وزارت کشور دولت قبرس فرصتی را برای خریداران خارجی ایجاد کرده تا از طریق تعدادی گزینه ­های سرمایه گذاری ، حقوق شهروندی کسب کنند. در ازای چنین سرمایه­ گذاری­ هایی، یک سرمایه­ گذار غیر اروپایی تابعیت غیرقابل ­برگشتی را برای خود و وابستگانش به دست می ­آورد. از آنجا که قبرس از کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا است ، متقاضی همچنین حقّ اقامت، کار و تحصیل در هر 28 کشور عضو اتحادیه اروپا (از جمله انگلستان) و سفر بدون ویزا به بیش از 125 کشور به علاوه منطقه شنگن را (169 کشور در کل) به دست می ­آورد.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در آمریکا چگونه انجام میشود؟

شرایط موردنیاز دریافت پاسپورت قبرس

 • دو میلیون یورو سرمایه گذاری در املاک و مستغلات موردتایید دولت قبرس که به مدت 3 سال سپرده می ­ماند.
 • پس از گذشت حداقل دورۀ زمانی مزبور، ملکی با ارزش 500.000 یورو به صورت مادام ­العمر در آنجا باقی می ­ماند.
 • ملک­(ها) را می ­توان اجاره داد و ما قادریم بازپرداخت اجارۀ تضمینی به شما ارائه دهیم.

پاسپورت قبرس

روند دریافت پاسپورت قبرس

مراحل درخواست حق شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس از زمانی آغاز می­ شود که متقاضی برای بازدید از ملک(های) مناسب در قبرس اقدام می­ کند (البته اجباری نیست). قبل از سفر به قبرس، به سرمایه­ گذار مشاوره داده می­ شود تا مدارک لازم را از کشور محل تولد خود تهیه کند، همان مدارک و شواهدی که در هنگام سفر به قبرس برای ثبت درخواست مطمئن، مؤثر واقع شود. پس از جمع ­آوری تمام اسناد ، تشکیل پروندۀ برنامه فوق شروع می­ شود و این روال ممکن است تا 7 روز زمان ببرد.

مدت زمان تخمین­ زده ­شده برای پردازش مدارک اخذ تابعیت از طریق سرمایه ­گذاری در قبرس بین سه تا شش ماه است، مشروط بر اینکه مدارک مکمل و شواهد لازم برای تقاضای مزبور به درستی و تمام و کمال ارائه شده باشند.

لطفاً توجه داشته باشید که سرمایه ­گذاری فقط در صورت تأیید برنامه بر قوت خود باقی خواهد ماند، علاوه بر این ارزیابی صلاحیت با دقت 99٪ نتیجۀ تقاضای ثبت­ شده را برای متقاضی تأیید می کند و خیال متقاضی را بابت تأیید صلاحیت وی جهت شرکت در برنامه آسوده می ­نماید. این تأییدیه طیّ نامه ­ای که توسط شورای وزرا به امضا می­ رسد طی مدت زمان 3 روز کاری برای مشتری ارسال می­ گردد. ادارۀ ثبت احوال و مهاجرت ظرف 2 روز کاری گواهی تابعیت را صادر می­ نماید.

متقاضی قادر می­ گردد به منظور تحویل گذرنامۀ خود به قبرس سفر کند و یا در عوض گذرنامۀ خود را از طریق پست در محل اقامت کنونی خود دریافت کند. صدور و تحویل گذرنامه یک روز کاری زمان می ­برد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوۀ فرآیند انجام کار با ما تماس بگیرید.

مالیات

قبرس نرخ مالیات بر درآمد جهانی صفر درصدی برای ساکنین و اتباع خود و همچنین نرخ مالیات ارثی ، ثروت و هدیه صفر درصدی دارد.

مالیات شرکتی در قبرس کمترین میزان را در اروپا دارد که تنها 12.5٪ درآمد خالص است. همچنین برخی شرایط تخفیف برای تقسیم سود سهام به افراد غیر مقیم یا فروش سهام وجود دارد که می تواند بدهی مالیاتی را تا 0٪ کاهش دهد.

مزایای برنامه پاسپورت قبرس

 • شما بر خلاف ویزای سرمایه گذاری در انگلیس که 6 سال طول می-کشد، طیّ سه تا شش ماه گذرنامۀ اروپایی خود را دریافت خواهید کرد.
 • نیازی به اقامت و یا سایر پیش نیازهای اقامتی نیست.
 • دورۀ سرمایه گذاری در مقایسه با 5 سال دورۀ ویزای سرمایه گذاری انگلیس تنها سه سال خواهد بود.
 • گذرنامۀ قبرس به شما امکان می دهد تا در هرجای اتحادیۀ اروپا زندگی و کار کنید.
 • شما می توانید کودکان بالای 18 سال تا 28 سال را به همراه خود آورده و برایشان پاسپورت دریافت کنید.
 • شما می توانید والدین تان را در این برنامه بگنجانید.
 • تابعیت قابل انتقال به نسل بعدی است.
 • هنگامی که گذرنامۀ قبرس دارید می توانید بدون ویزا در انگلستان زندگی کنید و بعد از 6 سال گذرنامۀ انگلیس دریافت کنید. مدت زمانی مشابه دیگر ویزاهای انگلیس.
برگزیت

طبق توافق بین دولت انگلیس و پارلمان اروپا، کلیۀ اتباع اتحادیۀ اروپا که ساکن انگلیس هستند قبل از پایان دورۀ انتقال (احتمالاً زودتر از سال 2020) مشمول قوانین فعلی حرکت آزاد خواهند شد، به این معنی که هرگونه تغییر در قانون پس از برگزیت برای متقاضیان اعمال نمی­ شود، زیرا گذرنامه را می ­توان طیّ 6 ماه دریافت کرد و بنابراین قبل از مهلت تعیین­ شدۀ سال 2020 است.

به همین دلیل، برنامۀ قبرس تنها برنامۀ گذرنامۀ جهان است که حق ماندن در بریتانیا پس از برگزیت را برای متقاضی تضمین می­ نماید.

دربارۀ قبرس

جزیرۀ کوچک اما پویای قبرس که در دریای مدیترانه بین اروپا، خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیا واقع شده، کماکان مکانی است جذاب برای زندگی، سرمایه ­گذاری با بهترین شرایط کاری در قبرس است. قبرس با شهرت خود در مهمان­ نوازی ، شیوۀ زندگی خاص، سواحل زیبا و 340 روز آفتاب در سال، در صدر لیست مقاصدی برای پاسپورت دوم در میان مشتریان بین ­المللی ثروتمند قرار دارد.
زیرساخت های عالی این جزیره، نیروی کار با تحصیلات عالی و مسلط به زبان انگلیسی، فضای کاری کم هزینه و رژیم مالیاتی دوستانه با سرمایه ­گذاران، قبرس را به مرکز تجاری جذابی مبدل کرده است. پیش از این، قبرس درآمد خود را عمدتاً از کشاورزی و صادرات مواد معدنی به دست می ­آورد اما با گذشت سال­ ها، به دلیل انعطاف­ پذیری و گرایش آن به سوی شرایط مدام در حال تغییر اقتصادی، این کشور خود را به عنوان یک مرکز خدمات بانکی، بازرگانی و حمل و نقل توسعه داده و از جایگاه جهانی مطلوبی برخوردار است و خود را به عنوان کشوری با درآمد بالا به تائید بانک جهانی معرفی کرده است.

اگرچه بحران اقتصادی اخیر بازار املاک و مستغلات قبرس را تضعیف کرده که با این وجود همچنان برای خریداران بین ­المللی بسیار جذاب مانده، و با وجود کاهش تقاضا برای فرصت­ های سرمایه ­گذاری، این بخش اکنون در حال ارتقاء بخشیدن به زیرساخت­ هایی است تا جذابیت جزیره را به عنوان یکی از مقاصد پیشرو در امر سرمایه­ گذاری در املاک و مستغلات افزایش دهد.