکیه و به همراه با همکاران ما املاک را مشاهده کرده و ملکی را انتخاب می‌کنید؛
 • کارشناس شهرداری (ekspertiz) ملک را قیمت گذاری می کند؛
 • شما مبلغ پیش پرداخت را به حساب مالک واریز می کنید؛
 • در روز انتقال سند(در یک روز)، واریز الباقی وجه به حساب مالک انجام می شود؛
 • کمتر از یک هفته بعد، سند ملک خریداری شده در ترکیه تحویل شما می شود؛
 • سپس شما از اداره مهاجرت ترکیه درخواست وقت مصاحبه می کنید؛
 • در زمان تعیین شده (که معمولاً کمتر از یک ماه است)، با در دست داشتن کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می دهید؛
 • در نهایت کارت اقامت یک ساله ترکیه (و گاهی دو ساله) به آدرس شما در ترکیه برایتان ارسال می شود.

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

روند خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه

 • در ابتدا با تعیین میزان هزینه مد نظر شما، برنامه ریزی کاملی برای بازدید از املاک در شهرهای مد نظر صورت می پذیرد؛
 • شما به ترکیه رفته و در آنجا ما برای شما افتتاح حساب بانکی انجام می‌دهیم؛
 • در ترکیه و به همراه با همکاران ما املاک را مشاهده کرده و ملکی را انتخاب می‌کنید؛
 • کارشناس شهرداری (ekspertiz) ملک را قیمت گذاری می کند(در مورد پروژه های بزرگ دولتی نیازی به این کار نیست)؛
 • اگر تمایل داشته باشید ما هزینه لازم برای خرید ملک را برایتان به حساب ترکیه ای شما منتقل ‌میکنیم و یا خودتان این کار را انجام خواهید داد؛
 • شما مستقیما با حضور در دفتر رسمی، هزینه ملک را به حساب ملاک واریز می‌کنید؛
 • کمتر از یک هفته بعد، سند ملک خریداری شده در ترکیه تحویل شما می شود؛
 • با ارائه فیش واریزی و سند ملک خریداری شده برای شما وقت مصاحبه برای دریافت پاسپورت هماهنگ می‌شود؛
 • در زمان تعیین شده (که معمولاً کمتر از یک ماه است)، با در دست داشتن کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می دهید؛
 • در نهایت پاسپورت صادر و تحویل شما می‌گردد.

مزایای پاسپورت ترکیه و اخذ اقامت

دریافت پاسپورت یک کشور به این معنی است که فردِ مهاجر به عنوان یک شهروند از آن کشور پذیرفته شده است. لذا تمامی امکانات و حمایت‌هایی که یک شهروند بومی دریافت می‌کند در دسترس او نیز خواهد بود. برای مثال زمانی که شما در یک فرودگاه پاسپورت خود را ارائه می‌دهید دقیقا مشابه یک فرد متولد ترکیه با شما رفتار خواهد شد و تمامی قوانینی که شامل حال یک فردِ ترکیه‌ای خواهد شد برای شما نیز صدق خواهد کرد. با داشتن پاسپورت ترکیه امکان اقامتِ آسان در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس شماست. امکانات درمانی و خدمات بیمه‌ای نیز از دیگر مزایای پاسپورت ترکیه اند.

 • قیمت مناسب تر خانه در ترکیه نسبت به ایران؛
 • نرخ بالاتر اجاره ملک در ترکیه نسبت به ایران؛
 • تبدیل سرمایه شما از ریال به لیر؛ (هرچند که لیر هم نوسانات خود را دارد)
 • امکان کار یا تاسیس شرکت در ترکیه با داشتن اقامت این کشور؛
 • امکان تجارت بین المللی و بدون مشکل برای بازرگانان و بیزینس من ها؛
 • در اختیار داشتن پاسپورت ، به عنوان یکی از ۳۰ پاسپورت برتر جهان؛
 • امکان تحصیل رایگان برای بچه ها در ترکیه در صورت داشتن اقامت این کشور؛
 • وجود خدمات خوب بیمه و درمان تقریباً رایگان برای دارندگان پاسپورت این کشور.

مزایای شهروندی ترکیه

با اخذ تابعیت یک کشور و یا دریافت حق شهروندی آن، با فرد مهاجر مثل یک شهروند عادی و بومی آن کشور رفتار خواهد شد و تمامی امکاناتی که در اختیار متولدین یک کشور قرار می‌گیرد در اختیار فردِ صاحب پاسپورت نیز قرار خواهد گرفت. با اخذ شهروندی ترکیه امکان سفر به سایر کشورها را خواهید داشت. استفاده از تمامی امکانات تحصیلی، قرار گرفتن تحت حمایت دولت ترکیه و بسیاری آیتم‌های دیگر که یک شهروند ترکیه از آنها بهره‌مند است نیز از جمله مزایای شهروندی ترکیه هستند.

خدمات نمایندگی اینوسپات در ترکیه

تفاوتی ندارد که شما در کدام کشور هستید، برای مثال اگر در ایران هستید، می توانید به صورت مستقیم با دفتر استانبول تماس حاصل کنید یا با نمایندگان ما در ایران تماس حاصل کنید. قبل از هرچیز نمایندگان فروش اینوسپات از طریق فرم مخصوصی از اهداف، توانگری و شهرهای مورد علاقه شما خواهند پرسید. همچنین درباره آیتم هایی که برای شما اهمیت زیادی دارند آگاه خواهیم شد. سپس در اپلیکیشن ما ثبت نام خواهید شد و در گروه مربوطه املاک مورد نظرتان را به شما نشان خوهیم داد.

این دوره موجب آشنایی هرچه بیشتر شما با بازار املاک در ترکیه خواهد شد. سپس بر اساس مشاهدات و گزینه های مورد علاقه شما، و همچنین زمانبندی مورد علاقه تان، سفر شما به ترکیه تدارک داده می‌شود. اگر مایل به سرویس کامل فرودگاهی و دیگر خدمات ویژه هستید نیز در ایران و در یکی از دفاتر نمایندگی ما پیش قرارداد را امضا خواهید کرد.

در ترکیه بر اساس شهری که منتخب شماست روند بازدید از املاک صورت خواهد پذیرفت. پس از انتخاب و خرید نیز در باقی مراحل نیز در کنار شما تا دریافت اقامت و یا پاسپورت خواهیم بود.

خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه

وابسته به علائق، هدف و میزان سرمایه متقاضیان شهرهای مختلفی پیشنهاد می‌شود. اینوسپات عملا در تمام شهرهای شاخص ترکیه قادر به ارائه پیشنهاد املاک متنوع و پشتیبانی می‌باشد. خرید ملک در استانبول و آنکارا به عنوان شهرهای محوری در ترکیه طرفداران زیادی دارند. به خصوص پروژه های ساختمانی فوق العاده ای در استانبول هر ساله ارائه می‌شوند. اما ترکیه شهرهای جذاب دیگری نیز برای ارائه کردن دارد. از آنتالیا که محبوب بسیاری از ایرانی ها می‌باشد که عبور کنیم، آنالیا،‌مارماریس، بدروم، ازمیر و آدانا از دیگر شهرهایی هستند که می توانند مقصد محبوب شما واقع شوند.

میزان حضور مورد نیاز در ترکیه

در صورت اخذ پاسپورت ترکیه از ابتدا شما هیچ اجباری برای زندگی در ترکیه نخواهید داشت. حتی اگر از روش دریافت اقامت یکساله نیز استفاده کنید نیز صرفا نیاز به دو هفته حضور در خاک ترکیه در سال را دارید. اما در نهایت اگر مایل به دریافت پاسپورت دارید می بایست در ۵ سال متوالی حداقل یازده ماه در ترکیه باقی بمانید.

چگونگی اخذ پاسپورت کشور ترکیه

درباره کشور ترکیه

ترکیه یکی از پیوندگاه‌های دو قاره آسیا و اروپا می‌باشد، بنابراین کشوری اوراسیایی است که قسمت بزرگ آناتولی (آسیای کوچک) در جنوب شرق آسیا و خاورمیانه و بخش کوچک تراکیه در منطقه بالکان واقع شده است. پایتخت این کشور آنکارا و دارای وسعت 783.562 کیلومتر مربع می‌باشد. زبان رسمی آن ترکی و واحد پوا لیر ترکیه است. از شهرهای مهم کشور ترکیه استانبول، ازمیر، آدانا، ارزروم، وان، آنتالیا، قونیه، بورسا و اورفا می‌باشد که در تور ترکیه می‌توان به آنها سفر کرد.. ترکیه دارای شش همسایه آسیایی و دو همسایه اروپایی است که عبارتند از جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ایران، گرجستان، عراق، سوریه و همسایه‌های اروپایی بلغارستان و یونان می‌باشد. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شرق با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب شرق با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. علاوه بر این، ترکیه دارای دو تنگه بسفر و داردانل است.

کشور ترکیه از شرق با گرجستان، ارمنستان، آذربایجان و ایران و از سمت غرب با بلغارستان و روسیه مرزهای مشترک دارد. مرز مشترک سوریه و عراق با این کشور از سمت جنوب دنبال می شود. اگر بخواهیم از دورتر به ترکیه نگاهی بیندازیم می توانیم بگویم در نیمکره شمالی و نقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا مکان یابی شده است. مساحت کشور ترکیه چیزی در حدود ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر ۸۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. ۹۹٫۸% مسلمان و ۲% باقی مانده مسیحی و یهودی هستند. مردم ترکیه به دین اسلام معتقد هستند، اما دین از سیاست جدا است و حکومت ترکیه لائیک است. کشور ترکیه ۸۱ استان دارد و مراکز تمام استان ها با خود استان هم نام هستند البته در سه استان ختای، کوجاالی و سقاریه این امر مشاهده نمی شود.

ترکیه یکی از مهم ترین کشورهای توریستی در جهان لقب گرفته است. در فصل بهار بارندگی بسیار کم است و شب های بهاری برای مثال دراستانبول قدری خنک و مه آلود است که زیبایی های شهر را با قطرات شبنم بر روی گل های لاله به نمایش می گذارد. فصل تابستان تقریباً در ماه های تیر و مرداد گرم ترین و کم بارش ترین روزهای سال را تجربه می کند و کسانی که تمایل دارند تفریحات آبی را تجربه کنند این فصل از سال را برای سفر به ترکیه در نظر می گیرند. پاییز اوایل مهر تا اواخر آذر آب و هوای هم سطح با شهر تهران را برای شما به تصویر می کشد. ترکیه تصویر ملموسی از ارزش های شرقی در کنار اقتصاد و مدیریت غربی است.

[kkstarratings]
پرسش و پاسخ
[wp-faq-schema accordion=1]