تحصیل در خارج از کشور یک تجربه شگفت انگیز است که اغلب تنها یک بار در طول زندگی تجربه می شود. اما این اتفاق همچنین می تواند حساب بانکی شما را حسابی خالی کند! اینوسپات می تواند برای دریافت پاسپورت ترکیه به شما کمک کند و راهکارهای لازم را ارائه دهد.

لذت زندگی در خارج از کشور همراه با پس انداز

در ادامه چند نکته مفید برای لذت بردن از تحصیل در خارج از کشور بدون ورشکسته شدن را با شما در میان می گذاریم.

از اوقات فراغت خود هوشمندانه استفاده کنید

به عنوان یک دانشجو که خارج از کشور تحصیل می کند، وقت آزاد فراوانی خواهید داشت، پس چرا چند ساعت در هفته را  برای کسب کمی درامد اضافی صرف نکنید؟ مشاغلی مانند نگهداری از بچه ها یا مراقبت از حیوانات خانگی هم سرگرم کننده هستند و هم درآمد خوبی دارند و تنها چند ساعت از وقت آزاد شما را خواهند گرفت. می توانید از اپلیکیشن هایی مانند  AppJobs و Petbacker برای پیدا کردن لیست بلند بالایی از مشاغل نیمه وقت با ساعات کاری انعطاف پذیر، استفاده کنید.

از گزینه های حمل و نقل ارزان نهایت استفاده را ببرید

بسیاری از شهرها کارت دانشجویی حمل و نقل ارائه می دهند که تخفیف زیادی را در حمل و نقل عمومی به شما می دهد. به عنوان مثال در شهر مادرید می توانید فقط با 20 یورو در ماه از مترو (همه مناطق)، اتوبوس های شهری و برخی از قطارهای خارج از شهر (Cercanías) استفاده کنید. می توانید قبل از نقل مکان در مورد قیمت ها و نحوه درخواست کارت دانشجویی در شهر مقصد تحقیق کنید.

در بعضی از شهرها (مانند لندن و پاریس) هزینه کارت های دانشجویی هم نسبتا بالا است، اما همیشه وسایل حمل و نقل جایگزین وجود دارند. امروزه بسیاری از شهرهای بزرگ دارای طرح های دوچرخه سواری و اسکوتر هستند که به شما امکان می دهد از دوچرخه های عمومی و اسکوترهای ارزان قیمت در سرتاسر شهر استفاده کنید.

همچنین می توانید برای خرید یک دوچرخه دست دوم به اینترنت سر بزنید. اغلب می توانید در صفحات فیس بوک دانشجویان / مهاجران پیشنهادات خوبی در این زمینه پیدا کنید (فراموش نکنید که قفل دوچرخه نیز تهیه کنید) و البته، پیاده روی ارزان ترین و بهترین راه برای گشت و گذار در شهر جدید است.

از وسایل حمل و نقل ارزان استفاده کنید - تحصیل خارج از کشور

هزینه غذای خود را پایین نگه دارید

هنگام تحصیل در خارج از کشور به این نکته توجه داشته باشید که غذا خوردن در رستوران به سرعت بودجه هفتگی / ماهانه شما را مصرف خواهد کرد، بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید خودتان غذا درست کنید. اگر زیاد اهل آشپزی نیستید، می توانید آشپزی فله ای را امتحان کنید: یک بعدازظهر یا عصر را در هفته به تهیه غذا اختصاص دهید، غذا را منجمد کنید و در طول هفته از آن استفاده کنید. خرید از ارزان ترین سوپرمارکت منطقه هم راه خوبی برای پایین نگه داشتن مخارج است.

اگر می خواهید برای شام بیرون بروید، برای این کار زمان بندی داشته باشید. قبل از ساعات اوج شلوغی، برخی از رستوران ها منوهای ارزان تری ارائه می دهند. این یک روش عالی برای صرف غذا خارج از خانه است در حالی که هزینه زیادی صرف نمی کنید.

یک راه ارزان دیگر هم برای سفارش غذا وجود دارد! اپلیکشن Too Good To Go به شما امکان می دهد وعده های غذایی خورده نشده را از رستوران ها با قیمت بسیار ارزان (گاهی اوقات کمتر از نصف قیمت منو) خریداری کنید. انجام این کار نه تنها برای کیف پول شما خوب است، بلکه برای محیط زیست نیز مفید است و به کاهش زباله کمک می کند.

هزینه غذا را پایین نگه دارید - زندگی در خارج از کشور

کارت دانشجویی بین المللی تهیه کنید

با استفاده از کارت تخفیف دانشجویان بین المللی، می توانید در بیش از 130 کشور در مخارج رستوران ها، موزه ها، تئاترها، تورهای پیاده روی، خوابگاه های دانشجویی و بسیاری از فعالیت های سرگرم کننده صرفه جویی کنید. تنها شرط استفاده از این کارت ها دانشجو بودن و داشتن 30 سال یا کمتر است.

بیشتر بخوانید: خرید آپارتمان در استانبول

کوکی های خود را حذف کنید

هنگام خرید بلیت پرواز برای سفرهای آخر هفته یا بازدید از خانه، قبل از جستجو و خرید بلیط، سابقه مرورگر و حافظه پنهان خود را پاک کنید. گاهی اوقات شرکت های هواپیمایی فعالیت شما را در وب سایت های خود (از طریق کوکی های شما) رصد می کنند و قیمت پروازها و مقاصدی را که در گذشته مشاهده کرده اید افزایش می دهند. حذف کوکی ها راهی آسان و سریع برای صرفه جویی در هزینه های بلیط هواپیما است.

منبع:


justlanded

درباره این نویسنده: root

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری.