آیا به دنبال راهی برای گسترش دورنمای کاری خود در کشوری با فرصت‌های بی‌شمار هستید؟ ویزای ICT کانادا که مخفف انتقال درون شرکتی است ممکن است کلید ورود شما به بازار کار پویا و جهانی کانادا باشد. این برنامه به شرکت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد تا کارکنان کلیدی مدیران ارشد و متخصصان را به شعبه‌های کانادایی خود اعزام کنند و به این ترتیب پلی میان مهارت‌های جهانی و اقتصاد نوآور کانادا بسازند.

برای قدم گذاشتن به مسیر ویزای ICT کانادا و اکتشاف فرصت‌هایی که در انتظار شماست، تنها با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت ما می‌توانید قدم اول را محکم بردارید. نگه داشتن بهترین‌ها برای خودتان دیگر رویا نیست؛ با شروع این مسیر به تحقق آن‌ها خواهید رسید. با مطالعه این مقاله درک عمیق‌تری از نحوه کارکرد ویزای ICT و اجاره کار ویزای ICT کانادا به دست می آورید و به راهنمای عملی برای شروع فرآیند مهاجرت حرفه‌ای خود مجهز می شوید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرتی

شرایط دریافت ویزای ICT کانادا

این نوع ویزا برای اشخاصی که به شکل موقت و با هدف انجام پروژه‌ای خاص یا انتقال داخل شرکت به کانادا سفر می‌کنند طراحی شده است. اثبات این که شرکت شما فعالیت مفیدی برای اقتصاد کانادا داشته باشد نیازی به اخذ LMIA ندارد. برای اخذ ویزای ICT کانادا، می‌بایست شرایط دریافت این ویزا و قوانین ویژه‌ای را برآورده سازید. بنیان‌گذاران شرکت‌ها و کارآفرینانی که مایل به کارآفرینی در کانادا هستند و به عنوان کارمندان کلیدی در شرکت‌های بین‌المللی برای ویزای ICT کانادا اقدام می‌کنند، در ادامه با شرایط دریافت این ویزا آشنا می شوید:

 • حداقل سه سال تجربه کاری مستمر در شرکت بین‌المللی

 • وجود شرکت پایه‌ای سالم و بدون مشکلات مالی و مالیاتی

 • ارتباط شرکت اصلی با شرکت مورد نظر در کانادا به‌صورت مادر، شرکت فرعی یا وابسته

 • حضور فعلی در شرکت بین‌المللی

 • همخوانی عنوان و سمت شغلی پیشین با سمت پیشنهادی در کانادا

 • انطباق با شرایط مهاجرتی برای ورود موقت به کانادا

 • ثابت کردن قصد موقت بودن اقامت در کانادا به اداره مهاجرت

 • انتساب شغل پیشنهادی به یکی از دسته‌های کاری مدیر اجرایی (Executive)، مدیر ارشد (Senior Manager)، کارمند با دانش تخصصی (Specialized Knowledge)

مراحل دریافت ویزای کار ICT کانادا

مراحل دریافت ویزای کار ICT کانادا

ب

رای کسب اجازه کار ویزای ICT کانادا، یک فرایند مشخصی وجود دارد که از ثبت شرکت در کانادا آغاز می‌شود. مراحل دریافت ویزای کار ICT کانادا در زیر توصیف‌ شده است که شامل موارد فوق می شود:

ثبت نام شرکت در کانادا

ابتدا باید یک طرح تجاری جامع بنویسید که در آن به بررسی جنبه‌های مختلف فعالیت‌های شرکت خود در کانادا تحلیل بازار و بودجه‌بندی‌های مالی بپردازید. پس از آن می‌بایست از مسیرهای حقوقی مربوطه برای ثبت شرکت عبور کنید که اطلاعات بیشتر در مورد آن در مقالات مربوط به نحوه ثبت شرکت در کانادا موجود است.

دریافت ویزای کار

بعد از ثبت شرکت خود در کانادا می‌توانید برای دریافت ویزای کاری ICT کانادا درخواست دهید. در این مرحله باید مدارک لازم را به طور آنلاین به دفتر مهاجرت کانادا ارسال نمایید.

ورود به کانادا و شروع به کار

در صورت موافقت با درخواست شما با ویزای کار ICT می‌توانید برای اداره شرکت خود وارد کانادا شوید. ویزای کار اولیه که در چارچوب برنامه‌های انتقال درون‌شرکتی انتصاب می‌یابد دارای یک سال اعتبار است که البته قابل تمدید می‌باشد. برای تمدید باید نشان دهید که شعبه کانادایی شما فعالیت مستمر دارد و از نظر کارکنان و ارتباط با شرکت مادر فعال است.

دریافت اقامت دائم

اگرچه ویزای ICT فقط اجازه کار موقت را فراهم می‌کند با جمع‌آوری تجارب کاری در کانادا می‌توانید شانس خود را برای اقامت دائم افزایش دهید. بعد از حداقل یک سال کار می‌توانید از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای اقامت دائم اقدام کنید که در آن سابقه کار در کانادا تأثیر مثبتی بر امتیاز شما خواهد داشت.

هزینه‌های ویزای ICT کانادا

به منظور دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی (ICT) کانادا، شما باید مجموعه‌ای از هزینه‌ها را پرداخت نمایید. این هزینه‌ها متناسب با نوع درخواست و تعداد افراد همراه تعیین می‌شوند و ممکن است بسته به شرایط خاص شما متغیر باشند. در جدول زیر هزینه‌ها برای این فرآیند توضیح داده شده‌ است:

نوع درخواست هزینه
هزینه رسیدگی به درخواست ۶,۸۰۰ دلار کانادا
هزینه راه‌اندازی یک شرکت استارتاپی ۱۰,۸۰۰ دلار کانادا
هزینه به ازای هر نفر همراه فرد منتقل‌شده ۸۰۰ دلار کانادا
هزینه به ازای هر درخواست برای مجوز کار همسر یا تحصیل فرزند ۱۰۰۰ دلار کانادا
هزینه تأیید کارمند توسط کارفرما ۲۳۰ دلار کانادا
هزینه مجوز کار ۱۵۵ دلار کانادا
هزینه بیومتریک

۸۵ دلار کانادا به ازای هر نفر یا ۱۷۰ دلار کانادا به ازای هر خانواده‌ای که همه باهم درخواست دهند.

هزینه انگشت نگاری 85 دلار وحداکثر 170 دلار
هزینه درخواست ورک پریمت 155 دلار

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای ICT کانادا شامل؛ هزینه‌هایی است که توسط دولت کانادا برای پردازش درخواست‌ها ایجاد شده‌اند. به علاوه هزینه‌های بیومتریک و تأیید کارفرما، هزینه‌های اضافی نظیر پست، ترجمه اسناد، مدارک رسمی، معاینات پزشکی  که بر اساس آدرس و شرایط خاص هر فرد متفاوت خواهد بود. برای افزایش شانس موفقیت کسب و کار در کانادا متقاضیان باید سرمایه اولیه‌ای معادل 250000 دلار کانادا در نظر بگیرند. هرچند که مقدار مشخصی برای سرمایه اولیه تعیین نشده است.

مهاجرت خانوادگی به کانادا: ویزاهای همراه و ICT

مهاجرت خانوادگی به کانادا ویزاهای همراه ICT

 

وقتی صحبت از مهاجرت خانوادگی به کانادا به میان می‌آید، ویزای ICT یکی از رویه‌هایی است که اجازه می‌دهد افراد موقعیت شغلی خود را از شرکتی خارج از کانادا به شعبه یا شرکت وابسته‌ای در کانادا منتقل کنند. از ویژگی‌های کلیدی این ویزا امکان همراه آوردن اعضای خانواده است که از طریق ویزای “open work permit” میسر می‌شود.

ویزای “open work permit” به اعضای خانواده اجازه کار در کانادا بدون نیاز به پیشنهاد کاری خاص را می‌دهد. این امتیاز بزرگی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود زیرا آن‌ها می‌توانند بدون محدودیت در انتخاب کارفرما، شغل مناسبی در کانادا پیدا کنند. به طور خلاصه در کنار ورک پرمیت آزاد، ورک پرمیت بسته (CLOSE WORK PERMIT) یا مجوز کاری مخصوص کارفرما (Employer-specific work permits) نیز وجود دارد که به شما اجازه کار فقط با کارفرمای خاصی را می‌دهد و جزئیات مربوط به نوع کار و نام کارفرمایی که شما مجاز به کار کردن برایش هستید را مشخص می‌کند.

هر دو نوع این ویزاها فرصت‌هایی برای انواع اقامت ویزای ICT کار در کانادا فراهم می‌آورند و می‌توانند در نهایت به سمت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای ICT به پیش روند. این مسیر می‌تواند باتجربه کار در کانادا و بهره‌مندی از برنامه‌های مهاجرتی مانند اکسپرس اینتری، برای تبدیل ویزای کارICT به اقامت دائم ارزشمند باشد.

چگونگی دریافت ورک پرمیت بسته (CLOSE WORK PERMIT

برای اخذ مجوز کار مشروط در کانادا لازم است که شخص متقاضی یا کارفرمای متبوع از سازمان توسعه اشتغال و تامین اجتماعی کانادا (ESDC)، تاییدیه‌ ارزیابی تاثیر نیروی کار (LMIA) را دریافت کند. این تاییدیه نشان می‌دهد که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا برای اشتغال در موقعیت شغلی مورد نظر موجود نیست. بنابراین نیازمند به خدمات یک کارگر خارجی می‌باشد. همچنین کارفرما باید هزینه‌های مرتبط با این فرآیند را نیز تقبل کند.

لیست مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ICT کانادا

در صورت تصمیم به اخذ ویزای ICT کانادا، ارائه پکیج مدارکی دقیق و کامل به اداره مهاجرت کانادا امری ضروری است. برای تسریع و تسهیل در این فرایند، کاندیدا باید مدارک موردنیاز ویزای ICT کانادا زیر را فراهم آورد:

• موقعیت شغلی متقاضی با جزئیات در شرکت‌های بین‌المللی کانادا

• اثبات استخدام در شرکت‌های چند ملیتی در یک یا چند کشور غیر از کانادا

• مدارکی که نمایانگر کار کردن متقاضیان برای شرکت‌های شناخته‌شده بین‌المللی و خارج از کانادا باشد و قصد کار در شعب وابسته به آن در کانادا را دارند

• ارائه مستندات مربوط به تجربه تمام‌وقت یک ساله ( یا ایده‌آل سه سال قبل از تقاضا برای ویزا) متقاضی در یک شرکت خاص

• مدارکی که وضعیت شغلی فعلی متقاضی را در حوزه‌های اجرایی، مدیریتی یا به‌عنوان نیروی کاری متخصص تأیید کند

• اسنادی که دانش تخصصی موردنیاز متقاضی برای اشتغال به یک موقعیت شغلی خاص در کانادا را گواهی کند

• بیانیه‌ای در خصوص مدت زمان پیش‌بینی شده برای اقامت در کانادا

علاوه بر این موارد بیان شده مدارک زیر نیز باید به صورت ترجمه رسمی ارائه شوند:

• مدارک شناسایی شخصی مانند؛ کارت ملی و شناسنامه برای متقاضی، همسر و فرزندان

• کارت پایان خدمت

• سند ازدواج

• اسناد ملکی و اثبات مالکیت سایر دارایی‌ها

• سوابق بیمه و لیست بیمه کارکنان شرکت از سازمان بیمه

• مدارک تحصیلی و ریز نمرات

• رزومه کاری و سوابق شغلی به همراه گزارش مدرک تحصیلی تأییدشده از WES

مطمئن شوید که تمامی این مدارک دقیق، به‌روز و کاملاً معتبر باشند تا احتمال پذیرش درخواست ویزای ICT کانادا افزایش یابد.

مزایای دریافت ویزای ICT کانادا

مزایای دریافت ویزای ICT کانادا

 

برای افرادی که به دنبال انتقال درون شرکتی هستند، ویزا ICT دارای مزایای چشمگیری می‌باشد. برخی از مهم‌ترین مزایای ویزای کار ICT کانادا عبارت‌اند از:

 • پروسه سریع ورود به کانادا، که اغلب در کمتر از یک ماه قابل اجرا است.

 • گنجاندن امکان همراه آوردن خانواده و تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال به‌صورت رایگان.

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان به منظور ورود به کانادا از طریق این مسیر.

 • اعطای ۲۰۰ امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری که ممکن است راه را برای کسب اقامت دائم هموار تر کند.

 • امکان اخذ اقامت کاری برای چند فرد از یک شرکت مادر در کانادا، که فرصت‌های شغلی بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

تمدید ویزای ICT کانادا

طول مدت اعتبار ویزای ICT کانادا معمولاً تا یک سال پس از صدور است. اما گاهی اوقات به‌ویژه در مواردی که شرکت کانادایی نوپا و زیرمجموعه‌ از یک شرکت خارجی شناخته‌شده است امکان تمدید ویزا تا دو سال توسط اداره‌ی مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) وجود دارد.

سخن آخر

در پایان باید بیان کرد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای ICT کانادا دریچه‌ای است برای کارشناسان و مدیران با تجربه که به دنبال رشد حرفه‌ای و ایجاد زندگی خود در یک کشور پیشرفته مانند کانادا هستند. با مزایای بی‌شماری که این ویزا ارائه می‌دهد از جمله فرآیند سریع اخذ، امکان تمدید و چشم‌انداز تبدیل شدن به اقامت دائم ارزش آن را دارد که فرآیند درخواست را با دقت و حساسیت بالا دنبال کنید. برای درک کامل از فرصت‌ها و چگونگی بهره‌برداری بهینه از این امکان مشاوره با متخصصین مهاجرتی امری ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی در زمینه اخذ ویزای ICT کانادا، هم اکنون با موسسه مهاجرتی اپاینوسپات تماس بگیرید: ۰۲۱۸۷۷۰۰۹۱۳.

سوالات متداول

معایب می‌توانند شامل محدودیت‌های مدت اقامت، فرآیندهای پیچیده مهاجرتی و ممکن است محدودیت‌هایی برای اشتغال همراه و یا خانواده وجود داشته باشد.

بسته به قوانین کشور مقصد، ممکن است برای تمدید ویزای ICT نیاز به ارائه مدارک جدید و اثبات استمرار شغلی در شرکت مادر یا شرکتی که انتقال از آن صورت گرفته است، باشد.

معمولاً ویزاهای ICT برای مدت زمان مشخصی صادر می‌شوند که می‌تواند از چند ماه تا چند سال متغیر باشد و پس از آن نیاز به تمدید یا تغییر وضعیت دارند.

مزایای این ویزا شامل؛ فرصت کار کردن و زندگی در کشور جدید، افزایش تجربه بین‌المللی و فرصت‌های شخصی و حرفه‌ای است.

شرایط معمولاً شامل اثبات سابقه کار در شرکت مادر یا زیرمجموعه آن، داشتن تجربه و مهارت‌های خاص مورد نیاز شرکت در کشور میزبان و داشتن پیشنهاد کاری معتبر می‌باشد.

هزینه‌ها متفاوت است و ممکن است شامل هزینه‌های درخواست ویزا، هزینه‌های مربوط به مدارک و بعضاً هزینه‌های وکیل مهاجرت باشد.