راهی برای لاپوشانی وجود ندارد – بازار کار در اسپانیا در شرایط سختی قرار دارد. وجود نرخ بیکاری برای مشاغل اسپانیا 14.6٪ حاکی از آن است که نرخ بیکاری در اسپانیا یکی از بالاترین نرخ ها در اروپا می باشد (اگرچه در طول 5 سال گذشته این نرخ دایما در حال کاهش است).

آیا امکان پیدا کردن کار در اسپانیا برای شهروندان بین المللی وجود دارد؟

پاسخ کوتاه، بله می باشد. در حالی که تعداد مشاغل اسپانیا زیاد نمی باشد، بعضی از صنایع به نیروهای ماهر نیاز دارند. صنایع مهندسی، فناوری اطلاعات، مراقبت های بهداشتی و مهمان نوازی مبادرت به ارائه بهترین فرصت ها می نمایند.

در حالی که بازار کار در شرایط سختی  قرار دارد، صنایع و موقعیت های شغلی خاصی در جستجوی کارگران ماهر می باشند. اگر مهاجری هستید که به دنبال نقل مکان و پیدا کردن کار در اسپانیا می باشید، از مهارت لازم برای انجام شغل های موجود در خود مطمئن شوید.

دلایل زیادی برای مهاجرت به اسپانیا برای مهاجران  وجود دارد و برخورداری از یک اقتصاد پر رونق یکی از این دلایل نیست، اما اجازه ندهید که این مساله شما را دلسرد نماید.

اگر قصد نقل مکان دارید، در اینجا لیستی از محبوب ترین مشاغل مورد تقاضا در اسپانیا برای مهاجران ارائه شده است.

امور مشاور بازرگانی و مهندسی مکانیک و صنایع در اسپانیا برای خارجی ها

شرکت های چند ملیتی متعددی در اسپانیا مستقر هستند و غالبا به مشاوران بازرگانی نیاز دارند. در بخش مالی، می توانید به عنوان مشاور، مدیر مجموعه یا مدیر مالی بین المللی فعالیت کنید.

مهندسان مکانیک و صنایع در اولویت هستند – مشروط بر اینکه شما از تحصیلات و تجربه لازم برای انجام این کار برخوردار باشید. فقط اطمینان حاصل کنید که می توانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید تا بتوانید با همکاران خود ارتباط برقرار کنید.

امورIT  و امور گردشگری و مهمان نوازی برای آمریکایی ها در اسپانیا

اگر از مهارت کافی در حوزه فناوری برخوردار هستید، مشاغل IT  در اسپانیا در دسترس می باشد. می توانید در حوزه تست نرم افزاری، کد نویسی و برنامه نویسی و توسعه iOS  وAndroid  استخدام شوید.

مشاغل مرتبط با  پذیرایی، رستوران، هتل و شغل های متقاضی متصدی گزینه ای عالی برای آمریکایی هایی می باشند که جویای پیدا کردن کار در اسپانیا می باشند. بالاترین شانس را برای پیدا کردن این نوع مشاغل در مهمترین مقاصد گردشگری همچون شهرهای بارسلونا، مادرید و سویل خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در آمریکا

امورIT و امور گردشگری و مهمان نوازی برای آمریکایی ها در اسپانیا

مشاغل کارورزی پزشکی و امور بازرگانی ماهرانه برای مهاجران اسپانیا

اسپانیا از سیستم بهداشتی جهانی برخوردار است و این سیستم یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در جهان به شمار می رود. دستیارهای بهداشتی، متخصصان مراقبت از کودکان و متخصصان مراقبت از سالمندان از بیشترین تقاضا برخوردار می باشند.

مردم همواره به دنبال به روزرسانی و بازسازی خانه های خود، علی الخصوص آشپزخانه و حمام می باشند. لوله کش ها و برق کاران همانند دیگر بازرگانان ماهر مثل مکانیک ها و جوشکاران به این نوع مشاغل نیاز دارند.

کارهای آموزش انگلیسی در اسپانیا برای شهروندان بین المللی

اگر می خواهید از مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده کنید، می توانید به عنوان مربی خصوصی و معلمان انگلیسی در سطح دانشگاه کار پیدا کنید. از آنجا که مشکل ورود به کشور نسبتاً ناچیز است، تدریس یکی از محبوب ترین مشاغل در اسپانیا برای آمریکایی ها و دیگر انگلیسی زبانان بومی به شمار می رود. همه مشاغل آموزشی به مدارکی نیاز ندارند، اما بعضی از آنها به مدارکی همچون TEFL ، CELTA یا TESOL نیاز دارند. 

زبان اسپانیایی و یافتن کار در اسپانیا

اگر در جستجوی کار در اسپانیا هستید، به خاطر داشته باشید که اغلب فرصت های شغلی و محبوب ترین مشاغل اسپانیا در مادرید و بارسلونا وجود دارند. بیشتر مشاغل شما را ملزم می نمایند که به زبان اسپانیایی صحبت کنید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که می توانید قبل از هر اقدامی به زبان اسپانیایی صحبت کنید.

در حالی که شمار زیادی از افراد می خواهند پیش از نقل مکان از کار خود را حتمی کنند، معمولاً پیدا کردن کار زمانی که داخل کشور هستید آسانتر از زمانی است که از خارج از کشور هستید.

گرفتن ویزای کار برای داشتن یک کار در اسپانیا

گرفتن ویزای کار برای داشتن یک کار در اسپانیا

شهروندان بین المللی که خواهان کار در اسپانیا هستند باید ویزای کار مناسب را دریافت کنند. ویزای کار اسپانیا را می توانید از سفارت اسپانیا یا کنسولگری واقع در آخرین ایالت / کشور محل اقامت خود دریافت نمایید. از زمانی که ویزای کار خود را دریافت کردید، سه ماه فرصت دارید تا برای درخواست مجوز مربوطه با مقامات اسپانیایی اقدام کنید. برای آگاهی از نحوه دریافت گلدن ویزای اسپانیا این مقاله از اینوسپات را از دست ندهید.

درباره این نویسنده: root

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری.