بخش خصوصی اکثر امکانات پزشکی آمریکا را اداره می کند. خدمات درمانی دولتی فقط به شهروندان و ساکنان دائمی که سن آن‌ها از حد خاصی بالاتر است، اختصاص می‌یابد.

علاوه بر این، خدمات درمانی گران هستند. به همین دلیل بیمه سلامت که توسط کافرماها فراهم می‌شود در میان بسیاری از شهروندان آمریکایی و مهاجران رایج است. با این حال، بیمه بودن به معانی رایگان بودن ویزیت پزشک نیست. در اغلب موارد شما باید درصدی از هزینه‌های بیمارستان را پرداخت کنید.

از طرف دیگر، سیستم خدمات درمانی آمریکا خدمات بسیار باکیفیتی را به بیماران ارائه می‌کند. بیمارستان‌ها و متخصصان آماده هستند تا به هر کسی که توانایی پرداخت هزینه‌ها را دارد، کمک کنند.

در این مقاله به بررسی اجمالی سیستم خدمات درمانی آمریکا می‌پردازیم و شما را با راه‌های پیدا کردن پزشک  و پیچیدگی‌های زایمان آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در آمریکا

ویژگی‌های سیستم خدمات درمانی در آمریکا

سیستم خدمات درمانی در آمریکا از دو بخش خصوصی و دولتی تشکیل می‌شود. با این حال، خدمات بخش دولتی بسیار محدود است و بیشتر مختص افرادی است که نمی‌توانند هزینه‌های مربوط به سایر انواع خدمات بهداشتی را بپردازند. این بدان معناست که بسیاری از مهاجران که به ایالات متحده آماده‌اند احتمالاً به دریافت بیمه خصوصی نیاز دارند.

توجه داشته باشید که خدمات درمانی دولتی سال‌ها است که در آمریکا یکی از موضوعات بحث برانگیز است و این سیستم به طور مداوم در حال تغییر است. بنابراین، هنگام برنامه‌ریزی برای رفتن به این کشور، حتماً باید به دنبال اطلاعات به روز و جدید باشید.

ویژگی های سیستم خدمات درمانی در آمریکا

واژه نامه بهداشت و درمان آمریکا

قبل از آنکه در مورد سیستم درمانی ایالات متحده صبحت کنیم باید با چند مفهوم آشنا شوید:

 • حق بیمه ماهانه، هزینه‌ای است که شما باید به طور ماهانه، صرف نظر از اینکه از خدمات پزشکی استفاده کرده‌اید یا نه، پرداخت کنید.
 • دیداکتبل (deductible)، هزینه‌ای است که باید قبل از شروع پوشش هزینه‌های پزشکی پرداخت کنید.
 • بیمه مشترک، درصدی است که شما باید علاوه بر آنچه بیمه پوشش می دهد، برای خدمات پرداخت کنید. این امر بعد از پرداخت هزینه دیداکتبل است و از شما می‌خواهد صورتحساب خود را با بیمه‎گر تقسیم کنید (بسته به برنامه بیمه شما 40٪ و 60٪ ، 30٪ و 70٪ و غیره).
 • بازار بیمه سلامت، گروهی از بیمه‌گران خصوصی هستند که طرح‌های بیمه ای‌که استانداردهای اولیه دولت را برآورده می‌کنند (قانون مراقبت مقرون به صرفه) ارائه می‌دهند. حتی اگر قوانین یکسان باشد، هر ایالت بازار مخصوص خود دارد که شرکت های مختلف در آن فعالیت دارند.
 • طرح بیمه کوتاه مدت، مطابق با استانداردهای دولت نیست و به بازار تعلق ندارد. این برنامه‌ها معمولاً ارزان‌تر بوده و پوشش کاملی را ارائه نمی‌دهند.

آیا در آمریکا خدمات درمانی رایگان وجود دارد؟

از لحاظ تئوری، بله. با این حال، سیستم خدمات درمانی در آمریکا با بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر متفاوت است. زیرا عمومی و همگانی نیست. خدمات درمانی دولتی فقط برای افراد با سن و درآمد خاص در دسترس است. اکثر مهاجران شاغل واجد شرایط دریافت خدمات درمانی دولتی رایگان در ایالات متحده نخواهند بود.

خدمات درمانی دولتی در ایالات متحده چه کسی و چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

ایالات متحده چند برنامه با بودجه عمومی اجرا می‌کند که به بیش از 50 درصد از جمعیت کمک می‌کند. این برنامه‌ها Medicare ، Medicaid و برنامه بیمه سلامت کودکان (CHIP) هستند.

Medicare برنامه اجرا شده توسط دولت ایالت متحده:

برنامه‌ای است که توسط دولت ایالات متحده اجرا می‌شود و به چهار بخش تقسیم شده است:

 • بخش A – مراقبت‌های بیمارستانی در بیمارستان را پوشش می‌دهد.
 • بخش B – به پرداخت هزینه خدمات ارائه شده توسط پزشکان و بیماران سرپایی کمک می‌کند.
 • بخش C – هر دو بخش A و B را در یک بسته، با امکان اضافه کردن برخی از مزایای دیگر، ارائه می‌دهد.
 • بخش D – به تأمین هزینه‌های داروهای تجویز شده کمک می‌کند.

اکثر شهروندان و ساکنان دائم بالای 65 سال تحت پوشش بخش Medicare A قرار می‌گیرند. همچنین واجد شرایط این بخش هستید اگر:

 • واجد شرایط دریافت مزایای از کار افتادگی به مدت 24 ماه شده‌اید
 • نارسایی دائمی کلیه دارید
 • به بیماری ALS مبتلا هستید

Medicare برنامه ای است که توسط دولت ایالات متحده اجرا می شود

بخش B معمولاً بدون توجه به اینکه واجد شرایط قسمت A هستید یا خیر، دربردارنده هزینه‌های بیشتر است، می‌توانید بخش B را جداگانه خریداری کنید (یا به برنامه قسمت A خود اضافه کنید) اگر:

 • 65 سال یا بیشتر دارید
 • یک شهروند غیرقانونی هستید که حداقل پنج سال در ایالات متحده زندگی کرده است
 • یک شهروند ایالات متحده هستید

بخش‌های A و B در مجموع Medicare اصلی را تشکیل می‌دهند. می‌توانید طرح‌های مکملی را  را از شرکت‌های بیمه خصوصی خریداری کنید(Medigap).

بخش C به Medicare Advantage Plan موسوم است و علاوه بر پوشش بخش‌های A و B، شامل مزایای دیگری (روزهای بیشتر در بیمارستان، پوشش خدمات مراقبت از چشم و دندان و …) می‌شود. این طرح معمولاً توسط یک شرکت خصوصی یا Medicare Advantage Organization ارائه می‌شود.

اگر می‌خواهید نسخه شما تحت پوشش قرار گیرد باید یک حق بیمه ماهانه را برای بخش D پرداخت کنید.

پس از واجد شرایط شدن برای هر بخشی از Medicare، به طور خودکار تحت پوشش بخش‌های A و B قرار می‌گیرید. با این حال، چون بخش B دربردارنده هزینه‌های اضافی است می‌توانید هر زمان که خواستید از آن انصراف دهید. توجه داشته باشید که ایلالت‌ها از افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های بخش‌های اضافی Medicare را ندارند، حمایت مالی می‌کنند.

Medicaid و  برنامه بیمه سلامت کودکان (CHIP)

Medicare یک برنامه دولتی که به  افراد کم درآمد در تامین هزینه‌های پزشکی کمک می‌کند. همچنین مزایای بیشتری را که در Medicare پوشش داده نمی‌شوند، ارائه می‌دهد. 

هر ایالت مجموعه قوانین خاص خود را برای واجد شرایط شدن افراد دارد که ممکن است شامل موارد زیر شود:

 • سن
 • درآمد
 • وضعیت سلامتی
 • وضعیت مهاجرت

medicaid و برنامه بیمه سلامت کودکان (chip)

به خاطر داشته باشید که در اغلب موارد پس از گذشت پنج سال از اقامت شما در آمریکا واجد شرایط دریافت Medicaid می‌شوید.

برنامه بیمه سلامت کودکان در مورد واجد شرایط بودن قوانین مشابهی دارد. این برنامه هزینه خدمات درمانی (اعم از مراقبت‌های پزشکی و دندانپزشکی) افراد زیر 19 سال را پوشش می‌دهد. حدود نیمی از ایالت‌های آمریکا Medicaid و CHIP را برای کودکان و زنان باردار مهاجر فراهم می‌کنند.

هزینه‌های خدمات درمانی دولتی در آمریکا
اگر واجد شرایط برای دریافت برنامه رایگان نیستید، جدول زیر میانگین قیمت طرح‌های خدمات درمانی دولتی را نشان می‌دهد. این هزینه‌ها به عوامل زیادی بستگی دارند. بنابراین، قبل از انتخاب آن‌ها، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت را به دقت بررسی کنید.

طرح خدمات درمانی قیمت
Medicare Part A 250 تا 450 دلار در ماه + دیداکتبل و بیمه مشترک (در صورت اعمال)
Medicare Part B 130 تا 450 دلار در ماه + 185 دلار در سال (دیداکتبل)
Medicare Plan C 400 تا 600 دلار در ماه
Medicare Plan D   طرح حق بیمه + 15 تا 80 دلار در ماه

deductible هزینه‌ای است که شما باید قبل از دریافت خدمات مشخصی پرداخت کنید. در بخش A، شما باید مبلغ deductible را برای پذیرش در بیمارستان بپردازید (حدود 1400 دلار).

بیمه مشترک درصدی است که شما باید علاوه بر آنچه که در حال حاضر بیمه تحت پوشش قرار می‌دهد، بپردازید. این کار بعد از پرداخت مبلغ deductible انجام می‌شود و صورتحساب با بیمه‌گر تقسیم می‌شود (40 و 60 درصد، 30 و 70 درصد و …).

در بخش A، شما باید هزینه روزهایی که بعد از مدت معینی در مراکز درمانی گذرانده‌اید را پرداخت کنید (350 تا 700 دلار).

چرا خدمات درمانی آمریکا این قدر گران است؟

زیرا هیچ مقررات دولتی در مورد قیمت پروسه‌های خدمات درمانی وجود ندارد. در نتیجه، شرکت‌های خصوصی بیمه، مراکز پزشکی مختلف و شرکت‌های دارویی می‌توانند تا هر میزان که مناسب می‌دانند قیمت خدمات ارائه شده را افزایش دهند.

چرا خدمات درمانی آمریکا این قدر گران است

مزایای سیستم خدمات درمانی در آمریکا

 • ارائه خدمات با کیفیت
 • وجود گزینه‌های زیاد برای انتخاب
 • کوتاه بودن مدت زمان انتظار

معایت سیستم خدمات درمانی در آمریکا

 • پرداخت هزینه برای بیشتر پروسه‌ها
 • گران بودن خدمات درمانی
 • قابل دسترس نبودن برای همه افراد
 • گران بودن دارو

حقایق خدمات درمانی در آمریکا

 • اگرچه پوشش بیمه دولتی همگانی نیست، اما اغلب کارفرماها برای شما و خانواده‌تان بیمه سلامت مناسب را فراهم می‌کنند.
 • اگر بیمه نباشید استفاده از آمبولانس بسیار پرهزینه است. هزینه با توجه به محل متفاوت است (بین 400 تا 1200 دلار).
 • شایع‌ترین دلیل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان است.

مروری بر بیمه‌های خصوصی سلامت 

سیستم خدمات درمانی در آمریکا گزینه‌های زیادی برای بیمه سلامت خصوصی به افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند، ارائه می‌دهد. برنامه‌های بیمه سلامت در میزان پوشش خدمات و قیمت متفاوت هستند. بنابراین، همه می‌توانند طرحی متناسب با نیازهای خود پیدا کنند. همان طور که گفته شد، اغلب طرح‌ها که پوشش کامل ارائه می‌دهند گران هستند و بیشتر مردم توان تهیه آن را ندارند.

بیمه سلامت خصوصی در ایالات متحده چگونه کار می‌کند؟

 بدون بیمه سلامت دولتی، چند روش وجود دارد که می‌توانید در این کشور بیمه سلامت دریافت کنید:

 • دریافت بیمه از طریق شغلی که شما را تحت پوشش قرار می‌دهد (شما، همسر یا والدین‌تان)
 • خرید بیمه از طریق بازار بیمه سلامت
 • خرید بیمه به طور مستقیم از شرکت بیمه سلامت

معمولاً بسیاری از افراد شاغل تحت پوشش نوعی بیمه سلامت کار قرار می‌گیرند. با این حال، این برنامه‌ها همیشه کافی نیستند و برخی از افراد تصمیم می‌گیرند حق بیمه را پرداخت کنند تا پوشش کامل‌تری داشته باشند. اگر شغل آزاد دارید می‌توانید بیمه خود را از بازار یا مستقیماً از یک شرکت بیمه خریداری کنید.

بیمه سلامت خصوصی در ایالات متحده چگونه کار میکند

انواع طرح‌های بیمه سلامت در ایالات متحده آمریکا

همان طور که ذکر شد، هنگام انتخاب طرح بیمه، شما می‌توانید:

 • طرح‌های بیمه که مطابق استانداردهای دولتی هستند را انتخاب کنید (گاهی اوقات به عنوان برنامه اوباماکر یا برنامه مراقبت مقرون به صرفه شناخته می‌شود)
 • برنامه‌های کوتاه مدت ارائه شده توسط بیمه‌گرها را انتخاب کنید

در صورت  انتخاب طرح‌های تحت نظارت دولت، می‌توانید بین یکی از شبکه‌های بازار دست به انتخاب بزنید:

 • Preferred Provider Organizations یا PPO: به اعضاء اجازه می‌دهد تا به پزشکان داخل و خارج شبکه مراجعه کنند. هزینه برای متخصصان خارج از شبکه ممکن است بالاتر باشد. به اعضاء اجازه می‌دهد بدون معرفی به هر پزشکی مراجعه کنند.
 • Point of Service Plan یا POS: به اعضاء اجازه می‌دهد به تا به پزشکان داخل و خارج شبکه مراجعه کنند. هزینه متخصصان خارج از شبکه بالاتر است. اعضاء برای ویزیت توسط پزشکان خارج از شبکه نیاز به معرفی و ارجاع دارند.
 • Health Maintenance Organizations یا HM: ارائه خدمات درمانی توسط متخصصان و بیمارستان‌های داخل شبکه و خدمات اورژانسی خارج از شبکه را پوشش می‌دهد. معمولاً اعضاء یک پزشک اصلی دارند که آن‌ها را به متخصصان ارجاع می‌دهد.
 • Exclusive Provider Organizations یا EPO: خدمات درمانی را که توسط متخصصان و بیمارستان‌های خاص در داخل شبکه ارائه می‌شوند، پوشش می‌دهد.

اکثر بیمه‌گرها در بازار به شما اجازه انتخاب بین طرح‌های زیر را می‎دهند:

نوع طرح مقدار پرداختی شما مقدار پرداختی بیمه
برنز 40 درصد 60 درصد
نقره‌ 30 درصد 70 درصد
طلا 20 درصد 80 درصد
پلاتین 10 درصد 90 درصد

به طور معمول به افرادی که نیاز به مراقبت مداوم یا دارو ندارند توصیه می‌شود طرح برنز را انتخاب کنند. هزینه پرداخت‌های ماهانه (حق بیمه ماهانه) برای طرحی مانند آن کم است. این طرح در صورت ابتلا به بیماری‌های جدی به شما کمک خواهد کرد. بااین حال، هزینه اغلب چک‌آپ‌های روتین را باید خود شما بپردازید. زیرا مبالغ دیداکتبل بسیار بالا هستند.

طرح‌های طلا و پلاتین بهترین انتخاب برای افرادی هستند که به مراقبت‌های پزشکی زیادی نیاز دارند. حق بیمه ماهانه برای این طرح‌ها بالاتر است اما پوشش کامل‌تری را در اختیار بیمه شده قرار می‌دهند.

اکثر طرح‌های اولیه هزینه اقامت در بیمارستان، خدمات سرپایی و اورژانسی و همچنین ویزیت توسط متخصص و هزینه داروهای تجویز شده را پوشش می‌دهند.

انواع بیمه گر ها

میانگین قیمت بیمه سلامت در ایالات متحده آمریکا

جدول زیر میانگین هزینه ماهانه که باید برای بیمه سلامت در این کشور پرداخت شود را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که قیمت معمولاً به سن، وضعیت سلامت، ایالت محل زندگی و …  بستگی دارد.

نام طرح مرد مجرد، سالم، بین 30 تا 40 سال زوج سالم، بین 30 تا 40 سال (در انتظار تولد فرزند) خانواده 4 نفره و سالم (دارای فرزندان نابالغ)
برونز 250 تا 400 دلار 550 تا 800 دلار 1000 تا 1500دلار
نقره 400 تا 550 دلار 650 تا 1000 دلار 1300 تا 2000 دلار
طلا 500 تا 600 دلار 900 تا 1200 دلار 1800 تا 2400دلار

طرح مراقبت مقرون به صرفه (اوباماکر)

طرح مراقبت مقرون به صرفه با هدف امکان دسترسی بیشتر به خدمات درمانی برای عموم مردم آغاز شد. تغییرات اصلی که توسط این طرح انجام شدند عبارتند از:

 • حذف محدودیت‌های پوشش مادام‌العمر و سالانه
 • امکان خرید بیمه سلامت از طریق بازار بیمه تحت مقررات دولتی
 • اجازه به افراد بالغ زیر 26 سال برای اینکه تحت پوشش طرح بیمه خانواده خود باقی بمانند
 • خودداری از پوشش بر اساس جنسیت یا شرایط از قبل موجود

این طرح برای افرادی که هیچ نوع بیمه‌ای خریداری نمی‌کنند جریمه سالانه در نظر گرفت.

آیا به بیمه خصوصی در آمریکا نیاز دارید؟

در کل پاسخ این سوال مثبت است. شما به بیمه سلامت در این کشور نیاز دارید. این پاسخ فقط به دلیل اعمال جریمه برای بیمه نبودن نیست. بلکه بیمه شدن به نفع شما است. زیرا خدمات درمانی در آمریکا گران هستند و هر صورتحساب غیرمنتظره می‌تواند برای شما و خانواده‌تان هزینه زیادی به همراه داشته باشد.

بیمه خصوصی در آمریکا

چگونه یک پزشک یا دندانپزشک پیدا کنیم؟

یافتن یک پزشک یا دندانپزشک در آمریکا پیچیده نیست. این کشور متخصصان زیادی در زمینه پزشکی دارد که می‌توانند به شما و خانواده‌تان کمک کنند. 

چگونه در آمریکا یک پزشک خانواده پیدا کنیم؟

هنگامی که به دنبال یک پزشک مناسب هستید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید. آن‌ها باید لیستی از پزشکان محلی را در اختیار شما قرار دهند. سپس برای کسب اطلاعات بیشتر به جستجو در اینترنت بپردازید. استفاده از تجربه‌های دوستان و همکاران نیز می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند. مرحله بعد تماس با پزشک مورد نظر و تعیین وقت است.

در انتخاب پزشک باید به چه نکاتی توجه کرد:

 • بیمارستان یا کلینیکی که پزشک در آن کار می‌کند چقدر به منزل شما نزدیک است؟
 • ساعت کاری معمول پزشک چیست؟
 • چقدر پزشک قابل دسترس است؟ میانگین زمان انتظار برای ویزیت چقدر است؟
 • تجربه پزشک در این زمینه چقدر است؟
 • رویکرد پزشک در معالجه بیمارانش چیست؟
 • رویکرد پزشک در برقراری ارتباط با بیمارانش چیست؟

پزشکان خانواده که تحت عنوان پزشک عمومی (GP) یا متخصص مراقبت‌های اولیه شناخته می‌شوند، افرادی هستند که حفظ سلامت شما را بر عهده دارند. در برخی موارد، آن‌ها شما را به سایر پزشکان متخصص ارجاع می‌دهند. انتخاب پزشکی که متناسب با تمام نیازهای شما باشد مهم است. به همین دلیل، بعد از سکونت در آمریکا با یک یا چند پزشک قرار ملاقات ترتیب دهید تا ببینید انتظارات شما را برآورده می‌کنند یا خیر.

در اولین ملاقات با پزشک خانواده، از شما سوالاتی در مورد سابقه پزشکی، وضعیت سلامتی و سایر مشخصات شخصی پرسیده می‌شود. بنابراین، باید برای ارائه اطلاعات صحیح آماده باشید. برای آنکه اولین ملاقات بدون مشکل انجام شود سوابق پزشکی خود را از پزشک قبلی همراه بیاورید. 

اگر بعد از اولین ملاقات احساس کردید پزشک مناسب نیست به جستجوی خود ادامه دهید. شما باید مسائل بسیار شخصی را با پزشک در میان بگذارید. بنابراین، احساس راحتی با وی مهم است.

انتخاب پزشک مناسب

چگونه در آمریکا یک پزشک متخصص پیدا کنیم؟

با توجه به طرح بیمه شما، ممکن است  برای مراجعه به یک پزشک متخصص به معرفی از سوی پزشک خانواده نیاز داشته باشید. با این حال، این بدان معنی نیست که شما نمی‌توانید خودتان از بین گزینه‌هایی که در دسترس دارید انتخاب کنید. مراجعه به سایت‌های زیر این امکان را به شما می‌دهد که متخصصان موجود در منطقه خود پیدا کنید:

• Medicare.gov

در این سایت می‌توانید پزشکانی را که خدمات آن‌ها تحت پوشش Medicare قرار دارد را با یکدیگر مقایسه کنید. این سایت رشته، تحصیلات و محل کار پزشک را نشان می‌دهد.

• انجمن پزشکی آمریکا

امکان جستجو در فهرست پزشکان معتبر را برای شما فراهم می‌کند. شما می‌تواند با توجه به تخصص و موقعیت مکانی به دنبال پزشک بگردید.

• Health.usnews.com

تمام پزشکان موجود را بر اساس رشته و موقعیت مکانی لیست می‌کند. این پایگاه داده شامل اطلاعاتی در مورد تجربه و تخصص پزشک، زبانی که پزشک صحبت می‌کند و امتیازاتی که بیماران به وی داده‌اند، است.

همچنین اپلیکیشن‌هایی مانند ZocDoc به شما امکان جستجوی پزشک در منطقه محل زندگی را می‌دهند. جستجو می‌تواند بر اساس تخصص، جنسیت، زبانی که پزشک صحبت می‌کند و … انجام شود. به کمک اپلیکیشن‌هایی مثل Practo می‌توانید با پزشک خود به صورت آنلاین چت کنید.

بیشتر بخوانید: خرید فرانچایز

چگونه در آمریکا یک دندانپزشک پیدا کنیم؟

انجمن اندودنتیست‌های آمریکا و آکادمی دندانپزشکی عمومی، هر دو، وبسایت‌هایی دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها به جستجوی دندانپزشک در منطقه خود بپردازید. در آنجا می‌توانید اطلاعات مربوط به تحصیلات و اطلاعات تماس پزشک را پیدا کنید.

اکثر طرح‌های بیمه پایه خدمات دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، در اغلب موارد شما می‌توانید هر دندانپزشکی که دوست دارید را انتخاب کنید. با این حال، چون هزینه توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود قبل از مراجعه به دندانپزشک اطلاعات لازم را در مورد هزینه‌های خدمات دندانپزشکی کسب کنید.

اگر بیمه شما خدمات دندانپزشکی را پوشش دهد می‌توانید از بین لیست دندانپزشکان پیشنهاد شده توسط شرکت بیمه انتخاب کنید.

دندان پزشک خوب در آمریکا

میانگین زمان انتظار برای ملاقات با پزشک

در آمریکا زمان انتظار برای ملاقات در بیمارستان یا کلینیک خیلی طولانی نیست. درحالیکه مناطق پرجمعیت و متخصصان شناخته شده ممکن است از این امر مستثنی باشند، معمولاً نیاز نیست برای ویزیت پزشک بیش از چند هفته صبر کنید.

مدت زمان انتظار در شهرهای بزرگ آمریکا را می‌توانید در قسمت زیر ببینید. به خاطر داشته باشید که زمان انتظار برای ملاقات پزشک با توجه به بیمارستان و منطقه‌ای که در آن قرار گرفته متفاوت است:

 • متخصص قلب: 21 روز
 • متخصص زنان: 26 روز
 • پزشک خانواده: 29 روز
 • متخصص پوست: 32 روز
 • جراح ارتوپد: 11 روز

زایمان در ایالات متحده آمریکا

هنگام زایمان در آمریکا، شهروند بودن، ساکن نبودن در این کشور یا داشتن گرین کارت از نظر قانونی تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کند. اگر شما کودک خود را در آمریکا به دنیا بیاورید، فرزند شما حق تابعیت آمریکا را دارد.

با این حال، چالش اصلی بچه‌دار شدن در آمریکا، چه شما خارجی باشید یا نه، معمولاً پرداخت صورتحساب بیمارستان است. به  همین دلیل برای همه والدینی که قصد بچه‌دار شدن در آمریکا را دارند مهم است که شرکت بیمه خود را از این تصمیم آگاه کنند. بدین ترتیب بیمه آن‌ها را تحت پوشش مراقبت‌های بارداری قرار می‌دهد. 

مزایای زایمان در آمریکا

آمریکا یکی از معدود کشورهایی است که اجازه تابعیت در هنگام تولد را می‌دهد. به عبارت دیگر، هر کودکی که در آمریکا متولد می‌شود به طور خودکار حق تابعیت آمریکا را دارد.

دیگر مزیت زایمان در این کشور امکان دریافت گرین کارت از طریق فرزند است. به محض اینکه فرزند شما 21 ساله شود اقوام نزدیک وی می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند. به همین دلیل، گردشگری تولد (سفر به آمریکا و زایمان در آنجا برای دریافت تابعیت) در این کشور بسیار محبوب است.

با این حال، والدین یک شهروند آمریکایی بودن به شما حق زندگی در این کشور را نمی‌دهد. تا زمانی که فرزند 21 ساله شود، والدین وی یا سایر اعضای خانواده که در خاک آمریکا هستند باید به طور قانونی و با ویزای شخصی خود در این کشور زندگی کنند. 

مزایای زایمان در آمریکا

چگونه گواهی تولد کودک خود را بگیریم؟

هنگامی که برای زایمان به بیمارستان می‌روید از شما خواسته می‌شود تا اسنادی را که به منظور صدور گواهی تولد به ایالت فرستاده می‌شود، پر کنید. در برخی بیمارستان‌ها، ممکن است از شما خواسته شود که خودتان این کار را انجام دهید.

درباره این نویسنده: root

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری.