یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان مهاجرت در نظر گرفته شود، هزینه‌ این کار است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که هر کدام از آن‌ها از نظر هزینه با هم متفاوت هستند. با ما همراه باشید تا در این مقاله درباره هزینه مهاجرت به کانادا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با کشور کانادا

این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده و با ایالات متحده آمریکا هم‌مرز است. کانادا با حدود 10 میلیون کیلومتر مربع وسعت بعد از روسیه دومین کشور جهان محسوب می‌شود. اما بر خلاف روسیه، جمعیت بسیار کمی دارد که حدود 37 میلیون نفر است. کانادا، به دلیل وسعت زیاد و جمعیت کم، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است.

پایتخت کانادا شهر اتاوا و پول رسمی آن دلار است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است. بیشتر ساکنین کانادا به زبان انگلیسی صحبت کرده و حدود 6 میلیون نفر فرانسوی زبان هستند. 

کانادا، به قطب شمال نزدیک است و یک کشور سردسیر محسوب می‌شود. به همین دلیل، بیشتر جمعیت کانادا در قسمت جنوبی آن و در نزدیکی مرز ایالات متحده زندگی می‌کنند. این کشور از 10 استان و سه قلمرو تشکیل شده که از بزرگترین شهرهای انگلیسی زبان آن می‌توان به تورنتو، مونترال و ونکوور اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: روند دریافت پاسپورت ترکیه چگونه است؟

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای کاری

معمولا متقاضیان کار در کانادا به دلیل نرخ پایین بیکاری در این کشور به راحتی می‌توانند کار مناسبی پیدا کنند. اسکیل ورکر، یکی از برنامه‌هایی است که امکان مهاجرت کاری به این کشور را فراهم می‌کند. متقاضیان برای مهاجرت از طریق این روش باید 15 تا 18 هزار دلار در حساب شخصی خود داشته باشند. البته با توجه به نوع پرونده، هزینه وکیل مهاجرت به کانادا را هم باید به این مبلغ اضافه کرد. برای وکلا نرخ ثابتی مشخص نشده است. اما معمولا هزینه آن بین هزار تا پنج هزار دلار است.

به طور کلی، اسکیل ورکر یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. چون بر اساس سیستم  امتیازبندی انجام می‌شود و اگر امتیاز فرد کافی باشد می‌تواند اقامت دائم این کشور را به راحتی دریافت کند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای کاری

هزینه مهاجرت به کانادا به روش سرمایه‌گذاری

در نواحی مختلف این کشور برنامه‌های مختلفی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. کبک، یک برنامه دو میلیون دلاری دارد که افراد برای مهاجرت باید به این اندازه دارایی نقدی و غیرنقدی داشته باشند. از این مبلغ، متقاضی حدود 1 میلیون و 200 هزار دلار را به عنوان ودیعه به دولت این کشور پرداخت می‌کند تا اقامت دائم کانادا را دریافت کند. بعد از پنج سال، کل این مبلغ بدون سود به شخص بازپرداخت می‌شود.

کارگزاری‌هایی در کانادا وجود دارند که به جای متفاضی مبلغ ودیعه را به دولت می‌پردازند. این شرکت‌های کارگزاری برای انجام این کار 350 هزار دلار از شخص دریافت می‌کنند.

در بریتیش کلمبیا دو روش سرمایه‌گذاری 100 و 200 هزار دلاری وجود دارد. در روش 200 هزار دلاری، متقاضی باید 600 هزار دلار پشتوانه مالی داشته و حدود 200 هزار دلار آن را در بیزینس خود سرمایه‌گذاری کند. در روش 100 هزار دلاری، به 300 هزار دلار پشتوانه مالی نیاز است که 100 هزار دلار آن باید سرمایه‌گذاری شود.

هزینه مهاجرت به کانادا با دریافت ویزای تحصیلی

تحصیل در کانادا در تمام مقاطع امکان‌پذیر است. تحصیل در دبیرستان‌های مختلف این کشور به 16 تا 45 هزار دلار در سال نیاز دارد. افرادی که می‌خواهند در دبیرستان‌های کانادا تحصیل کنند باید مدرک تحصیلی و ریز نمرات مربوط به سال‌های قبل را ارائه دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. شهریه دانشگاه‌ها بین 14 تا 40 هزار دلار متغیر است. از طرف دیگر، به مبلغی بین 12 تا 15 هزار دلار برای اثبات تمکن مالی دانشجو نیاز است.

هزینه زندگی دانشجویی به سبک زندگی افراد و شهر محل سکونت بستگی دارد. در شهرهای کوچک کانادا در مقایسه با شهرهای بزرگ هزینه‌ زندگی کمتر است. افرادی که در خوابگاه دانشگاه زندگی می‌کنند در مقایسه با افرادی که خانه اجاره می‌کنند، هزینه کمتری می‌پردازند.

هزینه مربوط به بررسی درخواست ویزای تحصیلی حدود 150 دلار است. هزینه تحصیل در کالج‌های خصوصی کانادا 18 تا 25 هزار دلار در سال و هزینه شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی 4 تا 6 هزار دلار در هر ترم است.

هزینه مهاجرت به کانادا با دریافت ویزای تحصیلی

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با کشورهای اروپایی

هزینه اجاره منزل در کانادا بین هزار تا دو هزار دلار در ماه است. این مبلغ به شهر، مساحت خانه و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. به طور کلی، هزینه زندگی در این کشور برای افراد مختلف بین 1500 تا 2500 دلار در ماه متغیر است. میانگین هزینه زندگی در کشورهای مختلف اروپایی به شرح زیر است:

  • انگلستان: 2500 پوند در ماه
  • دانمارک: 2200 یورو در ماه
  • هلند: 1500 یورو در ماه
  • فرانسه: 2500 یورو در ماه
  • سوئد: 2500 یورو در ماه
  • ایتالیا: 1400 یورو در ماه
  • آلمان: 1500 یورو در ماه
  • پرتغال: 1100 یورو در ماه
  • اسپانیا: 1200 یورو در ماه

برای خرید ملک در اسپانیا می‌توانید با ما در تماس باشید تا کارشناسان راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

درباره این نویسنده: root

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری.