کانادا یکی از مورد علاقه ترین نقاط جهان برای مهاجرت در نظر گرفته می‌شود. هوشمندی سیاستمداران کانادایی باعث شده است که کشوری که تا ۱۵۰ سال پیش عملا وجود خارجی نداشته است، سرمایه گذاری در کانادا محبوب شود و حالا با سیل سرمایه گذاران و متقاضیان تحصیل کرده روبرو باشد. این موضوع که چطور متقاضیان علیرغم اطلاع از آب و هوای خاص این کشور و الگوهای مهاجرتی سخت گیرانه اش همچنان برای ورود به آن و خرید ملک در کانادا اصرار می‌ورزند، ناشی از امکاناتی است که بر اساس مجموعه ای از برنامه ریزی های طولانی مدت حاصل شده است.

برخی از نکاتی که سرمایه گذاری کانادا را چنین جذاب کرده است از این قرار هستند:

 • کانادا دهمین اقتصاد بزرگ جهان بر اساس شاخص میزان تولید ملی است. (حدود ۲ تریلیون دلار آمریکا)
 • اقتصاد کانادا به علت نزدیکی به آمریکا دارای قابلیت تحول بسیار بالایی برای رشد بین المللی دارد
 • هم اکنون بیش از ۳۰٪ ساکنین کانادا از مهاجرین و یا فرزندان آنها هستند
 • تا سال ۲۰۳۶ بیش از نیمی از جمعیت کانادا از مهاجرین و فرزندان آنها خواهند بود
 • فقط در سال گذشته بیش از ۳۴۱.۰۰۰ نفر به کانادا مهاجرت کرده اند
 • ایرانی ها در سال گذشته با ۶0۵۵ نفر دهمین کشوری بودند که به کانادا مهاجرت کرده اند
 • در مجموع بیش از ۸۰۰.۰۰۰ ایرانی هم اکنون در کانادا زندگی می کنند

به علاوه آمارهای بالا، باید به روحیه‌ی پذیرشگر کانادایی ها درباره ملل دیگر نیز اشاره کنیم. بعضی ها معتقد هستند که کانادا در سال ۲۰۴۰ چکیده‌ی جامعی از کل بشریت است و همه فرهنگ ها، زبانها و قومیت ها را در دل خود پوشش خواهد داد.

الگوی سیاسی کانادا هم تا کنون بر همین مدار حرکت کرده است. جاستین ترودو به عنوان یک سیاست مدار محبوب جهانی، مثالی عالی برای این مدعا محسوب می‌شود. سرمایه گذاری در کانادا به این دلایل به شما توصیه می‌شود. 

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

 • برای اثبات دارائی ۶۰۰.۰۰۰ یورویی داشتن املاک و مستغلات و اثبات آن کافی است؛
 • شما کسب وکاری کاملا سود زا و مطمئن را خریداری کرده اید که کارمندانی کانادایی دارد؛
 • این کسب وکار هزینه های زندگی شما در کانادا را تامین می کند، پس مشکل درآمد ارزی نیز حل شده است؛
 • نیاز روانی شما به کار و فعالیت اقتصادی پوشش داده می‌شود؛
 • شما و خانواده شما اقامت دائم کانادا را دریافت کرده اید؛
 • در صورت سرمایه گذاری کمی بالاتر، قابلیت ارسال جاب آفر برای دوستان و یا خانواده خود را دارید؛
 • در صورتی که فرد دعوت شده از سوی شما بیش از ۱۸ ماه در این کسب و کار فعالیت کند ایشان نیز اقامت دائم دریافت خواهد کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای رسیدن به کانادا مسیرهای متنوعی وجود دارد. بسیاری از متقاضیان که سنین کمتری دارند از مسیر ویزاهای دانشجویی به کانادا ورود پیدا می کنند. برخی دیگر که تسلط عالی به زبان داشته و رشته تحصیلی و تجربه کاری آنها با یکدیگر مرتبط است، راه سخت اما مطمئن و کم هزینه‌ اکسپرس انتری کانادا را انتخاب می‌کنند. برخی که فرزندان در محدوده ۱۲ تا ۱۶ سال دارند از ویزای گاردین استفاده می‌کنند.

اما در نهایت بسیاری از اقشار نیز هستند که به خاطر آیتم هایی همچون سن و یا تحصیلات به دنبال راه هایی سریع تر و قطعی تر هستند. برخی دیگر نیز به خاطر مشغله های کاری و مدیریتی در ایران قابلیت همواره در کانادا ماندن را ندارند و به دنبال راه هایی هستند که اقامت دائم داشته باشند و در عین حال قابلیت سرکشی به ایران را داشته باشند. این دو دسته از متقاضیان کسانی هستند که بهتر است از طریق الگوهای سرمایه گذاری در کانادا مسیر را طی نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا

الگوهای سرمایه گذاری در کانادا

الگوهای سرمایه گذاری کانادا دو دسته هستند. روش هایی که به اقامت موقت و یا دائم کانادا می انجامد و روش هایی که صرفا سرمایه گذاری در کشور کانادا محسوب شده و برای متقاضی، اقامت و یا پاسپورت را به همراه نمی‌آورد. 

برخی از این روش ها که با نام برنامه های استانی کارآفرینی نامیده می‌شوند را ما در نظر نگرفتیم. مدت طولانی رد یا تائید طرح های واصله از سوی متقاضیان و حجم بالای رد طرح ها در نهایت، باعث شده است که به این روش ها به عنوان الگوهای قابل اتکاء نشود اندیشید. در ادامه انواع روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا طرفداران مخصوص به خود را دارد. چه کسانی که با الگویی دیگر اقامت کانادا را دریافت کرده اند و صرفا به دنبال خرید یک ملک هستند و چه کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در کانادا هستند، این گزینه در دسترس است. هرچند که مستقیما به اقامت منجر نمی‌شود.

خرید اوراق قرضه در کانادا

استان کبک از مدت ها پیش برنامه اوراق قرضه دولتی خود را به راه انداخته و در دسترس متقاضیان قرار داده است. 

در قالب این برنامه سرمایه گذار مبلغ ۸۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را در حساب های دولتی مربوطه سرمایه گذاری کرده و تا ۵ سال اجازه برداشت آن و یا طلب سود ناشی از آن را نخواهد داشت. این برنامه در نهایت منجر به اقامت دائم کانادا خواهد شد. 

مهمترین دلیل عدم علاقه بسیاری از متقاضیان به این الگو رقم بالای سرمایه گذاری طلب شده می‌باشد. در این روش همچنین باید اسنادی که نشان دهد متقاضی حداقل 1.600.000 دلار کانادا سرمایه در اختیار دارد نیز الزامی است. راه سریع تری نیز البته در دسترس است. سرمایه گذاری در کانادا از طریق اهدای ۳۰۰.۰۰۰ دلار کانادا به استان کبک و دریافت مستقیم اقامت دائم. که صد البته آن را توصیه نمی‌کنیم.

بیشتر بخوانید: شرایط لازم برای سرمایه گذاری در آمریکا


خرید کسب و کار در کانادا

اگر از سرمایه گذاری در کانادا به شکل خرید اوراق قرضه که سرمایه گذاری مستقیم محسوب می‌شود گذر کنیم، پر مخاطب ترین نوع سرمایه گذاری غیر مستقیم سرمایه گذاری در خرید کسب و کار است. 

به غیر از برنامه خرید کسب و کار در استان پرنس ادوارد که چندان از آن استقبال نشده است، برنامه خرید کسب و کار استان بریتیش کلمبیا به مرکزیت شهر ونکوور، عملا جذاب ترین الگوی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا محسوب می‌شود.  

در قالب این برنامه، سرمایه گذار می‌تواند با سرمایه ای معادل ۲۱۰.۰۰۰ دلار کانادا در شهرهای بزرگ این استان کسب وکار خریده و اقامت دائم خود را دریافت کند. مهمترین شروط اجرای این روش از این قرار هستند:

 • متقاضی کسب وکار فعالی با کارمندان کانادایی به ارزش حداقل ۲۰۰.۰۰۰ دلار کانادا خریداری کند؛
 • متقاضی به لحاظ سنی و تجربی قابلیت مدیریت یک کسب وکار را داشته باشد؛
 • متقاضی آیلتس ۶.۰ زبان انگلیسی را ارائه دهد؛
 • متقاضی قابلیت اثبات داشتن سرمایه ای معادل حداقل ۶۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را داشته باشد.

با این حساب این روش نسبت به دیگر الگوها دردسر کمتری دارد و با مدت زمان معقول و ریسکی اندک به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

توجه: ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ برای دریافت ویزای کار و حضور در کانادا الزامی نیست، اما برای دریافت اقامت دائم لازم خواهد بود. بنابر این حتی اگر مدرک زبان نداشته باشید می‌توانید این روش را اقدام کرده و در کانادا زبان خود را تقویت نمائید.

ساختار قانونی خرید کسب و کار و دریافت اقامت دائم کانادا

مخاطبان حتما با برنامه پر طرفدار اکسپرس انتری کانادا آشنایی دارند. برنامه ای که بر اساس آن متقاضی در صورتی که امتیاز کافی از جداول مربوطه را به دست بیاورد، وارد مرحله نهایی شده و همراه با اجازه کار وارد کانادا می‌گردد. دریافت اکسپرس انتری اما برای اغلب متقاضیان مشکل و طاقت فرسا بوده و به علت شرایط خاص تحصیلی، کاری و سنی، درصد بسیار کمی موفقیت را در آن شاهد هستیم.

پایه و اساس الگوی خرید کسب وکار در کانادا که به آن Owner Operator گفته می شود، بر اساس اکسپرس انتری نهاده شده است. در این الگو، همانند اکسپرس انتری برای متقاضیان پرونده ای مفتوح می‌شود. اما به علت اینکه داشتن سرمایه و پیشنهاد کار امتیازات بسیار بالایی دارند، عدد نهایی متقاضی آنقدر بالا خواهد بود که منجر به موفقیت فرآیند خواهد شد. 

در حقیقت در Owner Operator باز هم نیاز به جاب آفر خواهید داشت، اما چون این کسب وکار متعلق به خود شما بوده و قرار است آن را مدیریت کنید، از همان ابتدا اجازه کار و حضور در کانادا را به دست خواهید آورد. البته باید در نظر داشته باشیم که وکیل شما باید خبرگی لازم برای دریافت تائیدیه LMIA بر اساس کسب وکار خریداری شده از شما را داشته باشد. دریافت LMIA برای شما ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز مستقیم به همراه خواهد آورد.

بهترین سرمایه گذاری در کانادا

حوزه هایی که می‌ توانید در آنها سرمایه گذاری در کانادا را تجربه کنید

بدیهی است دولت کانادا و مسئولان استان بریتیش کانادا هیچ علاقه ای ندارند که متقاضیان به دنبال کسب وکارهایی شبیه کافه، رستوران و یا پمپ بنزین باشند. ( یعنی دقیقا بیزنس هایی که هر روزه مخاطبان از ما درباره آنها سئوال می‌پرسند.) کسب و کارهای مورد نظر متقاضیان می‌بایست سودمند و خاص باشند. به طوری که جامعه شهری پذیرنده آنها از این اقدام منتفع شود. کسب وکارهای تولیدی، ساختمانی، صنعتی و خدماتی متنوعی هستند که در این مقوله جای می گیرند.

برخی از پرونده های موفق ما را از نظر بگذرانیم:

 • شرکت نسب کفپوش های خانگی و صنعتی
 • کارگاه تولید سقف های شیروانی
 • کترینگ غذاهای مدیترانه ای
 • کارگاه تولید پنجره
 • شرکت خدمات نرم افزاری
 • قاب سازی
 • شرکت بسته بندی و شرینگ
 • مرکز تیونینگ خودرو

نکته مهم: در نظر داشته باشید که آیتم سن همچنان در این فرایند مهم و تاثیر گذار است. در حقیقت اگر شما زیر ۴۰ سال داشته باشید و مدرک آیلتس ۶ را نیز داشته باشید، به همراه دیگر امتیازات دیگر می‌توانید در همان سه ماه اول پس از حضور در کانادا اقامت دائم خود را دریافت نمائید. اما برای متقاضیانی که بالاتر از ۴۵ سال دارند معمولا باید حداقل یک سال در کانادا مانده و روی کسب وکار خود فعالیت داشته باشند تا امتیاز مربوط به سابقه کار در کانادا را نیز به دست بیاورند و سپس برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. هرچند که با نمره بالاتر زبان و یا دانش زبان فرانسوی نیز می‌توان این امتیازات را به دست آورد.

توجه: هم اکنون اینوسپات در حال ارائه این روش به صورت ویژه به متقاضیان خود می‌باشد. برای تماس با ما تعلل نکنید.


021-22012918

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

برای سرمایه گذاری در کانادا مدارکی چون: تکمیل فرم های درخواست مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، مدارک تحصیلات، مدارک شناسایی، مدارک وضعیت دارایی، گذرنامه.

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

مرحله 1:

تعیین اهداف سرمایه گذاری در کانادا اولین قدم برای شروع این مسیر است. باید بدانید به منظور اخذ اقامت و مهاجرت تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور را دارید یا قصد کسب درآمد و یا کارفرینی دارید؟

مرحله 2:

قدم گذاشتن در این مسیر نیازمند همراهی یک مشاور و یا وکیل معتبر و با تجربه موفق است. با دریافت مشاوره از کارشناسان اینوسپات بهترین روش سرمایه گذاری در کشور کانادا را پیدا خواهید کرد و با اطمینان خاطر قدم خواهید برداشت.

مرحله 3:

در سومین مرحله برای شروع سرمایه گذاری بعد از انتخاب روش موردنظر، شما نیاز به یک بیزنس پلن دارید.

مرحله 4:

تکمیل مدارک مهم ترین بخش سرمایه گذاری در کانادا است.

مرحله 5:

شما نیازمند یک حساب سرمایه  گذاری کانادایی هستید.

مرحله 6:

شما در این  مرحله میتوانید تمامی مراحل قانونی شروع یک سرمایه گذاری را بدون دردسر طی کنید.

مرحله 7:

با خیالی راحت و فراغ بال میتوانید مراحل مربوط به اقامت خود را انجام دهید.

سوالات متداول شما

[wp-faq-schema accordion=1][kkstarratings]