ترکیه یکی از بهترین کشورها برای گردشگری محسوب می‌شود و برای اینکه بتواند عضو اتحادیه اروپا شود، باید امکانات پزشکی و مراکز درمانی بسیار پیشرفته‌ای داشته باشد. به همین دلیل امروزه ترکیه یکی از بهترین کشورها در زمینه پزشکی است. در واقع ترکیه دارای رتبه دهم ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات و امکانات پزشکی را دارد.

بیشتر بخوانید: الزامات مورد نیاز برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه

 ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین بیمارستان های ترکیه و هزینه های پزشکی آن‌ها آشنا کنیم. پس با ما همراه شوید تا با بهترین بیمارستان‌ ترکیه خصوصی و دولتی ترکیه آشنا شوید.

معرفی بهترین بیمارستان های ترکیه

باید بگوییم که در ترکیه حدود 1200 بیمارستان خصوصی و دولتی وجود دارد که هزینه‌های درمان در بیمارستان‌های دولتی ترکیه، کمتر از نصف بیمارستان‌های خصوصی می‌شود. و باید توجه داشت که در بیمارستان‌های دولتی، فقط بیمه SGK که تقریبا مشابه بیمه تامین اجتماعی ایران می‌باشد، مورد قبول است. پس فقط شهروندان ترکیه می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. از طرفی نیز بیمه‌های خصوصی فقط در بیمارستان‌های خصوصی قابل قبول است. 

شما اگر قصد دارید به بیمارستان‌های دولتی مراجعه کنید باید از قبل به وسیله سایت mhrs.gov.tr نوبت بگیرید. همچنین در مواقع اضطراری می‌توان از درب اورژانس وارد شد و احتیاجی به گرفتن وقت قبلی نیست. با ما باشید تا در ادامه لیستی از بهترین بیمارستان‌های معروف ترکیه را برای شما معرفی کنیم.

بیمارستان فلورانس نایتینگل استانبول 

این بیمارستان یکی از مجهزترین و بهترین بیمارستان ترکیه است. نام این بیمارستان از یک پرستار معروف انگلیسی گرفته شده است. این مرکز با سابقه 30 ساله خود، همه روزه و 24 ساعته شبانه روز در حال ارائه خدمات به بیماران است و یکی از دیگر ویژگی‌های آن ظرفیت بالای پذیرش بیمار است. یعنی سالانه حدود 70 هزار بیمار از خدمات آن استفاده می‌کنند. 

باید بگوییم این بیمارستان سرطان ترکیه در بخش تشخیص و درمان سرطان به خصوص سرطان سینه، استخوان و مفاصل، گوارش، قلب و مغز، کبد و کلیه و دیگر بخش‌ها خدمات ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آماده سازی خویش برای خرید آپارتمان در استانبول

بیمارستان فلورانس نایتینگل استانبول

بیمارستان آجی بادام استانبول 

این بیمارستان یکی از بهترین بیمارستان ترکیه در تشخیص و درمان است و مجهز به پیشرفته‌ترین تکنولوژی و فناوری‌های پزشکی است. این مرکز در بخش درمان سرطان، پرتو درمانی، مرکز اطفال، مرکز باروری، پزشکی هسته‌ای، پیوند اعضا و جراحی با روبات فعالیت می‌کند. این مرکز دارای تعدادی کیلینیک و مراکز درمانی در مناطق مختلف استانبول است. این بیمارستان یکی از بیمارستان‌های گامانایف در ترکیه است، که از تکنولوژی گامانایف برای درمان سرطان استفاده می‌کند.

بیمارستان آمریکایی استانبول 

این بیمارستان یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین بیمارستان های ترکیه و از مراکز فوق تخصصی شهر استانبول است که به زبان ترکی به آن امریکن هاستانسی می‌گویند. برای رفتن به این بیمارستان می‌توان به راحتی از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو استفاده کرد.

در ابتدا نام این بیمارستان، کنستانتینوپولی بود ولی بعد تغییر کرد. اکنون این بیمارستان در زمینه پزشکی هسته ای، فناوری های پرتو پزشکی، عمل های سرپایی و مراقبت های بهداشتی فعالیت می‌کند. این مرکز به شیوه کاملا مدرن اداره می‌شود و اگر کسی بخواهد به آن جا مراجعه کند باید ابتدا آزمایشات و معاینات اولیه را انجام دهد و بعد اگر نیاز بود به قسمت‌های دیگر منتقل می‌شود. 

این بیمارستان بین‌المللی دارای ۲۲۰ تخت بستری، ۴۱ تخت مراقبت ویژه ICU، ۳۱ تخت سرپایی است. این بیمارستان یکی از بهترین بیمارستان در ترکیه است و هزینه‌های پزشکی آن بسیار بالا است. 

بیمارستان آمریکایی استانبول

بیمارستان خصوصی استانبول و بیمارستان نیشان‌تاشی 

این بیمارستان خصوصی در سال 1995 میلادی تاسیس شد و اکنون یکی از بهترین بیمارستان های ترکیه در بین ده بیمارستان برتر ترکیه است. خدمات این بیمارستان در 4 بخش اصلی جراحی، درمانی، عمومی، عکس برداری و فیزیوتراپی است. این بیمارستان در منطقه ایکی تلی خیابان آتاترک قرار دارد.

بیمارستان نیشان‌تاشی قسمتی از هلدینگ اورتادوغو است. اورتادوغو از معروف‌ترین هلدینگ‌های ترکیه است که دارای زیرمجموعه‌های درمان، لجستیک، ساخت و ساز و … است. این مرکز در زمینه‌های رژیم و لاغری، درمان چاقی، ارتوپد، کودکان و اطفال، جراحی بینی، اورولوژی، قلب و عروق، پوست و مراقبت های زیبایی، کلینیک زایمان و بخش اورژانس خدمات فوق تخصصی ارائه می دهد. این بیمارستان در شیشلی محله‌ی والی کوناک قرار دارد.

بیمارستان ایستینیه و باقرکوی استانبول

ایستینیه در ابتدا تحت عنوان کلینیکی برای مراقبت از بیماری‌های عفونی و سل تاسیس شد و بعد به مرور به تعداد تخت‌های آن اضافه شد و به بیمارستان تبدیل شد. اکنون این بیمارستان در بخش‌های دیالیز، میکروبیولوژی و آندوسکوپی، بخش پرتو درمانی، بیوشیمی، آسیب شناسی در حال خدمت رسانی به بیماران است. همچنین این بیمارستان دارای یک بخش مراقبت در منزل نیز است که به بیماران خاص در منزل خدمات پزشکی ارائه می‌دهد.

بیمارستان باقرکوی استانبول در بخش اروپایی استانبول واقع شده است که ساکنان آن درآمد خوبی دارند. این قسمت از استانبول یکی از زیباترین مناطق این شهر است و در کنار دریای مرمره قرار دارد. این بیمارستان در بخش‌های جراحی مغز و اعصاب، نورولوژی، فیزیوتراپی، روانپزشکی، ترک اعتیاد و اعصاب و روان خدمات ارائه می‌کند. این بیمارستان دارای یک موزه از دستاوردها و تحقیقات خود است که می‌توانید به طور رایگان از آن بازدید کنید.

بیمارستان باقرکوی استانبول

بیمارستان دانشگاه استانبول (جراح پاشا)

این بیمارستان در منطقه فاتح قرار دارد و در بیشتر زمینه سرطان سینه به طور تخصصی فعالیت می‌کند. بنابراین این مرکز در زمینه درمان سرطان سینه و جراحی های مرتبط، رادیولوژی، پاتولوژی، ابزارهای پزشکی تشخیص سرطان، آنکولوژی پزشکی، مرکز پزشکی هسته ای و جراحی پلاستیک و زیبایی خدمات ارائه می‌دهد.

مرکز درمانی آنادولو و بیمارستان کوچ استانبول

یکی از بهترین بیمارستان ترکیه آنادولو است. این بیمارستان بین‌المللی است و قابلیت پاسخ گویی و درمان بیماران بین‌المللی را دارد. 

در بیمارستان کوچ استانبول از تاکتیک‌های جدیدی برای درمان سرطان، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های هماتولوژیک، آسیب های جراحی مغز و اعصاب استفاده می‌شود. متخصصین این بیمارستان برای هر مورد یک رویکرد و تاکتیک منحصر به فردی را ارائه می‌کنند. همچنین این متخصصین به آنکوهماتولوژی کودکان توجه خاصی دارند.

بهترین بیمارستان چشم پزشکی ترکیه نیز که به نام بی اوغلوی است بزودی تاسیس می‌شود. این بیمارستان در 3 بلوک و 9 طبقه احداث می‌شود و شامل 100 تخت مجهز است.

بیمارستان‌های دیگری مانند آرناوت کوی، کیراچ، مال تپه سنترال هاسپیتال استانبول و بیمارستان لطیفه نوری بورات از بهترین بیمارستان‌های دولتی شهر استانبول هستند.

هزینه های پزشکی در کشور ترکیه

هزینه های پزشکی در کشور ترکیه

همان‌طور که به منظور گشت و گذار به ترکیه سفر می‌شود، تعداد زیادی از سفرها نیز به قصد درمان انجام می‌شود. ولی باید بدانید هزینه‌های پزشکی در این کشور بیشتر از هزینه‌های پزشکی در ایران است. ولی اگر شما در این کشور خود را بیمه کنید، به راحتی می‌توانید از خدمات درمانی این کشور استفاده کنید.

همچنین این بیمه می‌تواند دولتی یا خصوصی باشد ولی سقف هزینه‌های آن بستگی دارد به اینکه، شما چه مقدار به بیمه پرداخت می‌کنید. هزینه‌های پزشکی و درمان هم به نوع بیمارستان و درمان آن بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای 11 مرحله ای اینوسپات برای خرید ملک در ترکیه

باید بدانید که تعداد مختلفی از بیمه‌های درمانی وجود دارد که سقف و مبلغ قابل پوشش آن بسیار متفاوت است. ولی به طور کلی بیمه‌های درمانی در این کشور مواردی چون هزینه های بستری شدن در بیمارستان، ویزیت پزشک، رادیولوژی و تصویر برداری، هزینه‌ی MRI، جراحی بینی، پیوند اعضا، دندان پزشکی و درمان‌های سرپایی را پرداخت می‌کند ولی باید بدانید این درمان‌ها شامل عمل‌های زیبایی نمی‌شوند.

برای مثال هزینه‌های بیمارستان در ترکیه برای درمان سرطان و شیمی درمانی از 10 هزار لیر شروع می‌شود که نسبت به هزینه‌های پزشکی در ایران خیلی بالاتر است.

از اینکه در این مقاله ما را همراهی کردید کمال تشکر را از شما داریم. امیدواریم مطالب فوق آگاهی شما را در زمینه بهترین بیمارستان های ترکیه و هزینه های پزشکی آن به اندازه کافی بالا برده باشد. شما می‌توانید برای پاسخ به سوالات خود و همچنین شماره تلفن بیمارستان آجی بادام ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

[kkstarratings][wp-faq-schema accordion=1]

درباره این نویسنده: root

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری.