کانادا سرزمینی کامیاب و پُررونق و مملو از مهاجران است، البته تعجبی هم ندارد چون این کشور چیزهای زیادی برای ارائه دارد. خواه به دنبال کاوش و سیاحت فضای باز و طبیعت بکر باشید، یا بخواهید به کانادا بیایید تا به اعضای خانوادۀ خود نزدیک­تر شوید یا حتی فرصت شغل و کسب و کاری خارق ­العاده و جدید پیشِ رو داشته باشید، کانادا مکانی عالی برای زندگی به شمار می­ رود. خرید خانه در کانادا به همین دلیل یک هدف والا به شمار می رود و یک سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود. از این رو راهنمای جامع خرید ملک در کانادا را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم…

آیا خرید خانه در کانادا برای خارجی ها امکان پذیر است؟

سیاست کانادا نسبت به خارجیانی که قصد خرید ملک در کانادا را دارند، سیاست درهای تقریباً باز به روی این افراد است زیرا کانادا دنبال افراد غیرمقیمی است که حقوق و مزایای مالکیتی مشابه با شهروندانش دارند. برخی از ایالت­ها هم هستند که دستورالعمل­ های خاصّ خودشان را دارند که بی­ شک لازم الاجرا هستند. در اینجا مواردی هست که بایستی حتماً برای خرید خانه در کانادا مدّ نظر قرار دهید:

 • اگر قصد دارید شش ماه یا کمتر در کانادا بمانید، غیر مقیم محسوب می شوید، با این حال اگر می خواهید بیش از شش ماه در سال در کانادا اقامت داشته باشید، باید درخواست مهاجرت بدهید.
 • قطعاً سودمند خواهد بود اگر برای خرید ملک در کانادا با وکیل صحبت کنید تا شما را در زمینۀ تأمین و گردآوری مدارک مورد نیاز بانک ها و مشاوران املاک کانادا راهنمایی و حمایت کند، به خصوص اگر خودتان در حال حاضر مقیم کانادا نیستید و اینجا زندگی نمی کنید.
 • در آوریل 2017، دولت آنتاریو مالیاتی معرفی کرد که مشمول افراد غیرمقیم می شد (NRST) و 15٪ رقم معاملۀ خرید ملک مسکونی در منطقۀ Great Golden Horseshoe واقع در منطقۀ تورنتو است که توسط افرادی فاقد تابعیت یا اقامت دائم کانادا خریداری شده باشد. اگر مایل به خرید ملک در کشور کانادا و در این بخش از کشور بودید این موضوع را در نظر بگیرید.

بهترین مکان ها برای خرید در کانادا کجاست؟

چگونه می ­توان در کانادا محل زندگی انتخاب کرد؟ برای خرید خانه در کانادا بهترین مکان کجاست؟ خرید ملک در کانادا چه منافعی برای شما دارد؟ کانادا دیاری بی­ مرز و بی­ انتها با مناظر کوهستانی زیبا، خطّ ساحلی ناهموار و مناظر شهری مدرن و پر رونق، همۀ نعمت­ ها را یک­جا دارد. اینکه شما تصمیم بگیرید کجا زندگی کنید به موارد مختلفی بستگی دارد:

کیفیت زندگی:

کانادا در نظرسنجی بیش از 20،000 نفر در 73 کشور جهان که 9 جنبۀ مختلف را از جمله ثبات اقتصادی، بازار کار، دوستی و مهر خانوادگی و موارد دیگر را مورد بررسی قرار داده، در شاخص کیفیت زندگی 2020 رتبۀ اول را به خود اختصاص داده است.

بهترین مکان ها برای زندگی:

خوب، نتیجه­ گیری moneysense.ca این است که به لطف اقتصاد قوی، نرخ بزهکاری پایین و آب و هوای عالی، تاج آرمانشهر بر سر اوکویل، آنتاریو گذاشته می­ شود. آنتاریو نه تنها بهترین مکان برای زندگی در کل کاناداست، بلکه همچنین به عنوان بهترین مکان برای مهاجران جدید کانادایی، سومین مکان مناسب برای دوران بازنشستگی و پنجمین بهترین مکان از منظر تأمین خانواده انتخاب شده است. با خرید ملک در کانادا شما نیز در این لذت سهیم خواهید بود.

هزینۀ زندگی:

طبق شاخص هزینۀ زندگی در سال 2020، وینیپگ، ویکتوریا و ونکوور در زمرۀ 30 شهر گران جهان قرار دارند.

مقرون به صرفه بودن املاک:

کانادا با توجه به قیمت ملک در مقایسه با سایر کشورهای جهان طبق نظرسنجی Numbeo در رتبۀ 85 شاخص مقرون به صرفه بودن سال 2020 قرار گرفته، اما این امر به اینکه تصمیم دارید به کدام ایالت بروید و پروژه‌ی خرید خانه در کانادا را چگونه به پیش برید نیز بستگی دارد.

اقلیم:

آب و هوای و شرایط اقلیمی کانادا بسیار متفاوت است و وجب به وجب آن با یکدیگر توفیر دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام تحقیق در مورد این موضوع همۀ جوانب امر را بررسی کنید، در غیر این صورت ممکن است با حجم تکان­ دهنده ­ای از برف روبه­ رو شوید که اصلاً به عمرتان ندیده­ اید!

خرید ملک در کانادا

بیشتر بخوانید: مراحل یافتن و خرید ملک در فرانسه

مراحل خرید ملک در کانادا برای افراد غیر مقیم

یک مشاور املاک پیدا کنید

بخش عمدۀ فرایند خرید خانه در کانادا از طریق مشاوران املاک انجام می­ شود. در واقع دو مشاور املاک یکی برای فروشنده و دیگری برای خریدار. خبر خوب این است که اگر فروشنده با یک مشاور املاک کار کند، هم هزینه­ های بنگاه خودش و هم شما را پرداخت می­ کند. اگر فروشنده مشاور املاک نداشته باشد، باید حتماً در همان بدو کار توافق کنید که چه کسی هزینه ­های بنگاه شما را می­ پردازد، چون اگر این کار را نکنید، ممکن است تمام هزینه­ های خرید خانه در کانادا را به حساب شما بزنند.

یک وام مقدماتی بگیرید

در صورت نیاز به وام مسکن، از شما می خواهند بدون اینکه شرایط قطعی را بدانید خیلی سریع بگویید حدوداً برای چه سقفی وام می­ خواهید. به عنوان یک قاعدۀ سرانگشتی، پیرو ضوابط سازمان وام و مسکن کانادا (CMHC)، هزینه­ های ماهانۀ مسکن شما (وام مسکن و آب و برق و گاز و غیره) نباید از 30٪ درآمد ناخالص ماهانۀ شما تجاوز کند و کلّ بدهی ماهانۀ شما (پرداخت های اقساط وام به ­علاوۀ سایر بدهی­ ها و رهون شما) نباید بیش از 40٪ از درآمد ناخالص ماهانۀ شما باشد.

یافتن ملک مناسب

بهتر است پیش از آنکه با یک مشاور املاک دربارۀ خرید ملک صحبت کنید، خودتان بدانید که دنبال چه جور ملکی هستید. عمارت؟ خانۀ شهری؟ آپارتمان؟ یا دیگر انواع مسکن؟ قبل از صحبت با مشاور املاک­تان، با تحقیق در مورد وام های مسکن، میزان استطاعت خود را دریابید و مطمئن شوید که با یک کارگزار وام مسکن کانادایی صحبت کنید زیرا نمی­ توانید از بانک خارجی وام مسکن بگیرید.

وقتی دقیقاً فهمیدید تا چه سقفی توانایی مالی دارید- و نه قبل از آن – شروع به جست ­وجوی آنلاین کنید تا ببینید چه چیزی نظرتان را جلب می­ کند. شما می توانید در سایت اینوسپات گزینه هایی را مشاهده فرمائید.

وکیل املاک و مستغلات خود را وارد جریان کارتان کنید

در کانادا رسم بر این است که برای خرید یک ملک، صرفاً در مراحل پایانی از خدمات یک وکیل متخصص در حوزۀ ملک کمک بگیرید. وظایف اصلی آنها عبارت است از بررسی اوراق و اسناد و مدارک، انجام مراحل به نام­زدن سند، ثبت اسناد و قرارداد، رسیدگی به انتقال وجوه و به طور کلی کمک به شما برای جلوگیری از افتادن در دام سودجویان و کلاهبرداران و عدم پرداخت وجوه اضافی یا غیرضروری. اما شما به عنوان یک خارجی هرچه زودتر آنها را درگیر کارتان کنید، بهتر است و به نفع­تان است. آنها نه تنها می ­توانند در وقت و هزینۀ شما صرفه­ جویی کنند، بلکه می ­توانند خطرات و ریسک­ های کارتان را در فرآیند خرید خانه در کانادا را کاهش بدهند.

اگر غیرمقیم هستید، مطمئن شویدکه وکیلی پیدا کنید که با پیچیدگی­ های مالکیت املاک برای افراد خارجی آشنایی کامل داشته باشد. آنها می­ توانند در امضای قرارداد و انتقال پول خرید ملک­تان شما را کمک کنند. اینوسپات تقریبا در تمامی استانهای کانادا وکلای خبره ای برای پشتیبانی از شما فراهم آورده است. شما می توانید برای خرید ملک در کانادا از مشورت ما بهره مند شوید. 

گرفتن وام مسکن در کانادا – تمام اطلاعاتی که لازم است بدانید

در کانادا، حداقل پیش ­پرداخت یک ملک 5 درصد است. اگر کمتر از 20٪ کنار بگذارید، به بیمۀ مقدماتی مسکن از CMHC (سازمان وام و مسکن کانادا) یا یک بیمه گر خصوصی نیاز دارید. برای محقق کردن این قدم، باید بتوانید بیمه ­گر را راضی کنید که شما توانایی بازپرداخت اقساط وام خود را دارید.

اگر غیرمقیم هستید، فقط 65٪ از قیمت خرید را وام می­ گیرید، بنابراین باید حداقل 35٪ پیش ­پرداخت بدهید. از آنجا که بانک ­های خارجی مجاز به ثبت وام های مسکن در کانادا نیستند، مجبورید از یک وام محلی استفاده کنید. البته برای این کار باید انتظار مصاحبه­ ها و جلسات توجیهی متعدد و همچنین تقاضای وام دهنده برای مدارک و اسناد بی­پایان و اطلاعات موجر داشته باشید.برای خرید ملک در کانادا اگر تبعه ایران هستید و اقامت کانادا را دریافت نکرده اید، دریافت وام را عموما پیشنهاد نمی‌دهیم.

از کجا وام مسکن پیدا کنید

می ­توانید مستقیماً به یک بانک کانادایی یا یک کارگزار وام مراجعه کنید. مزیت مورد دوم این است که کارگزار وام از زیر و بم بازار وام مسکن آگاه است و قطعاً در فرصت مناسب موردی را پیدا می­ کند که به فراخور نیازتان است. آنها همچنین به نرخ­ های ترجیحی دسترسی دارند. کارگزاران به ویژه از این رو مفیدند که اگر در طبقۀ وام ­دهی آسان نگنجید شما را کمک خواهند کرد- برای مثال اگر خود اشتغال هستید، پیمانکار هستید، کسب وکار شخصی دارید و غیره. اگر غیرمقیم هستید، حتماً کارگزاری انتخاب کنید که با وام ­های مسکن خریداران خارجی آشنایی داشته باشد.

هزینه های واقعی خرید خانه در کانادا که باید بدانید

هنگام خرید خانه در کانادا و در زمان تعیین بازۀ قیمت مناسب، حتماً برای همه موارد بودجه ­ای را در نظر بگیرید. مشاور املاک شما می ­توانددر این زمینه به شما کمک کند. برخی از هزینه­ ها ممکن است از پیش معلوم نباشد:

 • قیمت خرید
 • مالیات بر مالکیت یا انتقال زمین که از استانی به استان دیگر متفاوت است
 • هزینه های احتمالی ممیزی بانک
 • هزینه های بازرسی منزل. اگرچه بازرسی منزل الزام قانونی ندارد، اما هرگز نباید خطر خرید یک ملک بدون ممیزی اولیه را داشته باشید. بازرسان خانگی در بعضی از استان ها از سوی مراکز مرتبط تعیین و اعزام می شوند اما در برخی دیگر اینچنین نیست، بنابراین با دقت انتخاب کنید و هرگز بازرسی را که خود فروشندۀ ملک به شما پیشنهاد می دهد انتخاب و تایید نکنید. به وبسایت انجمن بازرسان املاک و دارایی کانادا در cahpi.ca مراجعه کنید.
 • بیمۀ خانه- وام دهنده وام شما را به شرط بیمه تایید می کند
 • هزینه های حقوقی
 • یک خانۀ نوساز ممکن است مالیات کالاها و خدمات (GST) یا مالیات فروش هماهنگ (HST) داشته باشد با فروشنده کنترل کنید و ببینید که آیا چنین ارقامی در قیمت خرید ملک منظور شده یا خیر
 • اگر در منطقۀ Greater Golden Horseshoe در آنتاریو خانه می خرید و مقیم یا شهروند کانادا نیستید، باید مالیات مختص افراد غیرمقیم را که 15٪ ارزش خانه است بپردازید
 • انواع دیگر «هزینه های نهایی کردن قرارداد» می تواند شامل اخذ گواهینامۀ استوپل آپارتمان یا هزینۀ شهروندی باشد. باز هم تاکید می کنیم که اینها مواردی است که مشاور املاک تان می تواند به درستی شما را در موردشان راهنمایی می کند
 • هزینۀ مربوط به ارسال وجوه به خارج از کشور برای خرید ملک در کانادا

هزینه های خرید خانه در کانادا

چرا باید از خدمات یک مشاور املاک استفاده کنید؟

توصیه می­ شود هنگام خرید خانه در کانادا از مشاور املاک کمک بگیرید زیرا فروشنده معمولاً هزینه­ های مشاور املاک­تان را پرداخت می­ کند و مشاور املاک شما:

 • بخشی از دوندگی های فرساینده برای یافتن خانۀ ایده آل تان را به جای شما انجام می دهد
 • اطلاعات ارزشمندی را هم دربارۀ ملک موردنظر و هم محیط پیرامون آن به دست می آورد و در اختیارتان قرار می دهد
 • به نمایندگی از طرف شما موفق به مذاکرۀ قیمت بهتری می شود
 • به شما در قراردادهای حقوقی کمک می کند

یک بنگاه املاک و مستغلات در فرآیند خرید ملک در کانادا از نظر قانونی موظف است که به دنبال منافع شما باشد و ملزم به یک سوگندنامۀ اخلاقی صنفی است. نمایندگی اینوسپات در کانادا، نماینده شما در فرآیند خرید خانه در کانادا خواهد بود.

انتخاب مشاور املاک

مشاور املاکی پیدا کنید که:

 • در شورای املاک و مستغلات یا معادل این نهاد در استان شما ثبت شده باشد
 • محلۀ موردنظرتان را از نزدیک بشناسد
 • تخصصش این باشد که نمایندۀ خریدار باشد
 • تجربۀ خوب و کافی در این حوزه داشته باشد
 • به صورت تمام وقت مشاور املاک باشد زیرا بسیاری از مشاوران این کار را به عنوان شغل دوم شان انجام می دهند
 • اگر غیرمقیم هستید باید اطمینان حاصل کنید که مشاور املاک تان پیچ و خم حیطۀ مالکیت املاک از سوی اتباع خارجی را بداند.
روند ارائه پیشنهاد قیمت اولیه

هنگامی که شما و مشاور املاک­تان به توافق رسیدید که خانه­ای که انتخاب کرده ­اید گزینۀ قطعی و نهایی شماست و در مورد قیمت  آن هم تصمیم گرفتید، او پیشنهاد خرید را تهیه و برای فروشنده ارسال می­ کند.

این پیشنهاد به طور معمول موارد زیر را مشخص می­ نماید:

 • قیمت خریدی که آمادۀ پرداختش هستید
 • هر موردی که می خواهید در خانه گنجانده شود نظیر وسایل خانگی یا مبلمان
 • مبلغ پیش پرداخت
 • جزئیات مالی هر وامی که بناست بگیرید
 • تاریخ بسته شدن قرارداد و قطعی شدن روال فروش ملک (معمولاً 60-90 روز)
 • مدت زمان اعتبار پیشنهاد قیمت
 • هرگونه شرایط دیگر – به عنوان مثال، ممکن است اصرار داشته باشید که یک نشتی برطرف شود، درب تعویض یا حصار تعمیر گردد ممکن است پیش بینی کنید که بیش از 10٪ قیمت ملک پیش پرداخت ندهید اما در صورت لغو فروش، این مبلغ قابل استرداد است. به خاطر داشته باشید که می توانید با سایر پیشنهاد دهندگان رقابت کنید، بنابراین سعی نکنید خیلی به فروشنده سخت بگیرید. خرید خانه در کانادا نیاز به دقت به تمامی موارد فوق را دارد.
انتقال پول برای خرید از خارج از کشور

در فرآیند خرید خانه در کانادا موفق باشید. در صورت نیاز به پشتیبانی برای انتقال وجوه به خارج، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورت نیاز وکلای ما نماینده شما در فرآیند خرید ملک در کانادا خواهند بود. 

مشاهده املاک کانادا:


کانادا
37 Properties

سوالات پرتکرار
[wp-faq-schema accordion=1][kkstarratings]