خرید ملک در انگلیس برای خود دنیایی دارد. بسیاری از افرادی که به انگلستان نقل مکان می­ کنند، به جای اجاره، گزینۀ خرید را انتخاب می ­کنند. بسیاری از خریداران ملک در انگلیس هم اصلا قصدی برای زندگی در انگلیس ندارند و صرفا ترجیح می‌دهند که ملکی برای خود در انگلیس به عنوان نوعی از سرمایه گذاری داشته باشند. قیمت خرید ملک در کشور انگلیس همانند کشورها و مناطق دیگر بسیار متفاوت است، اما وام­ های مسکن برای کسانی که توانایی پرداخت اقساط دارند در دسترس است. در راهنمای خرید خانه در انگلیس به موارد زیر می پردازیم:

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا چه شرایطی دارد؟

 • مالکیت خانه در انگلستان
 • آیا باید در انگلستان ملک بخرید یا اجاره کنید؟
 • آیا مهاجران می توانند در انگلستان خانه بخرند؟
 • خرید خانه در انگلیس و قیمت های ملک
 • هزینه های خرید خانه در انگلیس
 • تأمین بودجه برای خرید ملک در انگلیس
 • یافتن ملک در انگلستان
 • روال خرید خانه در انگلیس
 • نقل مکان به خانه در انگلستان
 • خرید زمین برای ساخت یک خانۀ جدید در انگلستان
 • خرید یک خانۀ نوساز در انگلیس
 • فروش ملک در انگلستان
 • منابع مفید

مالکیت خانه در انگلستان

طبق آخرین آمار ، 8/52٪ از خانواده­ ها در انگلستان خانه­ های شخصی خودشان را دارند. 2/28٪ املاک مستقل از وام هستند و 6/24٪ وام دارند. این رقم کمتر از میانگین اتحادیۀ اروپاست اما از برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و سوئیس بالاتر است. مالکیت خانه در انگلستان در اواخر قرن بیستم به دلیل طرح حقّ خرید که در دهۀ هشتاد ارائه شد، افزایش یافت تا جایی که به مستأجران این فرصت داده شد تا خانه های خود را با قیمتِ تخفیف­ خورده خریداری کنند. متوسط ​​سن خریدارانی که اولین خانۀ خودشان را می­ خرند در سال­ های اخیر افزایش یافته که این مطلب عمدتاً به دلیل افزایش قیمت مسکن است. براساس آمار موسسۀ مطالعات مالی، مالکیت خانه در میان بزرگسالان جوان طی 20 سال گذشته از نصف بیشتر شده است.

آیا باید در انگلستان ملک بخرید یا اجاره کنید؟

اگر قصد دارید مدتی طولانی در انگلستان بمانید یا از انتخاب یک منطقۀ خاص در این کشور مطمئنید، خرید خانه در انگلیس می ­تواند راه حلی کاربردی باشد، به ویژه با در نظر گرفتن نرخ بهرۀ کم روی وام­ های مسکن در سال­ های اخیر.

با این حال، اجاره در انگلستان برای خارجی­ هایی که قصد دارند فقط چند ماهی آنجا اقامت داشته باشند، می­ تواند انتخاب بهتری باشد. بازپرداخت عوارض، ابطال تمبر و سایر هزینه ­ها در کوتاه­ مدت و همچنین مالیات بر سود سرمایه که 18-28٪ خود، دشواری بزرگی است برای فردی که فقط چند سال در این کشور صاحب خانه بوده. اجاره همچنین به تازه ­واردان این امکان را می دهد تا محله ­ها و مناطق مختلف را تجربه و از نزدیک با فضا آشنا شوند و اگر موقعیتی پیش آمد بتوانند سریع پیشنهاد قیمت خود را ارائه دهند. هرچند که به علت وام های در دسترس برای خرید ملک، خارجی های زیادی در نهایت تصمیم به خرید ملک در انگلیس گرفته اند.

شرایط خرید ملک در انگلیس برای مهاجران چگونه است؟

برای مهاجران از نظر قانونی هیچ محدودیتی برای خرید ملک در انگلیس وجود ندارد. افراد خارجی و غیر مقیم نیز می توانند در انگلستان وام مسکن بگیرند. با این حال، کسانی که کمتر از دو سال در انگلستان اقامت دارند و شغلی هم ندارند، ممکن است با شرایط سخت تر و سپردۀ بیشتری روبه ­رو شوند. برای خرید خانه در انگلیس، شما باید یک مشاور حقوقی یا دفتردار منصوب کنید تا به کاغذبازی­ های قانونی و حقوقی لازم رسیدگی کند.

به طور کلی، مالیات بر املاک و مستغلات و درآمد حاصل از رهن و اجارۀ ملک برای افراد غیر مقیم و شهروندان انگلستان یکسان است. ابطال تمبر با همان نرخ یکسان و مالیات بر سود سرمایه نیز با همان نرخ یکسان پرداخت می­ شود. اگر صاحب خانۀ غیر مقیم یک ملک در انگلستان هستید، باید مالیات بر درآمد حاصل از رهن و اجارۀ ملک خود را همچون صاحب خانه­ های شهروند و مقیم بپردازید، اما اگر مالیات این درآمد را در کشور خودتان پرداخت می­ کنید و کشورتان با انگلستان قانون مالیات مضاعف دارد، ممکن است معافیت بگیرید.

بیشتر بخوانید: پروسه دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه

خرید ملک در انگلیس

بازار املاک انگلستان و قیمت ملک در انگیس

از زمان رأی برگزیت در سال 2016، عدم قطعیت مشهودی در رابطه با بازار املاک انگلستان پدید آمده، اگرچه متوسط قیمت خانه در انگلستان ثابت مانده و در حال حاضر حدود 228،000 پوند است. قیمت خانه­ ها در انگلستان گران­ تر از هرجای دیگری در اتحادیۀ اروپاست. هزینه­ های متوسط هر متر مربع 9/323 یورو است. این رقم تقریباً دو برابر بالاترین سطح بعدی یعنی فرانسه با مترمربعی ۵/12 یورو است. قیمت­ ها در لندن به نسبت سایر کلان­ شهرهای مهم و اصلی گران­تر است و در حال حاضر به طور متوسط 473،822 پوند است (912،343 پوند برای یک عمارت، 411،950 پوند برای یک آپارتمان). متوسط هزینه­ های کلی دیگر برای سایر کلان­ شهرها شامل 193،415 پوند در منچستر؛ 292،644 پوند در ادینبورگ؛ 250،618 پوند در کاردیف ؛ و 159،562 پوند در بلفاست می­ باشد.

هزینه های خرید خانه در انگلیس

هزینه ­های مربوط به خرید خانه در انگلیس را می­ توان تقریباً به دو بخش تقسیم کرد: هزینه­ های اولیه و هزینه­ های جاری.

هزینه­ های اولیه برای خرید ملک در انگلیس شامل:

 • ابطال تمبر – این هزینه مربوط می شود به کلیۀ خریدهای ملک به ارزش بیش از 125000 پوند با نرخ بین 2-12٪ (یا 3-13٪ برای خانه های دوم یا خانه های خرید به شرط اجاره) است. با استفاده از این مرورگر محاسباتی می توانید هزینۀ تمبر را تخمین بزنید.
 • سپرده- اگر برای خرید خانه در انگلیس وام مسکن می گیرید، باید هزینه ای را که معمولاً بین 5-40٪ هزینۀ ملک است سپرده بگذارید.
 • هزینه های وام – اگر برای خرید خانۀ خود وام می گیرید، هزینه های مختلفی در این رابطه وجود دارد از جمله هزینۀ تشکیل پرونده، هزینۀ رزرو و هزینۀ ممیزی. این فرآیند می تواند دو هزار پوند به جمع هزینه های شما بیفزاید.
 • هزینه های حقوقی – شما باید به نمایندگی از طرف خودتان یک مشاور حقوقی و یا دفتردار منصوب کنید تا از طرف شما اقدام کند، چه وام بگیرید، چه نگیرید. این هزینه ها می تواند بیش از 1000 پوند باشد.
 • هزینه های ثبت اراضی- این هزینه ها به منظور انتقال سند و به نام زدن سند برای مالک جدید است که به دولت انگلستان پرداخت می شود.

هزینه های جاری خرید ملک در انگلیس

این هزینه ­ها شامل موارد زیر هستند:

 • بازپرداخت وام ها- شما باید ماه پس از خرید خانه شروع به پرداخت اقساط وام خود کنید.
 • تعمیرات و نگهداری – اگر یک ساختمان جدید یا خانه ای در شرایط خوب خریداری می کنید، باید این موارد بسیار پایین باشد. اگر خانه ای را در انگلستان خریداری کنید که نیاز به تعمیر و رسیدگی زیادی داشته باشد، تأمین بودجه برای هزینه های مازاد با هدف سرمایه گذاری در آن ملک منطقی محسوب می شود.
 • بیمه- بیمۀ ساختمان و بیمۀ اسباب و وسایل هر دو رقم های گزافی هستند.
 • قبوض ماهیانه- بسته به ارزش ملک، علاوه بر قبوضی نظیر گاز، آب و برق، شما باید مالیات شورا هم پرداخت کنید.
 • هزینه های لیزینگ- اگر ملک لیزینگی بخرید، ممکن است هزینه های مازاد مانند اجارۀ زمین بین 50-100 پوند در سال به این لیست اضافه شود.

تأمین بودجه برای خرید ملک در انگلیس

وام مسکن در انگلستان

در صورت نیاز به کمک مالی برای خرید ملک، اتباع غیر انگلیسی می­ توانند از یک بانک یا کارگزار رهن، وام سرمایه گذاری دریافت کنند. بانک ­های بین­ المللی مانند HSBC نیز به زبان انگلیسی خدمات ارائه می ­دهند. بیشتر وام دهندگان وام ­های مسکن مختلف با نرخ ثابت و متغیر ارائه می ­دهند. آنها از شما می­ خواهند سپرده­ ای بگذارید که معمولاً بین 5-40٪ ارزش ملک موردنظرتان است (معمولاً برای افراد غیر مقیم این نرخ بالاتر خواهد بود). همچنین این امکان وجود دارد که در ازای دارایی­ های موجود وام مسکن را از خارج از کشور تأمین کنید، اما ممکن است این کار پیامدهای مالیاتی به دنبال داشته باشد. هزینه ­های تشکیل پروندۀ هر وام ­دهنده به نسبت وام­ دهندۀ دیگر متفاوت است اما این هزینه­ ها می ­تواند شامل هزینۀ رزرو وام، هزینۀ تشکیل پرونده و هزینۀ پایان کار باشد.

طرح های کمکی در انگلستان

دولت انگلستان وبسایت راهنمای خرید را برای کمک به صاحبان خانه­ های احتمالی معرفی کرده تا در این مسیر درست قدم بردارند. مستاجران مسکن­ های اجتماعی اگر حداقل 3 سال مستاجر بوده باشند حق خرید خانۀ خودشان را دارند. دولت همچنین از طریق سرویس مشاورۀ پولی خود طیف وسیعی از مرورگرهای محاسباتی آنلاین آسان را برای استفادۀ عموم ارائه می­ دهد که کمک می­ کند فرد بتواند با دوراندیشی وام مناسبی پیدا کند که می­ تواند از عهدۀ پرداخت هزینه­ های اقساط ماهانۀ آن برآید. بدیهی است میزان وام دریافتی و نحوه بازپرداخت آن به درآمد ماهانه قابل اثبات شما ارتباط مستقیم دارد.

تأمین بودجه خرید ملک در انگلیس

یافتن ملک در انگلستان

خانه­ های فروشی انگلستان معمولاً نزد مشاوران املاک و در وبسایت­شان، در وبسایت ­های املاک آنلاین و در نیازمندی­ های شهری جراید کثیرالانتشار آگهی می ­شوند. همچنین می­ توانید در حراج­ها ملک اکازیون پیدا کنید و یا در مناطق خاص شهر در جست ­وجوی خانه باشید. به دنبال تابلوهای «خانۀ فروشی» در جلو ملک­ ها باشید و با مشاور املاکی که آن خانه در فهرستش ثبت شده تماس بگیرید. صرف نظر از اینکه لیست را چگونه پیدا می­ کنید، معمولاً جزئیات تماس با خود مالک یا بنگاه املاک وی قید شده است.

اینوسپات اما این فرآیند را برای شما ساده کرده است و از طریق بخش املاک می‌توانید در شهرهای مختلف املاک مختلفی را بررسی کنید.

بنگاه های معاملات ملکی در انگلستان

بنگاه­ های املاک و مستغلات یا به سادگی بنگاه ­های معاملات ملکی که خود انگلیسی ­ها آنها را با عنوان دوم می­ شناسند، روش مرسوم برای شکار خانه است. آنها جست­ وجوی خود را متناسب با مشخصاتی که شما بهشان ارائه می ­دهید صورت می­ دهند، دانش و اطلاعات جامعی از محله و منطقۀ مورد نظر دارند و عموماً فهرستی از ملک ­های آگهی­ شدۀ متنوعی در اختیار دارند. آنها همچنین می­ توانند بازدیدها را از طرف شما ترتیب دهند و در مذاکرات قیمت و روش ­های خرید به شما مشاوره بدهند و کمک­تان کنند.

هنگام خرید خانه در انگلیس از طریق بنگاه معاملات ملکی، مهم است که ازشان بپرسید خدمات آنها چه مواردی را شامل می­ شود. بسیاری از بنگاه­ های معاملات ملکی انگلستان خدمات مشاورۀ حقوقی، وکالتی و تشکیل پرونده و پیگیری اخذ وام مسکن را نیز ارائه می دهند که این مجموعه خدمات می­ تواند روند کارتان را سریع­تر و بدون دردسر پیش ببرد، اما شما همچنین می­ توانید برای کسب  تخصص کافی در مورد شرایط و بودجه از چند منبع مشاوره بگیرید و صرفاً متکی به همان بنگاه نباشید. هزینه­ های بنگاه را معمولاً فروشنده پرداخت می­ کند، بنابراین در صورت خرید مجبور نیستید هزینه ­ای بابت خدمات آنها پرداخت کنید، اگرچه ممکن است برخی از آنها بابت خدمات افزوده از شما هزینه بگیرند. پس باید از همان ابتدا بررسی کنید و ببینید ممکن است در این مسیر متحمل چه هزینه­ هایی شوید.

طیف وسیعی از بنگاه­ های معاملات ملکی در سراسر کشور وجود دارد که می­ توانید به فراخور شرایط خود یکی را انتخاب کنید. بیشتر آنها بومیانی هستند که در مناطق و محله­ های مشخصی فعالیت می­ کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد برای یافتن بنگاه معاملات ملکی مناسب تحقیق کنید. در هر صورت برای شما که فارسی زبان هستید، در حال حاضر بهترین گزینه جهت خرید ملک در انگلیس، اینوسپات تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید: مراحل و هزینه های خرید ملک در یونان

مشاهده و انتخاب ملک

شما می ­توانید بازدید از خانۀ موردنظرتان را مستقیماً با فروشنده یا از طریق یک مشاور مسکن هماهنگ کنید. این قدم با تعیین وقت قبلی امکان­پذیر است و اگر با یک مشاور مسکن کار می­ کنید، معمولاً باید آنها را در آدرس ملک یا در دفتر بنگاه شان ملاقات کنید. برای اینکه بتوانید از وعدۀ بازدید ملک نهایت استفاده را ببرید، فهرستی از مواردی که قصد دارید آنها را کنترل کنید و همچنین سؤالاتی که لازم است از مالک بپرسید تهیه نمایید. شما می­ توانید از یک ملک چندین بار دیدن کنید و منطقی است که حداقل دو بار برای بازدید یک ملک بروید. بهتر است ملک موردنظر را در ساعات مختلف هم در نور روز و هم شب­ هنگام ببینید. بعضی از بنگاه ­های خدمات بازدید از راه دور را به صورت آنلاین دارند که بسیار برای کسانی که در خارج از کشور زندگی می ­کنند یا برنامۀ شلوغی دارند مفید است. هرچند بازدید آنلاین ابداً عمق و شفافیت بازدید حضوری را ندارد. اگر نمی­ توانید حضوری از جایی بازدید کنید، تلاش کنید دوست یا همکارتان را به نمایندگی خود بفرستید تا از نزدیک از خانه بازدیدکند. اینوسپات قابلیت ارسال همکاران خود در انگلیس در شهرهای لندن، منچستر، بردفورد و برایتون از طرف شما را دارد.

مراحل خرید خانه در انگلیس

روال خرید خانه در انگلستان معمولاً 2-3 ماه طول می­ کشد. اگر جزئی از یک زنجیرۀ خریدار و فروشنده باشید که منتظر خرید یا فروش ملک­ های دیگر هستند، این مدت زمان طولانی ­تر خواهد شد.

قبل از شروع کارتان برای یافتن خانۀ مناسب، باید بودجه و نقدینگی خود را تخمین بزنید و به یک برآورد اولیه برسید و ببینید تا چه حدی استطاعت مالی دارید حال این بودجه یا سرمایۀ خودتان است یا بناست که وام بگیرید. این امر همچنین از تأخیرهای غیر ضروری در زمانی که پیشنهاد قیمت­تان از سوی فروشنده پذیرفته شد یا زمانی که لازم بود خیلی سریع به خانۀ جدیدتان نقل­ مکان کنید، جلوگیری خواهد کرد. این موارد مهم­ترین مراحلی هستند که باید پس از پیدا کردن یک خانۀ فروشی در انگلستان به آن توجه کنید.

پیشنهاد قیمت

وقتی بودجه فراهم شد، می ­توانید برای خرید ملک انگلیسی موردپسندتان پیشنهاد قیمت بدهید که این پیشنهاد می­ تواند به صورت شفاهی یا کتبی از طریق بنگاه معاملات ملکی و یا مستقیماً به خود فروشنده صورت گیرد. پس از پذیرش پیشنهاد، فروشنده قرارداد انتقال مالکیت قانونی را تنظیم می­ کند. در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی، دادن پیشنهاد قیمت ملک در انگلیس از منظر قانونی تعهدآور نیست تا زمانی که قراردادها امضا و بین طرفین رد و بدل شوند. با این حال، روال رایج خرید ملک در اسکاتلند متفاوت است زیرا پیشنهادات قیمت از طریق مشاور حقوقی اعلام می­ شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک در اسکاتلند به وبسایت دولت اسکاتلند مراجعه کنید.

هنگام ارائۀ پیشنهاد می ­توانید قیمت آن را کمتر یا بیش از قیمت نُرم پیشنهاد بدهید. حواس­تان باشد که ملک مزبور چند وقت در بازار دنبال مشتری بوده. صحبت با بنگاه معاملات ملکی یا مشاور مسکن اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می­ دهد. املاک و مستغلات در انگلستان اغلب با قیمتی پایین­تر از قیمت درخواستی فروشنده به فروش می­ رسند، اما اگر پیشنهادتان خیلی پایین باشد خطر برنده شدن یک خریدار دیگر با پیشنهادی بالاتر از شما وجود دارد و این اقدام ممکن است به ضررتان تمام شود و خانۀ محبوب­تان را از دست بدهید.

استخدام مشاور حقوقی

شما برای انجام کارهای حقوقی فروش به یک مشاور حقوقی نیاز دارید. مشاوران ثبت­ شده و رایزن­ های حقوقی را می­ توان از طریق انجمن وکلای حقوقی پیدا کرد. هزینه­ های وکالت و مشاوره متفاوتند و خیلی از آنها هم نرخ ساعتی دارند. هزینۀ خدمات مشاوران حقوقی و وکلای املاک برای امور مربوط به فروش ملک  ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند به علاوۀ مالیات بر ارزش افزوده است. مشاور حقوقی درحقیقت نمایندۀ شما در کلیۀ مراحل خرید خانه است. آنها با مراجع محلی تماس می­ گیرند تا ببینند آیا خانۀ موردنظرتان مجوزهای سازمان برنامه ­ریزی شهری را دارد یا نه چون این امر، ارزش ملک­تان را تحت تأثیر قرار دهد. در فرآیند خرید ملک در انگلیس اینوسپات این سرویس را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مراحل خرید ملک در انگلستان

ممیزی محل و برآورد

وام ­دهندۀ شما برای ممیزی ملک موردنظرتان یک جلسۀ ارزیابی ترتیب می دهد. با این حال، ممکن است خودتان بخواهید ملک­تان ممیزی شود تا ببینید هزینۀ تعمیر و نگهداری بالقوۀ خانۀ مربوطه در چه حدی است. هزینۀ این ممیزی را باید خودتان پرداخت کنید، اما اگر این کار را بکنید به نفع تان است چون باعث حفظ پول در طولانی مدت می­ شود، درواقع ممکن است بازرسان در حین ممیزی محل متوجه ایرادات و معایبی شوند که بدین ترتیب بتوانید قیمت پیشنهادی را پایین ­تر بیاورید.

ممیزی­ ها انواع متعددی دارند:

 • مؤسسۀ رویال ممیزان و بازرسان رسمی (RICS) گزارش وضعیت – این ممیزی درواقع یک چراغ سبز برای خانه های نوساز است. این گزارش شامل مشاوره یا ارزیابی نیست و هزینۀ آن 250 پوند است.
 • (RICS) گزارش خریدار خانه – این ممیزی دقیق تر است و شامل ارزیابی محل می شود که هزینۀ آن معمولاً حدود 400 پوند است.
 • ممیزی ساختمان یا سازه – برای خانه های قدیمی یا ملک هایی که نیاز به تعمیر دارند توصیه می شود و هزینۀ آن معمولاً بالای 600 پوند است.

شما می­ توانید نظر ممیزان منطقۀ خود را از طریق ابزار جستجوی RICS با یکدیگر مقایسه کنید.

نهایی کردن پیشنهاد و وام مسکن

اگر ممیز آوردید و طیّ بررسی­های خود در خانه مشکلی شناسایی کردید، با توجه به اطلاعات جدید، برای قیمت خرید دوباره مذاکره کنید. اگر متقاضی وام مسکن هستید، در صورتی که نتیجۀ ممیزی طیّ ارزیابی­ ها قیمت ملک را رقمی پایین­ تر تخمین زد، شاید بهتر باشد مجدداً با وام دهندۀ خود مذاکره نمایید چون احتمال دارد وام ­دهنده با توجه به اطلاعات جدید مبلغ وامی را که به شما تعلق می­ گیرد کاهش دهد. پس از نهایی کردن پیشنهاد، باید سپرده بگذارید و وام خود را نهایی کنید.

توجه: این مرحله آخرین فرصتی است که در صورت انصراف، باید قبل از مبادلۀ قراردادها از قائلۀ فروش خارج شوید. وام دهنده 7 روز به شما فرصت می دهد تا پیشنهاد وام را بپذیرید. می توانید پس از امضای وام مسکن انصراف دهید، اما دیگر روی استرداد هزینه های پرداختی اولیه حساب نکنید.

مبادلۀ قراردادها

اگر مشکلی در بین نباشد، قرارداد از جانب مشاور حقوقی فروشنده برای امضا شدن و نهایی کردن معامله دریافت خواهد شد. جزئیات قرارداد را با مشاورتان دقیق و موشکافانه بررسی نمایید و در صورت لزوم اصلاحاتی را که مدّنظر دارید درخواست کنید. هنگامی که از قرارداد راضی بودید، می ­توانید آن را امضا کنید. این بدان معناست که شما متعهد به قرارداد فروش هستید. این قرارداد باید شامل تمام جزئیات اصلی مانند قیمت و تاریخ نهایی معامله و همچنین شرایط فروش باشد.

تکمیل معاملۀ فروش و هماهنگی های نهایی

پس از امضای قرارداد، پول خرید ملک از حساب مشاور حقوقی و وام ­دهنده به حساب مشاور حقوقی فروشنده واریز می شود. در این مرحله است که کلیدهای خانۀ جدیدتان را دریافت خواهید کرد. اکنون باید هزینه­ های وام مسکن و حق ­الزحمۀ وکالت مشاور حقوقی را بپردازید. مشاور شما باید خرید ملک­تان را در ادارۀ ثبت اسناد به ثبت برساند و هزینه ­های ابطال تمبر را بپردازد (این هزینه ­ها طبیعتاً به فاکتوری که وکیل­تان به شما تحویل می­ دهد اضافه خواهد شد).

معامله ملک در انگلستان

نقل مکان به ملک انگلستان

گرفتن بیمه

اگر برای خرید خانه وام مسکن می­ گیرید یا ملکی می­ خرید که بناست آن را اجاره بدهید، باید بیمۀ ساختمان تهیه کنید تا خسارت وارده به اموال و دارایی­ تان در اثر وقایعی نظیر آتش سوزی و سیل تحت پوشش قرار گیرد. همچنین می ­توانید دارایی­ ها و وسایل­تان را برای محافظت تحت پوشش بیمه بیاورید. بسیاری از شرکت­ های بیمه یک نوع بیمه تکمیلی به مالکان ارائه می ­دهند که هم ساختمان و هم کلیۀ متعلقات آن را پوشش می­ دهد.

تاسیسات و ارتباطات

پس از نقل مکان به خانۀ جدیدتان، می توانید تأسیسات اتصالی نظیر برق، آب و گاز را راه ­اندازی کنید. اگر از قبل وصل بودند، تنها کافی است آنها را به نام خود منتقل کنید. به لطف وبسایت­ های متعددی که خدمات تأسیسات و ارتباطات به روز در انگلستان را در اختیارتان قرار می­ دهند، انتخاب کمپانی تأمین ­کنندۀ انرژی یا اینترنت کار بسیار راحتی است. سایت­ هایی مانند Uswitch و MoneySuperMarketبه‌ شما امکان می ­دهند کمپانی­های مختلف و تعرفه ­هایشان را بی­ درنگ با هم مقایسه و اطمینان حاصل کنید که بهترین معامله را برای خود و خانوادۀ خود انجام می­ دهید.

با این حال، بسیاری از افراد در انگلستان هنوز ترجیح می ­دهند با همان تأمین کنندگان گاز و برق خانۀ قبلی خود کار کنند و تنها کاری که باید بکنند این است که آدرس صورتحساب­شان را به نشانی جدید تغییر دهند. این مطلب در مورد خدمات رسان ه­ای و تلویزیون، اینترنت و تلفن ثابت هم صدق می­ کند زیرا بسیاری از کمپانی­ های تأمین­ کنندۀ خدمات مزبور، بسته ­هایی شامل هر سه مورد را ارائه می­ دهند، بنابراین افراد اصولاً با بسته ­های کنونی­ شان راحت ترند و تنها کاری که می­ ماند تغییر نشانی خانه است.

مالیات شورا

همۀ شهروندان انگلستان، چه مالک و چه مستاجر، باید برای خانۀ خود مالیات شورا پرداخت کنند. پس از نقل مکان به خانۀ جدیدتان به متولی شورای محلی خود اطلاع دهید. آنها یک لایحۀ مالیاتی سالانه برای­تان ارسال می­ کنند. هزینه ­ها مربوط به ارزش ملک­تان است و کسانی که به تنهایی زندگی می ­کنند 25٪ تخفیف تعلق می­ گیرد.

خرید زمین برای ساخت خانه در انگلستان

اگر  دل­تان نمی ­خواهد در انگلستان خانه ­ای حاضر و آماده بخرید، گزینۀ بعدی این است که خودتان خانه بسازید. سالانه حدود 13000 نفر در انگلستان برای خودشان خانه می­ سازند.برای این کار باید با اخذ مجوز از سازمان برنامه ­ریزی شهری یک قطعه زمین بخرید. زمین­ های فروشی را می­ توانید هم از طریق برخی از بنگاه­ های معاملات ملکی و یا شوراهای محلی به صورت آنلاین پیدا کنید. هزینه ­های خرید زمین متفاوت است اما به عنوان یک راهنمای تقریبی، خرید زمین بین 30-50٪ ارزش کلّ یک خانۀ تکمیل­ شده و هزینه ­های ساخت وساز حدود 30-40٪  ارزش کل یک خانۀ تکمیل­ شده می­ باشد. بیشتر قطعات قابل خرید در اراضی قهوه ­ای (که قبلاً توسعه یافته بودند) قرار دارند. شما می توانید طرح ­های موجود را در وبسایت هایی مانند PlotBrowser و Plotfinder جست ­وجو کنید.

خرید خانه نوساز در انگلستان

دولت انگلستان متعهد شده سالانه 300000 خانۀ جدید تا اواسط دهۀ 2020 ایجاد کند. دولت انگلستان همچنین مشوق ­ها و کمک ­هزینه ­های خرید به افراد زیر 40 سال ارائه می­ دهد. خرید ملک در انگلیس آن هم خانۀ نوساز گزینۀ جذابی است. همه چیز یک ملک نوساز کاملاً جدید و با ضمانت 10 ساله در برابر معایب و نقص ­های سازه­ای تحویل خریدار می شود. به ­علاوه، اگر دارید از صفر خانه می­ خرید و هنوز حتی خاکبرداری زمینش هم انجام نشده ممکن است بتوانید برخی از جنبه ­های طراحی را خودتان انتخاب کنید.

با این حال، اشکالاتی از جمله تأخیرهای احتمالی در پایان ساخت و ساز وجود دارد و گرفتن وام برای ساخت خانۀ جدید از برخی وام ­دهندگان کاری دشوارتر است. همچنین باید خودتان دنبال نقایص و کاستی ­های خانه بگردید که در صورتی که تیم فروش مستقر در محل از آن مطلع شوند می­ توانید سریعاً این موارد را به کمک آنها برطرف کنید. روال کاری برای خرید یک خانۀ نوساز و گرفتن وام مسکن برای آن همانند ملکی است که قبلاً ساخته شده است. بیشتر ساخت و سازهای جدید خانه ­های لیزینگی هستند، به این معنی که شما صاحب ساختمان هستید نه زمینی که ساختمان روی آن بنا شده و ممکن است مجبور شوید سالانه هزینۀ اجارۀ زمین پرداخت کنید. اگر یک ساختمان نوساز با زمین اجاره ­ای خریداری کرده ­اید، بررسی کنید که تبصرۀ دو برابر شدن اجارۀ زمین در قرارداد قید نشده باشد.

فروش ملک در انگلستان

هر زمان که بخواهید می­ توانید خانۀ خود را در انگلستان به فروش برسانید. با این حال، اگر خانۀ شما وامش تمام نشده و تراز دارایی ­تان منفی است (به عنوان مثال ، ارزش خانه کمتر از وام مسکن باقیماندۀ آن باشد)، این ضررها را باید خودتان تقبل کنید. شما می ­توانید خانۀ خود را به صورت خصوصی یا از طریق یک آژانس املاک و مستغلات بفروشید (در بنگاه­ های شهری یا آنلاین) اما در صورت استفاده از خدمات یک بنگاه باید هزینه های بنگاه را خودتان بدهید به ­علاوۀ هزینه های مشاور حقوقی یا وکیلی که تمام مدت هنگام فروش از طرف شما کارها را پیش می ­­برده است.

در اینوسپات تمامی سرویس های فوق برای شهروندان ایرانی در مسیر خرید ملک در انگلیس، در دسترس است. برای تماس با ما راحت و آسوده باشید.

سوالات پرتکرار
[wp-faq-schema accordion=1][kkstarratings]

فرآیند داشتن یک پشتیبان واقعی را با اینوسپات لمس کنید…