کشور بلغارستان با اقتصادی رو به رشد و موقعیت جغرافیایی مناسب در قلب اروپا، دارای فرصت‌های جذابی برای تجارت بین‌المللی می باشد . این کشور با عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن ضمن دسترسی به بازارهای مهم اروپایی، در سال های اخیر تبدیل به مکانی ایده‌آل برای توسعه فعالیت‌های تجاری گردیده است . ما در این مقاله قصد داریم به یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش های تجارت در کشور بلغارستان و اخذ اقامت این کشور برای ایرانیان بپردازیم، تاسیس نمایندگی از یک شرکت فعال در ایران در کشور بلغارستان می‌تواند بهترین گزینه برای ایرانیانی باشد که قصد کار و زندگی در منطقه شینگن را دارند. پیشنهاد می‌شود خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرتی

فرآیند تأسیس نمایندگی در بلغارستان

مراحل تاسیس نمایندگی در بلغارستان

در حقیقت در بلغارستان قابلیت تاسیس شرکت مستقیم و اخذ اقامت میسر نمی‌باشد، مگر اینکه سرمایه گذاری مالی نسبتا سنگینی به همراه استخدام نیروی کار بلغار صورت پذیرد. اما راهکار ساده و سریع تری برای به نتیجه رسیدن این نیاز وجود دارد. در حقیقت شرکت های قبلا ثبت شده ای که در ایران وجود دارند، می توانند با طی مسیر بسیار ساده تری، نسبت به حضور بین المللی در منطقه شینگن اقدام نمایند. تأسیس شعبه در بلغارستان شامل چند مرحله کلیدی است: ابتدا می‌بایست مدارک مورد نیاز شرکتی که قصد داریم شعبه ای از آن را در بلغارستان ایجاد نماییم به دقت بررسی کنیم، سپس اسناد مالی شرکت را بررسی نماییم و در انتها اسناد هویتی متقاضی را به دقت آماده نمائیم. همچنین در این فرآیند می‌بایست نسبت به تهیه بیزنس پلن و یا طرح کسب و کاری که نشان می‌دهد این شرکت با حضور در اروپا به دنبال چه مدل توسعه ای بوده و چگونه قرار است کسب سود نماید نیز اقدام نمائیم.

مدارک مورد نیاز برای تأسیس نمایندگی در بلغارستان

مدارک مهم و اصلی لازم برای تأسیس شعبه در بلغارستان از این قرار هستند.

  • اساسنامه شرکت ، که اثبات نماید از عمر شرکت حداقل دو سال میگذرد. (بهتر است فردی که به نمایندگی از شرکت ، قصد دارد در بلغارستان اقدام به ایجاد شعبه نماید از اعضاء هئیت مدیره و یا سهامداران این شرکت باشد.)

  • معرفی نامه نمایندگی از سوی شرکت در ایران

  • نامه تمکن مالی شرکت

  • لیست بیمه شرکت

  • لیست پرداختی های مالیاتی شرکت در دو سال اخیر

  • بیزینس پلن

  • اسناد هویتی

الزامات قانونی برای ایرانیان در بلغارستان

ایرانیانی که قصد دارند در بلغارستان شعبه یا نمایندگی تأسیس کنند، باید از قوانین مهاجرتی و تجاری این کشور مطلع باشند. شاخه فعالیتی شرکت آن ها نباید در لیست مشاغل ممنوعه بلغارستان باشد و خود آن فرد نباید تحت تحریم های اتحادیه اروپا و یا در لیست سیاه اتحادیه اروپا باشد . لازم به ذکر است سابقه ریجکتی ویزای شینگن در این روش مهاجرتی تاثیری در روند پرونده ندارد. همچنین در قالب شرکتی که به عنوان نماینده شرکت مادر ( شرکت ایرانی) در بلغارستان ثبت شده است، نباید فعالیت های بیربط با موضوع فعالیت شرکت مادر صورت پذیرد. برای مثال اگر شرکت مادر در ایران تولید کننده مبل است، شرکت نماینده در بلغارستان نباید تعمیرات لپ تاپ انجام دهد. هرچند که متقاضیان با ثبت یک شرکت جدید قابلیت، ارائه خدمات دیگر را در قالب آن خواهند داشت.

بررسی هزینه‌های مربوط به تأسیس شعبه در بلغارستان

هزینه های تاسیس نمایندگی در بلغارستان

هزینه‌های تأسیس شعبه در بلغارستان نسبتاً پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. با این حال، باید به هزینه‌های ثبت شرکت، مشاوره حقوقی، حسابداری و مالیات بر درآمد و همچنین هزینه اجاره دفتر کار توجه داشت که با توجه به هزینه های معمول در این کشور از اغلب کشورهای اروپایی کمتر است.

دریافت ویزای ورود، مدت زمان اقامت و دریافت اقامت دائم

ویزای ورود تمامی متقاضیان، ویزای تایپ D و سه ماهه است. کارت اقامت اولیه شما یکسال اعتبار دارد و به شما اجازه سفر و زندگی آزادانه در کل ۲۹ کشور عضو شینگن را می‌دهد. همچنین در صورتی که در ۵ سال متمادی هرسال بیش از شش ماه را در خاک اروپا باقی مانده باشید، قابلیت دریافت اقامت دائم این کشور را نیز در پایان سال پنجم خواهید داشت.

چالش‌ها و فرصت‌های تجارت در بلغارستان برای شرکت‌های ایرانی

فرصت های تجارت. در بلغارستان برای شرکت های ایرانی

چالش‌هایی مانند برخورد با قوانین تجاری محلی، مدیریت کارکنان از فرهنگ‌های متفاوت و موانع زبانی وجود دارد، اما فرصت‌هایی مانند دسترسی به بازارهای اروپایی و هزینه‌های نسبتاً کم و همچنین دریافت اقامت یک ساله حوزه شینگن برای خود فرد و خانواده وی نیز قابل توجه است . همچنین شما از طریق روش ایجاد نمایندگی شرکت در کشور بلغارستان میتوانید برای هر شرکت تا سه نفر نماینده داخل بلغارستان داشته باشید این یعنی دریافت کردن اقامت 1 ساله حوزه شنگن برای سه نفر به صورت همزمان.

زندگی و تحصیل فرزندان

در این روش خوشبختانه ویزای همراهان( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به صورت همزمان با نفر اصلی صادر خواهد شد. بلغارستان در ایران سفارت داشته و برای تشریفات صدور ویزا نیازی به مسافرت به کشورهای همسایه نیست. هزینه زندگی در صوفیا پایتخت بلغارستان، به گزارش وب سایت numbeo.com برای یک مجرد معادل ۶۹۲ یورو در ماه است که از تمامی کشورهای اروپای مرکزی همچون چک، اتریش و مجارستان پائین تر است.

همچنین به غیر از مدارس رایگان دولتی در صوفیا برای فرزندان، حداقل ۸ مدرسه بین المللی به زبان انگلیسی در این شهر مشغول به کار هستند.

نکات کلیدی برای موفقیت در بازار بلغارستان

برای موفقیت در بازار بلغارستان، توصیه می‌شود که از فرهنگ و عادات تجار محلی آگاه باشید و برنامه‌ریزی دقیق و استراتژیک داشته باشید شما ضمن این برنامه میتوانید به تبلیغ بیزینس خود در ایران، در کشور بلغارستان پرداخته و در این راستا با مشترین ، قرارداد فروش محصول خود را امضا کنید یا با سایر شرکتها اقدام به منعقد کردن قرارداد کاری نمایید .

برای ثبت شرکت در بلغارستان از کجا شروع کنم؟

لازم به ذکر است موسسه مهاجرتی اینوسپات، هم اکنون در حال ارائه این خدمت به دو شیوه معمولی و به صورت ویژه ( در ۹۰ روز) می‌باشد. ما در این مقاله در اینوسپات قصد داشتیم روشی امن ، مطمئن ، سریع برای دریافت اقامت یک ساله یک کشور ارزان در حوزه شینگن را به شما معرفی نماییم .اجرای این روش شامل ارائه جزئیات فنی متنوعی است که پیشنهاد می‌شود برای اطلاع از جزئیات آن، و برای دریافت اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما از طریق تماس تلفنی به شماره ۸۷۷۰۰۹۱۳ و یا تکمیل فرم مشاوره در ارتباط باشید .